Ēnu diena

Vērtējums:

UZŅĒMUMA DATI
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Amatu iela 6, Rīga, LV-1664
PAR UZŅĒMUMU
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) ir viens no nacionālās kultūras pamatakmeņiem ar gandrīz simt gadu ilgu vēsturi. LNSO misija ir piedāvāt klausītājiem izcilā mākslinieciskā sniegumā plaša spektra simfoniskās mūzikas repertuāru, iepazīstinot Latvijas publiku ar pasaules mūzikas pamatvērtībām un aktualitātēm, savukārt ārvalstu publiku – ar Latvijas mūzikas dārgumiem. Viens no LNSO darbības galvenajiem virzieniem ir arvien jaunas auditorijas piesaistīšana ar izglītojošām programmām mūsdienīgā, radoši pārsteidzošā formā. LNSO darbība sešas reizes novērtēta ar Latvijas augstāko apbalvojumu klasiskās mūzikas jomā – Lielo mūzikas balvu (1993, 2009, 2012, 2013, 2016 un 2019). Kopš 2013. gada novembra LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Eiropas, Ķīnas un Japānas labāko orķestru pieprasītais maestro Andris Poga, kurš no 2021./2022. gada sezonas vadīs Stavangeras simfonisko orķestri Norvēģijā. Franču mūzikas kritiķe Florānsa Mišela par Andri Pogu saka: “Viņš vada savu “karapulku” ar precizitāti un iekšēju mieru. Nepaļaujas uz nejaušību savās iecerēs, līdz ar to skaņdarba kopējā arhitektūra balstās uz gruntīgiem pamatiem, un to izgaismo uzrunājoša, elpojoša saturiskā vadlīnija.” Orķestra iepriekšējo māksliniecisko vadītāju saraksta nozīmīgākie ir Jānis Mediņš, Leonīds Vīgners, Edgars Tons, Vasilijs Sinaiskis (kopš 2017. gada – LNSO goda viesdiriģents), Olari Eltss un Karels Marks Šišons. Viesdiriģentu vidū – pasaulslavenie latvieši Arvīds Jansons, Mariss Jansons un Andris Nelsons, Valērijs Gergijevs, Nēme Jervi, Pāvo Jervi, Kirils Kondrašins, Kurts Mazūrs, Kšištofs Pendereckis, Genādijs Roždestvenskis, Jevgēņijs Svetlanovs, Jurijs Simonovs un daudzi citi. Beidzamajos sešos gados LNSO uzstājies Frankfurtes Alte Oper, Parīzes filharmonijā un Elizejas lauku teātrī, Eksanprovansas Lielajā teātrī un daudzās citās Eiropā nozīmīgās koncertzālēs. Orķestris piedalījies festivālos Francijā, Vācijā un Šveicē, kā arī Bratislavas mūzikas festivālā. LNSO sadarbības partneri beidzamajās turnejās bija spožā vijolniece Baiba Skride, izcilais čellists Aleksandrs Kņazevs, ģeniālie pianisti Nikolass Angeličs un Boriss Berezovskis, jaunie supertalanti Luks Geņušs un Likā Debargs. Kopš 2015. gada LNSO augusta beigās Latvijas reģionālajās akustiskajās koncertzālēs rīko mūzikas festivālu ģimenei un draugiem “LNSO vasarnīca”. LNSO mājvieta ir Lielā ģilde.
NOZARE
Kultūras iestāžu darbība

Uzņēmuma vakances

Profesija
Uzņēmums

Projektu producents

Aicinām iepazīties ar Producenta darbu, kas nodarbojas ar mūzikas projektu (koncertu, muzikālo izrāžu) vadību, organizēšanu, plānošanu, komunikāciju ar solistiem un viesmāksliniekiem.  Ēnotājiem tiks piedāvāts ieskats mūzikas producenta darbā, bet caur šo vienlaikus tiks radīts priekšstats, kā notiek projektu vadīšana kultūras jomā kopumā.

#Ukraine

Minimālais vecums: 6

Vietu skaits: 4

Adrese: Lielā ģilde, Amatu iela 6

Izglītojošo projektu producents

Aicinām iepazīt Producenta profesiju, kas sevī ietver organizatorisko darbu, kas veltīts tam, lai taptu kāds koncerts vai pasākums.  Mūsu uzņēmumā – Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī – šī profesija saistīta ar mūzikas notikumu producēšanu, bet līdzīgi strādā arī pasākumu producenti citviet. Ēnotāji varēs sekot Elīnas Zeltiņas ikdienas gaitām, ielūkoties orķestra mēģinājumā, un iepazīt Lielo ģildi.

#Ukraine

Minimālais vecums: 6

Vietu skaits: 4

Adrese: Lielā ģilde, Amatu iela 6

Orķestra mūziķis

Aicināt pieteikties ēnot Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķus, lai labāk iepazītu profesiju. Preicāsimies uzņemt jauniešus, kas varēs apmeklēt orķestra mēģinājumu un aprunāties ar mūziķiem.

#Ukraine

Minimālais vecums: 6

Vietu skaits: 4

Adrese: Amatu iela 6, Lielā ģilde

Orķestra mūziķis

Aicināt pieteikties ēnot Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķus, lai labāk iepazītu profesiju. Preicāsimies uzņemt jauniešus, kas varēs apmeklēt orķestra mēģinājumu un aprunāties ar mūziķiem.

#Ukraine

Minimālais vecums: 6

Vietu skaits: 4

Adrese: Amatu iela 6 (Lielā ģilde), Rīga

Orķestra mūziķis

Aicinām pieteikties ēnot mūziķus, piedalīties LNSO mēģinājumā (10.00-13.45) un uzdot orķestra mūziķiem interesējošos jautājumus, lai labāk iepazītu mūziķa profesiju un redzētu, kā norisinās profesionāla mūziķa darbs "no iekšpuses".

Minimālais vecums: 6

Vietu skaits: 4

Adrese: Lielā ģilde, Amatu iela 6

Ekskursijas

Iepazīsti Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri!

Atkarībā no skolēnu interesēm, kuras vēlams norādīt, piesakoties ekskursijai, tikšanās var tikt fokusēta divos virzienos: * iepazīšanās ar orķestra radošās darbības procesu (koncertu repertuāra sastādīšana, mūziķu darba specifika, nošu bibliotekāra profesijas iepazīšana, mūzikas redaktora darbs); * iepazīšanās ar LNSO kā kultūras iestādes administratīvo un mārketinga nodaļas darbu (orķestra direktors, mārketinga daļas vadītājs, producenti, finanšu daļas un personāldaļas vadītāji, pasākumu organizatori, tehniskais direktors). Skolēni varēs uzzināt, kā no idejas nonākt līdz reālam pasākumam, apskatīt koncertu afišas, Lielās ģildes telpas un uzdot sevi interesējošos jautājumus.

Adrese: Amatu iela 6, Rīga

Pieejamais laiks: Darbdienās, sākot no 29.03.

Dalībnieku skaits: Min 5 Max 30

Ekskursija pieejama: 1. -4. klases skolēniem, 5.-9. klases skolēniem, 10.-12. klases skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Ekskursijas laikā skolēni iepazīsies ar dažādu Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pārstāvjiem, uzzinās vairāk par orķestra darba specifiku (orķestra darba ritms, nošu sagatavošana, mūziķu pienākumi, administrācijas uzdevumi koncertu rīkošanā) un varēs uzdot sev interesējošus jautājumus, lai labāk izprastu, kā darbojas šis sarežģītais mehānisms – orķestris, kas atrodas Lielajā ģildē.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Plānota virtuāla tikšanās ar interesentiem un LNSO darbiniekiem, darbnīcas veidā skolēni varēs uzzināt vairāk informācijas par orķestri.