Vakances

Profesija
Uzņēmums
Pieteikumi

Pārdošanas vadītājs

LNSO mārketinga un pārdošanas vadītājs ir atbildīgs par katra koncerta pārdošanas rezultātiem, kas nozīmē, ka viņam jānosaka auditorija katram koncertam un jāpielāgo reklāmas stratēģija katram koncertam, kura iekļaujas koncerta budžetā. 

Minimālais vecums: 13

Adrese: Lielā ģilde, Amatu iela 6, Rīga

MAIZNIEKS

Maizes cepējs

Grauda Spēks jau vairāk kā piecus gadus Rīgas centrā maļ pilngraudu miltus un cep maizīti.

Piedaloties ēnu dienā Tev būs iespēja pašam samalt miltus, izveidot mīklu un pagatavot maizi vai smalkmaizītes.

Minimālais vecums: 11

Adrese: Lāčplēša iela 61

Ventspils brīvostas pārvaldes ūdenslīdējs

Ūdenslīdēji Ventspils brīvostā strādā uz kuģa "Neptūns". Ūdenslīdēju kuģis nodrošina hidrotehnisko objektu zemūdens apskati Ventspils ostas akvatorijā, veic zemūdens metināšanas darbus, nogrimušo priekšmetu meklēšanu un izcelšanu, foto un video zemūdens uzņemšanu, kā arī sniedz ūdenslīdēju pakalpojumus Ventspils ostas akvatorijā.

Minimālais vecums: nav

Dizaina speciāliste

Ja tevi interesē afišas izveide, poligrāfija,  vizualizācija, fotogrāfēšana tad piesakies dizaina speciālista amata "ēnošanai".

Minimālais vecums: nav

Adrese: Brīvības iela 7

Lidojumu Koordinātors (Flight Coordinator)

Lidojumu koordinātors ir atbildīgs par aviācijas reisa apkalpošanu virszemes sagaidot reisu, vai sagatavojoties pacelšanās. Lidojumu koordinātors atbild par visiem procesiem pasažieru plūsmas organizēšanā, bagāžas kraušanā, seko līdzi procesu secībai apkalpojot reisu. Atbild par drošu reisa apkalpošanu, un visu procesu atbilstošu izpildi. 

Lidojumu koodinātora pienākumos ietilpst:

cieši sadarboties ar lidostu, aviolīniju operāciju kontroles centru, perona un pasažieru sēdināšanas vadītājiem, dispečeriem, veikt lidojumu apkalpošanu saskaņā ar klientu aviolīnijas līgumiem, prasībām, un uzņēmuma procedūrām, nodot un koordinēt prasības, kas ir saņemtas no gaisa kuģa apkalpes, dažādiem iekšējiem departamentiem un ārējiem pakalpojumu sniedzējiem, koordinēt visas virszemes apkalpošanas darbībaas, kamēr klienta gaisa kuģis atrodas uz zemes, u.c. 

Minimālais vecums: 16

Adrese: Starptautiskā Lidosta Riga 10/1

Radiokontroles dienesta vecākais radiokomunikāciju inženieris

Ikdienā speciālistu komandas ar  īpaši  aprīkotiem transportlīdzekļiem braukā pa Latviijas ceļiem, lai meklētu ierīces, kas  traucē vai pat bloķē mobilo telefonu sakarus. Piemēram, traucējumus mobilo sakaru darbībā var izraisīt Eiropas Savienības tirgum nepiemērotu radiotelefonu vai rāciju, tai skaitā bērnu rāciju, lietošana.  Pārvietojoties starp māju iekšpagalmiem ar īpaši uzstādītu mērlaboratorijas antenu, kas savietota ar datoru, ir iespējams noteikt attiecīgās ierīces atrašanās vietu.

Jaunietis - "ēna" uzzinās, kā tiek "bruģēts" sakaru ceļš radiosignālu pārraidēm, būs iespēja apskatīt un aptaustīt plašo mērierīču "arsenālu", doties līdzi speciālistu komandai ārpus biroja, lai praktiski iepazītu, kā norit darbs pie sakaru traucējumu novēršanas, pastāstīsim, ko mūsu darbinieki veica Londonas Olimpiskajās spēlēs.

Minimālais vecums: 15

Adrese: Eksporta iela 5, Rīga

Klimatologs

Klimatologs - speciālists, kas analizē ilggadīgo laika apstākļu novērojumu datus noteiktajai teritorijai, nosakot raksturīgos lielumus, dažādus ekstrēmus, atkārtošanās biežumu u.c. Tiek analizētas arī klimata pārmaiņas pagātnē un izvērtētas iespējamās izmaiņas nākotnē.

Minimālais vecums: 15

Adrese: Maskavas iela 165

Teātra izrādes gaismotājs

Teātra izrādes gaismotājs. Svarīgi!!! Ēnošana iespējama tikai mēģinājuma laikā vakarā, t.i., no plkst. 18:00 līdz plkst. 21:00.

Minimālais vecums: 16

Adrese: Krišjāņa Barona iela 130/3

Fotogrammetrijas daļas vadītājs

Vadīt, plānot un organizēt aerolāzerskenēšanas un aerofotografēšanas darbus, ortofoto karšu ražošanu, digitālo reljefa modeļu un digitālo virsmas modeļu sagatavošanu. Veikt satelītainu apstrādi.

Minimālais vecums: 16

Adrese: Ojāra Vācieša iela 43

Toponīmikas laboratorijas vadītāja

Vietu nosaukumu meklēšana, pētīšana un atzīmēšana kartēs. Vietvārdu datu bāzes regulāra papildināšana.

Minimālais vecums: 10

Adrese: Ojāra Vācieša iela 43

Kuģu ElektroMehāniķis

No 2010. gada Novikontas kļuva par jūras koledžu un no 2012. gada uzsāka divu pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu realizāciju – „Kuģa vadītājs” un „Kuģa mehāniķis”, kas uz šo brīdi ir Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas akreditēti. #Profesija Jūrnieks

Minimālais vecums: 15

Adrese: Duntes iela 17a

Klientu apkalpošanas eksperts

Klientu apkalpošanas eksperti sniedz finanšu konsultācijas klientiem gan klātienē, gan attālināti, piedāvājot klienta vajadzībām atbilstošākos risinājumus un sniedzot augsta līmeņa servisu, lai klientiem būtu vēlēšanās sadarboties ilgtermiņā.

Minimālais vecums: 17

Adrese: Jelgava, Pasta iela 47

Raidījuma "Žiznj segodnja'' vidītājs

Команда Русского вещания LTV7 каждый будний день выпускает в эфир развлекательную и познавательную интерактивную программу "Жизнь сегодня". Предлагаем побыть "Тенью" ведущих программы - Анастасии Ружанской и Андрея Дмитриева, вместе с ними подготовить эфир и "побывать в телевизоре".

Minimālais vecums: 14

Adrese: Zaķusalas krastmala 33, Rīga

UI/UX Designer

Datordizainers nodarbojas ar grafiska vai kustīga attēla (piemēram, videomateriāla, animācijas), telpiska modeļa (piemēram, pēc arhitekta pasūtījuma kādas celtnes virtuālā tēla) apstrādi un modelēšanu digitālā formātā, kā arī īsteno dažādus citus projektus, kuru veikšanā nepieciešama idejas vizuāla apstrāde ar datortehnikas palīdzību.

Minimālais vecums: 15

Adrese: Meistaru 33, Valdlauči

Korporatīvo darījumu vadītājs

Kļūstot par ēnu Nordea bankā, Tev būs iespēja gan vērot Tevis izvēlētās pārstāvja ikdienu, gan uzzināt vairāk par bankas darbību un piedāvātajām prakses iespējām. Izvēloties kļūt par ēnu Nordea Finance Latvia, Tev būs iespēja vērot korporatīvo darījumu vadītāja ikdienu un sekot līdzi galvenajiem darba pienākumiem: līzinga produktu pārdošanai, darbam ar klientiem, sadarbībai ar citiem kolēģiem un citiem. Nelaid garām izdevību, piesakies par ēnu Nordea bankā!

Minimālais vecums: nav

Adrese: Vienības gatve 109

personīgais finanšu konsultants

Kļūstot par ēnu Nordea bankā, Tev būs iespēja gan vērot Tevis izvēlētās pārstāvja ikdienu, gan uzzināt vairāk par bankas darbību un piedāvātajām prakses iespējām. Izvēloties kļūt par ēnu Klientu apkalpošanas centrā „Tērbata”, Tev būs iespēja vērot finanšu konsultanta ikdienu un sekot līdzi galvenajiem darba pienākumiem-  darbībām ar finanšu instrumentiem, pārdošanas darījumu sarunu vešanai, darbam ar klientiem un citiem. Nelaid garām izdevību, piesakies par ēnu Nordea bankā!

Minimālais vecums: nav

Adrese: Tērbatas iela 4

Vides veselības analītiķis

Vides veselības analītiķa pienākumos ietilpst nodrošināt veselību ietekmējošo vides faktoru uzraudzību - sniedzot higiēnas novērtēšanas atzinumus, praksē realizējot dzeramā un peldvietu ūdens kvalitātes monitoringu, informējot sabiedrību par veselības riska faktoriem, kā arī par to novēršanas un veselības profilakses pasākumiem.

Minimālais vecums: 16

Adrese: 18. novembra iela 105 (3.stāvs)

Kataloģizācijas nodaļas galvenais bibliotekārs

Ēnas varēs uzzināt, kas ir kataloģizācija, kāpēc tā ir nepieciešama, kā arī gūt ieskatu nodaļas darbā. Tāpat skolēniem tiks izstāstīts, kādi ir bibliotēkas katalogu veidi, kam katalogi domāti, kā tajos orientēties. Būs arī praktiskais uzdevums.

 

Ēnām tiks demonstrēta autoritatīvo ierakstu veidošana – ko tas dod gan bibliotekāriem, gan lietotājiem. Personu autoritatīvo datu kopīga veidošana (sākot ar informācijas meklēšanu, atrašanu, izvērtēšanu, ieraksta veidošanu). Dienas gaitā paredzēta arī ekskursija pa Gaismas pili.

Minimālais vecums: nav

Adrese: Mūkusalas ielas 3

Apstrādes speciālists

Kļūstot par ēnu Nordea bankā, Tev būs iespēja gan vērot Tevis izvēlētās pārstāvja ikdienu, gan uzzināt vairāk par bankas darbību, piedāvātajām prakses iespējām un doties ekskursijā uz vienu no mūsdienīgākajām biroja ēkām Latvijā – Nordea Māju. Izvēloties kļūt par ēnu Apstrādes daļā, Tev būs iespēja vērot apstrādes speciālista ikdienu un sekot līdzi galvenajiem darba pienākumiem - hipotekāro līgumu sagatavošanai, līgumu ievadei sistēmā un administrēšanai, ziņošanai Latvijas Bankas kredītu reģistram par klientu saistībām un citiem. Nelaid garām izdevību, piesakies par ēnu Nordea bankā!

Minimālais vecums: nav

Adrese: Kr.Valdemāra iela 62

Līgumu uzraudzības nodaļas darbs (valsts veselības aprūpes budžeta līdzekļu izlietojuma uzraudzība)

Līgumu uzraudzības nodaļas galvenais uzdevums ir veikt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības un valsts veselības aprūpes budžeta līdzekļu izlietojuma uzraudzību ārstniecības iestādēs:

1. Pārbaudīt, vai ārstniecības iestādes nodrošina valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, kurus tās ir apņēmušās nodrošināt kā valsts apmaksātus. Saņemot valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus pacientiem par šiem pakalpojumiem nav jāmaksā no saviem līdzekļiem, izņemot noteikto pacienta iemaksu.

2. Pārbaudīt, vai ārstniecības iestādes uzrādītie veselības aprūpes pakalpojumi pacientam patiešām ir sniegti un sniegti atbilstoši noslēgtajiem līgumiem ar Nacionālo veselības dienestu un Latvijā pastāvošiem veselības aprūpi reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem.

Minimālais vecums: 16

Adrese: Klijānu iela 7

Krājuma veidošanas eksperte

Ēnas varēs uzzināt, kas notiek LNB neredzamajā pusē jeb kā bibliotēkā nokļūst grāmatas un kā tās nonāk līdz lasītājam. Ēnas varēs ievadīt datus par grāmatām bibliotēkas elektroniskajā katalogā, pasūtīt/nopirkt grāmatas, noskaidrot, cik plašs un daudzveidīgs ir bibliotēkas krājums, kā arī veikt citus darbus, iejūtoties krājuma veidošanas eksperta lomā.

Dienas gaitā paredzēta arī ekskursija pa Gaismas pili.

Minimālais vecums: nav

Adrese: Mūkusalas iela 3

Bērnu literatūras centra galvenā bibliotekāre

Ēnām būs iespēja uzzināt, kāds ir grāmatas ceļš līdz tā nonāk Bērnu literatūras centrā. Centra darbinieki dalīsies ar pieredzi, kā tiek organizēta lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” un "Lielie lasīšanas svētki". Būs iespēja iepazīties ar www.lasamkoks.lv administratora darbu, uzzināt, kā tiek plānotas un organizētas tematiskās nodarbības, kādi organizatoriski pienākumi jāveic, lai notiktu "Ģimeņu sestdienu" pasākumi. Ēnas varēs arī izmantot eksluzīvu iespēju izlozēt "Tēvu akcijas" loterijas uzvarētājus. Dienas gaitā paredzēta arī ekskursija pa Gaismas pili.

 

 

Minimālais vecums: nav

Adrese: Mūkusalas iela 3

Muzejpedagogs

Ēnas varēs iepazīties ar LNB muzejpedagoga radošo nodarbību klāstu, kas tiek vadīts skolēnu grupām. Tiks piedāvāta arī iespēja darboties ar papīra marmorēšanu, attēlu iespiešanu.

 

 

Dienas gaitā paredzēta arī eskursija pa Gaismas pili.

Minimālais vecums: nav

Adrese: Mūkusalas iela 3

Finanšu daļas vadītāja - galvenā grāmatvede

Sanita Ieviņa, Finanšu daļas vadītāja - galvenā grāmatvede. Pienākumos ietilpst organizēt un vadīt LTAB finansiālo darbību, nodrošināt efektīvu un racionālu Finanšu daļas darba organizāciju. Nodrošināt visas finanšu, kredītu, norēķinu operāciju, naudas līdzekļu, darba samaksas un nodokļu aprēķinu, pamatlīdzekļu, inventāra un materiālu uzskaites norisi un veikt iekšējo kontroli. Atbilstoši normatīvo aktu prasībām sagatavot gada pārskatu un ar to saistītos dokumentus.

Minimālais vecums: 16

Adrese: Lomonosova iela 9, Rīga

Norišu centra vadītāja

Ēnām tiks veicināta izpratne par pasākumu organizēšanu no dažādiem aspektiem. Tāpat tiks sniegta iespēja uzzināt, kāda ir kultūras norišu specifika. Paredzēta īpaša ekskursija pa bibliotēku, ikdienas gaitu ēnošana un radošs uzdevums. 

 

Minimālais vecums: 16

Adrese: Mūkusalas iela 3

Kuģu Vadītājs

No 2010. gada Novikontas kļuva par jūras koledžu un no 2012. gada uzsāka divu pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu realizāciju – „Kuģa vadītājs” un „Kuģa mehāniķis”, kas uz šo brīdi ir Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas akreditēti. #Profesija Jūrnieks

Minimālais vecums: 15

Adrese: Duntes iela 17A

Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesneša palīgs

Sveiciens!

Ir iespēja klātienē iepazīties ar Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesneša palīga darbu un gūt plašāku priekšstatu par apelācijas instances tiesas darbību.

Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesneša palīgs ir gatavs dalīties personīgajā pieredzē par karjeras izvēli, amata pienākumiem un perspektīvām, kā arī iepazīstināt ar ikdienas darbu, lietu sagatavošanu izskatīšanai, nepieciešamās informācijas meklēšanu.

Būs iespēja apskatīt tiesas telpas, kas ikdienā nav pieejamas apmeklētājiem, komunicēt ar tiesas darbiniekiem un piedalīties atklātā tiesas sēdē (sākot no 14 g.v.), kā arī videokonferences režīmā uzzināt vairāk par tiesu sistēmu Latvijā un to, kā darbojas Civillietu tiesas kolēģija, kas atrodas vēsturiskajā Rīgas apgabaltiesas ēkā Brīvības bulvārī.

Plānotais ierašanās laiks tiesā plkst.10.00

Minimālais vecums: nav

Adrese: Abrenes iela 3

Galvenās krātuves grāmatu sektora vadītāja

Ēnas varēs gūt jaunas zināšanas par LNB Galvenās krātuves nodaļas un tās sektoru izvietojumu un darbu. Plānota krātuvju apskate un iepazīšanās ar to saturu (literatūras nozarēm, materiālu veidiem). Notiks arī līdzdarbošanās lasītāju apkalpošanas procesā – pasūtīto izdevumu meklēšana/atlase, izsniegšana lasītājiem gan no LNB ēkas krātuvēm, gan no Repozitārija krātuves Silakrogā. Vienlaikus ēnas gūs priekšstatu par krātuves iekšējo darbu organizāciju. Ēnām būs unikāla iespēja uzzināt bibliotēkai dāvināto grāmatu ceļu līdz Tautas grāmatu plauktam - izdevumu apstrāde/pievienošana Kopkatalogā un izvietošana Tautas grāmatu plauktā.  Dienas gaitā paredzēta arī ekskursija pa Gaismas pili.

Minimālais vecums: nav

Adrese: Mūkusalas iela 3

Zivsaimniecības konsultants

Darbs ar piekrastes zvejniekiem, skolēnu izglītošana par zvejas tradīcijām, padomi dīķu saimniecību ierīkošanai.

Iespēja pieteikties arī citviet Latvijā, visos LLKC birojos 

Minimālais vecums: nav

Adrese: Rīgas iela 34, Ozolnieki, Ozolnieku nov., Ozolnieku pag., LV-3018

Lauku attīstības konsultants

Skolēnu izglītošana par darba iespējām laukos, biznesa konkursu organizēšana jauniešiem, uzņēmējdarbības ideju realizēšanai.

Iespēja pieteikties arī citviet Latvijā, visos LLKC birojos 

Minimālais vecums: nav

Adrese: Rīgas iela 34, Ozolnieki, Ozolnieku nov., Ozolnieku pag., LV-3018

Mežsaimniecības konsultants

Darbs ar mežu īpašniekiem, konsultējot par meža apsaimniekošanu.

Iespēja pieteikties arī citviet Latvijā

Minimālais vecums: nav

Adrese: Rīgas iela 34, Ozolnieki, Ozolnieku nov., Ozolnieku pag., LV-3018

Augkopības konsultants

Darbs zemnieku saimniecībās, konsultējot graudaudzētājus, augļkopjus un augkopjus.

Iespēja pieteikties arī citviet Latvijā, visos LLKC birojos 

Minimālais vecums: nav

Adrese: Rīgas iela 34, Ozolnieki, Ozolnieku nov., Ozolnieku pag., LV-3018

Audiovizuālās lasītavas galvenā bibliogrāfe

Ēnas varēs iepazīties ar Audiovizuālās lasītavas krājumu, pakalpojumiem, lasītavas darbu, kā arī digitālo objektu izveidi digitālajai kolekcijai “Latvijas  vēsturiskie skaņu ieraksti”. Vienlaikus ēnas piedalīsies vēsturisku videomateriālu izvērtēšanā, bibliogrāfisko ierakstu izveidē elektroniskajā katalogā (1 filmas kataloģizēšana).Dienas laikā paredzēta arī ekskursija pa Gaismas pili.

 

Minimālais vecums: 16

Adrese: Mūkusalas iela 3

Lopkopības konsultants

Darbs zemnieku saimniecībās, konsultējot lopu labturības jautājumos.

Iespēja pieteikties arī citviet Latvijā, visos LLKC birojos 

Minimālais vecums: nav

Adrese: Rīgas iela 34, Ozolnieki, Ozolnieku nov., Ozolnieku pag., LV-3018

Mākslinieks-dizainers

Ēnām būs iespēja iepazīties ar LNB mākslinieces-grafiskās dizaineres darba pienākumiem, gūstot ieskatu gan dažādu informācijas materiālu maketēšanā, gan izstāžu mākslinieciskā noformējuma plānošanā un izstrādē.Dienas gaitā paredzēta ekskursija pa Gaismas pili.

Minimālais vecums: 7

Adrese: Mūkusalas iela 3

Nošu bibliotekārs

Nošu bibliotekārs atbild par nošu pasūtīšanu no izdevniecībām, nošu partitūras sagatavošanu diriģentam un katram orķestra mūziķim, nošu kateloģizēšanu, kā arī nošu izdali.

Minimālais vecums: nav

Adrese: Amatu iela 6

viesnīcas ģenerāldirektors

piedāvājam iespēju rezdēt viesnīcas operatīvo vadību un darbību ar viesnīcas ģenerāldirektora acīm! 

Minimālais vecums: nav

Adrese: Elizabetes iela 21

Grāmatu un dokumentu restaurators

Ēnas varētu iepazīties ar LNB Krājuma saglabāšanas centra pienākumiem un ikdienu, restaurācijas procesu un tajā izmantotajām tehnoloģijām.

Dienas gaitā paredzēta arī ekskursija pa Gaismas pili.

Minimālais vecums: nav

Adrese: Mūkusalas iela 3

Mācību koordinētājs

Ēnas varēs iepazīties ar LNB Kompetenču attīstības centra mācību koordinētāja darbu, kas saistīts ar mācību darba organizēšanu (pieteikšanos un reģistrēšanu, norises tehnisko nodrošināšanu), lietvedības jautājumu kārtošanu, iekšējo un ārējo komunikāciju ar iesaistīto personālu un auditorijām, sadarbības partneriem.Īpaši gaidītas ēnas, kuras interesē pedagoģijas un izglītības vadības joma.Dienas gaitā paredzēta arī ekskursija pa Gaismas pili.

Minimālais vecums: 14

Adrese: Mūkusalas iela 3

Norišu/pasākumu koordinators

Dienas laikā ēnām būs iespēja redzēt un saprast, kā tiek plānotas dažādu veidu norises Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Ēnas gūs ieskatu par LNB iekšējo pasākumu, kā arī kultūras un korporatīvo pasākumu organizēšanas niansēm. Kopumā ēnas varēs uzzināt, kādas ir pasākumu plānošanas un organizēšanas “aizkulises” - redzēt to darbu, kas tiek ieguldīts katrā pasākumā, taču ko neviens no pasākuma apmeklētājiem neredz.Dienas gaitā notiks arī ekskursija pa Gaismas pili.

Minimālais vecums: 16

Adrese: Mūkusalas iela 3

Nodokļu konsultāciju online Projektu Vadītāja

Lieliska iespēja ielūkoties Auditora darba ikdienā pa ''atslēgas caurumu''! Nāc un uzzini, kāpēc PwC ir viena no visaugstāk novērtētajām darba vietām jauniešu vidū!

 

Minimālais vecums: nav

Adrese: Kr.Valdemāra 21-21, Rīga, LV-1010

Tukuma novada Domes Administratīvās nodaļas vadītājs

Domes lietvedības darba nodrošināšana. Domes un tās pastāvīgo komiteju sēžu organizatoriskā un tehniskā apkalpošana. Domes darba atklātuma, sēžu dokumentu publiskās pieejamības nodrošināšana. Personāla vadība.

 

Minimālais vecums: 15

Adrese: Talsu iela 4, Tukums

Latvijas Kultūras akadēmijas viesprofesors un diriģents Andris Vecumnieks

Ēnu dienā skolēniem būs iespēja ēnot Latvijas Kultūras akadēmijas viesprofesoru Andri Vecumnieku. Tā būs lieliska iespēja piedalīties orķestra mēģinājumu procesā, pēc kura sarunās ar A.Vecumnieku un pianistu Vestardu Šimkusu noskaidrot visu sev interesējošo par karjeru mūzikas nozarē.

Diriģents – lielas mūziķu apvienības – kolektīva (orķestra, kora u. c.) vadītājs, kurš koordinē, iniciē, rosina un muzikāli vada kolektīva tehnisko un māksliniecisko priekšnesumu koncertā.

Orķestris ir salīdzinoši liels instrumentālistu ansamblis. Vārds ‘orķestris’ ir cēlies no grieķu vārda ‘orchēstra’, ar kuru grieķi apzīmēja laukumu, kurā sengrieķu teātrī darbojās koris.

Koncerta kvalitāte un priekšnesums lielā mērā atkarīgs no sagatavošanas – mēģinājuma procesa, kurš atklāj ne tikai muzikālā priekšnesuma tapšanas noslēpumus, bet arī vadītāja (diriģenta) un kolektīva (orķestra) attiecību ikdienā neredzamās puses, rosinot paralēles par režisora / aktieru; trenera / sportistu u. c. – individuālās unikālās personības un kolektīvās universālās grupas sadarbības sistēmu un principiem.

Minimālais vecums: nav

Adrese: Lielā Ģilde, Amatu 6, Rīga

Sabiedrisko attiecību speciālists

 

Sabiedrisko attiecību speciālists novēro savas organizācijas/uzņēmuma darbības ārējās vides un iekšējā stāvokļa attīstību. Informē, komunicē un pārliecina. Veicina saprašanos, rada un saglabā uzticēšanos. Brīdina par iespējamiem konfliktiem. Sekmē dažādu publiku atbalstu organizācijas darbībai. Veicina darbinieku lojalitāti organizācijai. Darbojas kā mārketinga vai SA struktūrvienības vadītāja norādījumu izpildītājs un/vai SA menedžera asistents.

 

Precīzi orientēties publikācijās, kas attiecas uz uzņēmuma /organizācijas darbības nozari. Vākt un apkopot aktuālo informāciju par publiskajiem viedokļiem, to galvenajām iezīmēm, sekot likumdošanas attīstībai. Sagatavot un sniegt apskatus par monitoringa rezultātiem organizācijas vadībai. Sabiedrisko attiecību darbs. Piedalīties preses konferenču, prezentāciju, īpašu pasākumu (atklāšanas ceremoniju, gadadienu svinību, apbalvošanas sarīkojumu u.c.) organizēšanā.  Sagatavot izplatīšanai plašsaziņas līdzekļiem informāciju par savu uzņēmumu/organizāciju. Piedalīties bukletu, brošūru, ziņu kopu, gada pārskatu un citu speciālo informatīvo materiālu sagatavošanā. Piedalīties uzņēmuma interneta mājas lapas aktualizēšanā. Sniegt informatīvus pārskatus un nelielus ziņojumus klientu un nodarbināto grupām. Sagatavot audiovizuālas prezentācijas.

 

Minimālais vecums: 16

Adrese: Talsu iela 4, Tukums

Pašvaldības policijas inspektors

 

Pašvaldības policijas darbinieks (INSPEKTORS) ir persona, kura ieņem pašvaldības iedibinātu policijas amatu un pilda šajā likumā noteiktos pienākumus attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā un citas pašvaldības administratīvajā teritorijā, kura deleģējusi šajā likumā noteikto pienākumu vai uzdevumu izpildi. 

Pienākumi:

— garantēt personu un sabiedrības drošību; 

— novērst noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus; 

— atklāt noziedzīgus nodarījumus, meklēt personas, kas izdarījušas noziedzīgus nodarījumus; 

— likumā paredzētajā kārtībā sniegt palīdzību iestādēm, privātpersonām un personu apvienībām to tiesību aizsardzībā un ar likumu noteikto pienākumu realizācijā; 

— savas kompetences ietvaros izpildīt administratīvos sodus un kriminālsodus. 

Aizliegts iesaistīt policiju tādu uzdevumu pildīšanā, kuri nav noteikti Latvijas Republikas likumos.

 

Minimālais vecums: 14

Adrese: Pils iela 18, Tukums

PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS LOGOPĒDS

Pirmsskolas izglītības iestāde"Zīļuks" aicina ēnot profesiju-logopēds.Būs iespēja vērot  un piedalīties runas,valodas un rakstu valodas traucējumu koriģejoši attīstoša darbība un profilakse.

Minimālais vecums: nav

Adrese: GRĪZUPES 29

Pašvaldības policijas priekšnieks

Pašvaldības policijas priekšnieka amata pamatpienākumi, nepieciešamā izglītība, pieredze, zināšanas un prasmes

Pārzināt spēkā esošos normatīvos aktus amata kompetences ietvaros; organizēt, vadīt un kontrolēt normatīvo aktu ievērošanu un pielietošanu novada Pašvaldības policijā.

Plānot, organizēt, vadīt un kontrolēt Pašvaldības policijas un tās darbinieku darbību, nodrošināt Pašvaldības policijas nolikumā noteikto funkciju un pienākumu izpildi.

Nodrošināt Pašvaldības policijas darbības tiesiskumu un sadarbību ar Valsts policiju, ievērojot normatīvo aktu nosacījumus.

Plānot un vadīt Pašvaldības policijas attīstības stratēģiju, nodrošināt tās izpildi; noteikt darba organizāciju un plānot darbības prioritāros virzienus.

Izvērtēt Pašvaldības policijas darbinieku sagatavotos administratīvos aktus; pieņemt lēmumus par privātpersonas apstrīdētu Pašvaldības policijas darbinieka izdoto administratīvo aktu vai faktisko rīcību.

Izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pieņemt lēmumus administratīvajās lietās.

Atcelt prettiesiskus Pašvaldības policijas darbinieku lēmumus.

Normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un termiņos sagatavot atbildes uz fizisku un juridisku personu iesniegumiem par Pašvaldības policijas kompetencē esošiem jautājumiem; nodrošināt korespondences un administratīvo aktu izskatīšanas, virzības un izpildes termiņus.

Nodrošināt un veikt apmeklētāju pieņemšanu; amata kompetences ietvaros konsultēt pašvaldības iedzīvotājus, administrācijas darbiniekus un iestāžu vadītājus par saistošo noteikumu u.c. normatīvo aktu nosacījumiem.

Atbilstoši amata kompetencei sagatavot domes priekšsēdētāja un izpilddirektora rīkojumu, domes lēmumu un saistošo noteikumu projektus.

Piedalīties domes un tās komiteju sēdēs, kad tiek izskatīti amata kompetencē esoši jautājumi.

Plānot, kontrolēt un nodrošināt Pašvaldības policijas materiālo vērtību saglabāšanu un finanšu resursu racionālu izmantošanu.

Veikt Pašvaldības policijas operatīvo vadību un nodrošināt tās vispārējo vadību, pārzināt dokumentāciju un veikt darbinieku administratīvo koordinēšanu.

Nodrošināt Pašvaldības policijas darbinieku darba laika uzskaiti, aizvietošanu un amata pienākumu izpildi to prombūtnes (atvaļinājuma, slimības, komandējuma u.tml.) laikā.

Informēt Pašvaldības policijas darbiniekus par izmaiņām normatīvo aktu prasībās.

Sagatavot Pašvaldības policijas darbinieku amata aprakstu projektus.

Pēc domes, domes priekšsēdētāja vai izpilddirektora pieprasījuma sagatavot nepieciešamos pārskatus vai informāciju.

Pildīt citus Pašvaldības policijas nolikumā noteiktos vai ar domes lēmumu, domes priekšsēdētāja rīkojumu vai izpilddirektora rīkojumu uzliktos pienākumus.

Nepieciešama darbības sfērai atbilstoša augstākā izglītība.

 

Minimālais vecums: 16

Adrese: Pils iela 18, Tukums

Tukuma novada Domes deputāts

 

Domes deputāts ir vēlēta amatpersona.

Deputātam ir balsstiesības visos jautājumos, kurus izskata domes sēdēs. Deputāts ar balsstiesībām piedalās tās domes institūcijas darbā, kuras sastāvā viņš ievēlēts. Ja deputāts nepiekrīt šīs institūcijas lēmumam, viņam ir tiesības domes sēdē izteikt savu atsevišķo viedokli.

Deputāts ar padomdevēja tiesībām var piedalīties arī to domes institūciju darbā, kuru sastāvā viņš nav ievēlēts. 

Deputātam domē ir pienākums:

1) piedalīties domes sēdēs, kā arī tās institūcijas sēdēs, kuras sastāvā viņš ievēlēts; 

2) ievērot šā likuma, kā arī attiecīgās domes nolikuma un sēžu reglamenta prasības; 

3) izpildīt domes, tās priekšsēdētāja un to institūciju vadītāju norādījumus un uzdevumus, kuru sastāvā deputāts ievēlēts.

Minimālais vecums: 16

Adrese: Talsu iela 4, Tukums

VID Jelgavas Nodokļu pārvaldes Klientu apkalpošanas centra vadītāja

 

 

Organizēt, plānot un koordinēt KAC darbu, nodrošinot nodokļu maksātāju uzskaiti, nodokļu maksājumu uzskaiti, fizisko un juridisko personu nodokļu un informatīvo deklarāciju pieņemšanu, t.sk. valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu.

Minimālais vecums: nav

Adrese: Jelgava, Lielā iela 6

Ražošanas vadītājs

Ražošanas vadītāja amata pienākumos ietpilst jaunu produktu izstrāde, maizes ceha darbības norises nodrošināšana, darbs ar izejvielu piegādātājiem.

Minimālais vecums: 15

Adrese: Kuldīgas iela 88, Saldus, Saldus nov., LV-3801