Ēnu diena

Vērtējums:

UZŅĒMUMA DATI
Rīgas Tehniskā universitāte
Ķīpsalas iela 6A
PAR UZŅĒMUMU
Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir mūsdienīga, starptautiski pazīstama un prestiža, vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. RTU deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs. RTU mērķtiecīgi attīsta savu infrastruktūru, Ķīpsalā būvējot Latvijā pirmo studentu pilsētiņu, kas pēc būvniecības pabeigšanas kļūs par Baltijas reģionā modernāko inženierzinātņu studiju centru, kur būs koncentrētas RTU fakultātes, moderns laboratoriju korpuss, Zinātniskā bibliotēka un administratīvās ēkas.
NOZARE
Augstākā izglītība, kas nav akadēmiskā

Uzņēmuma vakances

Profesija
Uzņēmums

Ķīmijas tehnologs Jingzhi Fan

Vakance angļu valodā!

Ikdienā Jingzhi darbojas in vitro laboratorijā ar dažāda veida šūnām.

Ēnotājiem tiks piedāvāti interesanti un aizraujoši eksperimenti ar kristālisku vielu augšanu.

Minimālais vecums: 14

Vietu skaits: 2

Adrese: Pulka iela 3, Rīga

Asociēta profesore Anna Litviņenko

Ikdienā piedalos zinātniskos projektos saistītos ar sakaru sistēmām un viedām elektronikas sistēmām, piemēram, dronu signālu izpētē un lokalizācijā, bezvadu enerģijas pārvades eksperimentālos pētījumos, sensortīklu un lietu interneta (IoT) izpētē. Konsultēju industrijas pārstāvjus gan lielus uzņēmumus kā LMT, gan mazos ambiciozos startapus. Savienoju  darbu zinātnē ar mācību kursu pasniegšanu RTU studentiem.  

Ēnu dienas laikā Tev būs iespēja izjust elektronikas inženiera darba sfēras dažādību – sākot no apmācībām līdz zinātniskam darbam. Apmeklēsim Radioelektronikas institūta laboratorijas. Ēnotāji spēs izmēģināt savas prasmes elektronikā kopā ar RTU Elektronikas klubu, uzzināt par perspektīvākām  elektronikas inženieru darba vietām un par studiju iespējām RTU. 

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 4

Adrese: Āzenes iela 12, Rīga

Pētnieks Kristaps Rubenis

Vai vārds ķīmija Tev liek sarosīties un ātri steigt uz laboratorijas telpām? Ja tā, tad droši piesakies par ēnu un nesteidzīgi nodoties laboratorijas darbiem kopā pētndienaku Kristapu Rubeni.

Ēnu dienā varēsi iepazīties ar darbu laboratorijā un veikt dažus eksperimentus, kā arī apskatīt dažādus objektus mikroskopā un citas, ne mazāk aizraujošas lietas.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 2

Adrese: Pulka iela 3/3 un Paula Valdena iela 3/7

Zinātniskais asistents, maģistrantūras studente Anna Rubīna

Vai Tavā interešu lokā ir ķīmija, materiālzinātne, šūnu bioloģija vai medicīna? 

Zinātniskais asistents Anna Rubīna strādā laboratorijā pie funkcionālu kompozīthidrogēlu izstrādes pretosteoporozes zāļu piegādei - veicot hidrogēlu un hidroksilapatītu sintēzi un to īpašību analīzi. Ēnotāji varētu piedalīties hidrogēlu un hidroksilapatītu sintēzes procesā, iepazīties ar to testēšanas metodēm un aparatūru.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 1

Adrese: Pulka iela 3, Rīga

Doktorantūras students, fiziķis, pētnieks_Valts Krūmiņš

Valts studē RTU un LU kopējā doktorantūras programmā «Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas» un CERN izstrādā savu promocijas darbu. 

Valts CERN darbojas AEgIS (Antimatērijas Eksperiments: gravitācija, Interferometrija, Spektroskopija) eksperimentā, kas ir viens no antimatērijas eksperimentiem CERN antimatērijas "rūpnīcā". Tā ir vienīgā vieta pasaulē, kur tiek iegūti antimatērijas atomi.

Valta doktora darba mērķis ir izstrādāt iekārtu, kas ļautu izmērīt, kā gravitācija ietekmē antimatēriju. Šis mērījums, iespējams, palīdzētu sniegt atbildi uz jautājumu, kāpēc viss mums apkārt ir veidots no matērijas, lai gan matērija rodas tikai pārī ar antimatēriju.

Valta ikdiena ietver gan simulācijas OTIMA interferometram, kas būtu potenciāls veids gravitācijas mērījumam, gan dažādus uzdevumus eksperimenta darbības nodrošināšanā - lāzersistēmu uzturēšanu, šķidrā hēlija uzpildes, kā arī palīdzību ar vakuumsistēmām un citiem tehniskiem uzdevumiem.

Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) strādājošo RTU zinātnieku ēnošana notiks CERN, Šveicē, Ženēvas piepilsētā Meirēnā. Provizoriskais brauciena laiks – 3.–5. aprīlis.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 1

Adrese: Ženēva, Šveice (klātiene)

Radioelektronikas institūta direktors Dmitrijs Pikuļins

Ikdienā piedalos zinātniskos un tehniskos projektos, kas saistīti ar Lietu Internetu (IoT), bezvadu sensoru tīkliem, viedo elektronisko sistēmu izstrādi, iegulto sistēmu programmēšanu, dronu signālu izpēti un lokalizāciju, bezvadu enerģijas pārvadi, sistēmām plēsēju atbaidīšanai no akvakultūras objektiem, meža ugunsgrēku monitoringa sistēmām utt. Tāpat  savienoju savu darbu ar pasniegšanu RTU studentiem. 

Ēnu dienas laikā būs iespēja izjust elektronikas inženiera darba sfēras dažādību – sākot no apmācībām līdz zinātniskam darbam. Apmeklēsim Radioelektronikas institūta laboratorijas, uzzināsi par studentu dzīvi un mācībām RTU. Izmēģināsi savas prasmes elektronikā kopā ar RTU Elektronikas klubu. Uzzināsi par iespējamām elektronikas inženieru darba vietām un, protams, par studiju iespējām.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 4

Adrese: Āzenes iela 12, Rīga

Lektore/pētniece Tatjana Solovjova

Ikdienā piedalos zinātniskos projektos saistītos ar sakaru sistēmām un viedām elektronikas sistēmām, piemēram, sensortīklu izpētē (IoT), antenām un elektromagnētisko viļņu izplatīšanas pētīšanu. Kā arī savienoju savu darbu ar pasniegšanu RTU studentiem.

Ēnu dienas laikā Tev būs iespēja izjust elektronikas inženiera darba sfēras dažādību – sākot no apmācībām līdz zinātniskam darbam. Apmeklēsim Radioelektronikas institūta laboratorijas, uzzināsi par studentu dzīvi un mācībām RTU. Izmēģināsi savas prasmes elektronikā kopā ar RTU Elektronikas klubu. Uzzināsi par iespējamām elektronikas inženieru darba vietām un, protams, par studiju iespējām. 

Minimālais vecums: 14

Vietu skaits: 4

Adrese: Āzenes iela 12, Rīga

Prodekāne studiju un zinātniskajā darbā Ieva Jaunzeme

Ieva ikdienā koordinē studiju un zinatnisko darbību universitātē, kā arī pārzina studiju procesa norises nianses.

Jā vēlies izprast, kā tiek organizēti universitātes procesi, seko Ievai!

Minimālais vecums: 11

Vietu skaits: 1

Adrese: Rīga, P aula Valdena iela 3

Asociētais profesors, vadošais pētnieks Māris Kaļinka

Ikdiena saistīta ar reālās vides attēlošana digitālā vidē, Virtuālā un papildinātā realitāte, digitālie dvīņi. Kā pārvērst to kas ir apkārt digitālā veidā. 

Minimālais vecums: 10

Vietu skaits: 4

Adrese: Ķīpsalas 6a, Rīga

Sabiedrisko attiecību vadītāja Elīna Ludāne

Plānoju un realizēju sabiedrisko attiecību aktivitātes, veidoju mājaslapu, sociālo tīklu saturu, nodarbojos ar studentu piesaisti augstskolai, organizēju dažādus pasākumus augstskolā (konferences, vizītes ārvalstu sadarbības partneriem u.c.)

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 2

Adrese: Kalnciema iela 6

Zinātniskā asistente vides inženierzinātņu jomā Indra Bērziņa

Strādāju RTU Vides aizsardzības  un siltuma sistēmu institūta biosistēmu laboratorijā, kur strādāju pie projektu attīstības, kura mērķis ir ražošanas vai agrikultūras pārpalikumus/ atkritumus, kā piemēram, siera sūkalas un vīna ražošanas izspaidas. No  šiem atlikumiem veidojam mikrobioloģiskās barotnes barojam mikroorganismu sugām, lai iegūtu produktus ar pievienoto vērtību. Galvenais mērķis ir attīstīt tehnoloģiju, lai gūtu pēc iespējas lielāku mērķa produkta iznākumu un tehnoloģiju komercializētu. 

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 1

Adrese: Āzenes iela 12/1, RTU Elektroenerģijas un vides inženierijas fakultāte

Asociētais profesors Muitas un nodokļu administrēšanas programmā Māris Jurušs

Piedalos katedras sēdē. Sagatavoju un vadu lekcijas, testus un spēles.

Ēnotājs piedalīsies katedras sēdē, apmeklēs muitas muzeju, kā arī palīdzēs lekciju materiālu un spēles sagatavošanā un vadīšanā citiem dalībniekiem.  

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 4

Adrese: Kalnciema iela 6 - 101, Rīga

Students, vecākais laborants zinātniskajā jomā Matīss Navenickis

Principā darbojos laboratorijā, ar mikrodaļiņu izpēti, kuras pēc to izveidošanas var izmanto mutes, sejas un žokļu ķirurģijā kā antibakteriālu līdzekli! Ja ir vēlme ko sīkāk uzzināt, par darbu, studijām un universitātes dzīvi, tad gaidīšu Ēnu dienā!

Minimālais vecums: 17

Vietu skaits: 2

Adrese: Rīga, Pulka iela 3

Zinātnieks, pētnieks, pasniedzējs Viktors Haritonovs

Veicu eksperimentus, tiekos ar industrijas pārstāvijiem, lai pārunāt pētījuma tēmas un iespējamus finansējuma avotus, lasu lekcijas, gatavoju projekta pieteikumus

Minimālais vecums: 12

Vietu skaits: 4

Adrese: Kīpsalas iela 6a-116, Rīga, LV-1048

Studente, vecākā ķīmijas laborante zinātniskajā jomā Margarita Brante

Galvenokārt esmu studente RTU, mācos ķīmijas tehnoloģijas un paralēli izstrādāju savu bakalauru Rūdolfa Cimdiņa Biomateriālu Inovāciju un Attīstības centrā. Esmu iesaistīta zinātniskajā projektā, izstrādāju zāļu piegādes sistēmas. Ikdienā strādāju ar dažādām iekārtām, veicu literatūras analīzi, pildu universitātē uzdotos darbus. 

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 1

Adrese: Pulka iela 3

Vadošā pētniece, projektu vadītāja Brigita Dejus

Ieskaties pētnieka darba ikdienas aizkulisēs, plānojot eksperimentus un anlizējot iegūtos rezultātus un piedaloties sapulcēs. Paralēli zinātniskajam darbam, varēsi iepazīties arī ar RTU Zinātnes un Inovācijas Centru un darba pienākumiem un ikdienu, kas saistīta ar EIT RawMaterials Baltic Hub, kā arī Vertikāli integrētā projekta lekciju organizēšanu.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 2

Adrese: Ķīpsalas iela 6, Rīga

Vadošais pētnieks ģeodēzijā un ģeoinformātikā, Ģeomātikas katedras vadītājs Jānis Kaminskis

Plaša starptautiska sadarbība par aizraujošām tēmām tepat uz Zemes. Piemēram, homogenizētas jūras gravimetriskās kartes Baltijas jūras dienvidu un austrumu daļā moderniem 3D lietojumiem jūras ģeodēzijā, ģeoloģijā un navigācijā.  Neticami precīzi mērījumi, kolektīva vadīšana  un darbu saskaņošana. Daudz kas cits, kas svarīgi jauniem atklājumiem. Neiztrūkstoša ir sadarbība ar Ziemeļvalstu Ģeodēzisko komisiju (NKG) un Vispasaules Starptautisko Ģeodēzijas un Ģeofizikas apvienību (IUGG).

Minimālais vecums: 13

Vietu skaits: 3

Adrese: Ķīpsalas iela 6A -559, Rīga

Prodekāne, asociētā profesore, vadošā pētniece Laila Zemīte

Ikdienā Laila nodarbojas ar dažādiem zinātniskajiem pētījumiem, akadēmisko vadību un lasa lekcijas.

Minimālais vecums: 7

Vietu skaits: 4

Adrese: Āzenes 12/1 vai attālināti

RTU zinātkāres centra Futurimo Rīga projekta vadītāja Keitija Litte

Projekta vadītāja topošajam RTU zinātkāres centram Futurimo Rīga, kas jau no aprīļa pulcēs klases, bērnus, jauniešus, ģimenes, lai piedzīvotu aizraujošas, interaktīvas ekspozīcijas un radošās, tehniskās nodarbības. 

Ikdienā gatavoju centru tā atklāšanai - pārskatu būvniecības darbus, eksponātu ražošanas progresu un konceptuālo attīstību, rūpējos par finanšu jautājumiem - budžeta veidošanu, maksājumu sistēmas ieviešanu. Arī koordinēju mājaslapas izveidi, ziedojumu kampaņu, komunikāciju sociālajos tīklos. Šobrīd aktīvi plānoju atklāšanas mēneša (aprīļa) grafiku - pasākumi, ekskursijas, lielais atklāšanas pasākums utt, kā arī koordinēju centra pabeigšanu - mēbeles, siena gleznojumus, visas lielās un mazās detaļas. Cilvēks - orķestris.

Minimālais vecums: 13

Vietu skaits: 3

Adrese: Ķīpsala / Meža iela 1, k6

Praktiskais docents, laboratorijas vadītājs Vitālijs Aišpurs

Esmu Vitālijs Aišpurs un vadu elektroakustikas laboratoriju ELAKU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Radioelektronikas institūtā.  

Laboratorijā ir viss nepieciešamais, lai varētu pētīt, un izprast kā skaņa rodas, kā izplatās skaņu viļņi. 

Bagātīgais mikrofonu un skaļruņu klāst ļauj tos iepazīt tuvāk, padziļināti izprast to darbības principus. 

Ar analīzes un sintēzes aparatūras starpniecību var pētīt, kāpēc vienu un to pašu noti atskaņojot ar dažādiem mūzikas instrumentiem, mēs dzirdam atšķirīgu skanējumu. 

Laboratorijā ir nepieciešamā mēraparatūra un ierīces, lai varētu projektēt un izgatavot ar skaņu saistītās elektroniskās aparatūras prototipus un praksē pielietot savas matemātikas un fizikas zināšanas. 

Un - laboratorijā var ne tikai dzirdēt visdažādākās skaņas un trokšņus, bet pat redzēt, kā skaņa dejo un izbaudīt “muzikālos konservus”.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 2

Adrese: Āzenes iela 12, Rīga

Elektronikas inženieris un praktiskais docents Juris Grizāns

Esmu elektronikas inženieris un zinātņu pētnieks. Strādāju Rīgas tehniskās universitātes Radioelektronikas institūtā. Manos ikdienas pienākumos ir elektroniskās aparatūras praktiskā projektēšana un dotas tēmas pasniegšana studentiem.

Piesakoties uz Ēnu dienu pie mums, Jūs uzzināsiet vairāk par elektronikas inženiera profesiju un mūsu ikdienas pienākumiem!

Minimālais vecums: 17

Vietu skaits: 4

Adrese: Āzenes iela 12 (Ķīpsala)

Vadošā ķīmijas pētniece un docente Inese Mieriņa

Ikdienā Inese darbojas ar jaunu vielu ieguvi un dažādām ķīmijas reakcijām. 

Ēno Inesi un noskaidro kā iegūt jaunas vielas.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 2

Adrese: Paula Valdena iela 3

RTU docents, pētnieks, Automobiļu katedras vadītājs automobiļu un automobiļu saimniecības jomā Gundars Zalcmanis

Ikdienas darbi: lekciju, laboratorijas darbu un praktisko darbu vadīšana studiju programmas Autotransporta inženierija studentiem, RTU Automobiļu katedras darba organizēšana un vadīšana, pētījumu veikšana autotransporta jomā.

Nepieciešamās specifiskās zināšanas darba pienākumu veikšanai: autotransporta līdzekļu konstruktīvā izveidojuma un materiālu pārzināšana, automobiļu diagnostikas ierīču un tehniskā stāvokļa noteikšanas metožu pārzināšana, likumdošanas normatīvu pārzināšana autotransportā u.c.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 4

Adrese: Ķīpsalas iela 6b, Rīga

Vecākais laborants zinātniskajā darbā Estere Oseļska

Es strādāju biomateriālu nozarē un nodarbojos ar pretvēža medikamentu saturošu kalcija fosfātu kaulu cementu pagatavošanu un raksturošanu. Kaulu cementus izmanto dažādu balstu un kustību slimību ārstēšanā, tostarp, ārstējot pacientus, kuriem tiek diagnosticēts kaulu vēzis. Ārstēšana visbiežāk ietver operāciju, pēc kuras kaulu defektu vietā paliek liels tukšums, kuru jāaizpilda ar biomateriālu, kas spēj atjaunot dabīgos kaulaudus. Tātad kaulu cementi pēc sava ķīmiskā sastāva ir līdzīgi dabīgiem kauliem un līdz ar to labvēlīgi ietekmē kaulaudu reģenerāciju, papildus tie var kalpot kā kontrolētas zaļu piegādes sistēmas. Mūsu profesijas mērķis ir radīt materiālus, kas palīdzētu cilvēkiem ar dažādiem balstu un kustību aparātu traucējumiem dzīvot ilgāk un pilnvērtīgāk. Strādājot biomateriālu nozarē, ir svarīgi zināt ne tikai ķīmiju, bet arī bioloģiju, biomedicīnu, bioinženierijas, lai izprastu cilvēka organismā notiekošus procesus.

Minimālais vecums: 14

Vietu skaits: 1

Adrese: Pulka iela 3, Kurzemes rajons, Rīga, LV-1007

Pētnieks Sergejs Tjukovs

Esmu vadošais elektronikas inženieris un strādāju Rīgas tehniskās universitātes Mikroviļņu inženierijas un elektronikas institūtā. Darbs universitātē elektronikas inženierim un pētniekam katru dienu nes jaunus izaicinājumus. Savā ikdienā strādāju pie elektroniskās aparatūras prototipu izstrādes. Uzdevumu izpildei nākas gan projektēt elektroniskas shēmas un spiestās plates, gan programmēt mikrokontrolierus, gan veikt dažādus mērījumus prototipa atkļūdošanai un uzlabošanai. Savā darbā es izmantoju jaunāko aprīkojumu, kas ir pieejams institūtam. Tas atļauj manu ikdienu padarīt vieglāku un interesantāku, jo es varu veikt automatizētos mērījumus, izfrēzēt un salodēt prototipu te pat uz vietas.

Piesakies uz Ēnu dienu pie mums RTU Radioelektronikas institūtā un pavadīsi fantastisku dienu, uzzinot vairāk par elektronikas inženiera profesiju un ikdienas pienākumiem!

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 4

Adrese: Āzenes iela 12, Rīga

Maģistra studente, zinātniskā asistente Eleonora Rieksta

Ikdienā strādāju laboratorijā, pētot dažāda sastāva kaulu cementus, ko analizēju ar dažādām instrumentālajam analīzes metodēm.  Pētu to, kā dažādi parametri ietekmē materiāla sacietēšanas laiku, mehāniskās īpašības un citas būtiskas īpašības, kas nepieciešamas jauna materiāla izstrādē. Kalcija fosfātu kaulu cementi ir unikāli biomateriāli, kas ir paredzēti kaulaudu atjaunošanai, tie ir biosaderīgi, un tos iespējams izmantot arī kontrolētas izdalīšanās zāļu piegādes sistēmās. Ēnu dienā plānots pašam pagatavot kalcija fosfātu kaulu cementus un iepazīties ar to pētīšanas metodēm.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 1

Adrese: Pulka iela 3, Rīga

Pētnieks Hermanis Sorokins

Ikdienā es nodarbojos ar dažādu parādību izpēti. Darbībā ietilpst gan pētāmo objektu fizikālo īpašību noteikšana, gan pētniecisko iekārtu izstrāde, gan datu apstrādes programmu izveide, gan publikas informēšana par iegūtiem atklājumiem par pētāmo objektu. Šajā profesijā ikdienas kā tādas nepastāv, jo katru dienu var rasties jauns izaicinājums, kas pieprasa rast jaunus risinājumus. Darbs ir ļoti radošs un pieprasa zināšanas no daudziem dažādiem laukiem - matemātikas, fizikas, ķīmijas, inženierzinātņu, programmēšanas, un daudziem citiem.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 3

Adrese: Paula Valdena iela, 1, Rīga.

Bakalaura studente, vecākā laborante zinātniskajā darbā Betija Grīnberga

Ikdienā strādāju zinātniskajā laboratorijā, kur pētu hidrogēlus un veicu eksperimentus ar tiem. Hidrogēli tiek pētīti ar mērķi, ka tie nākotnē varētu kalpot kā zāļu piegādes sistēmas vai injicējams materiāls cilvēku atlabšanai pēc traumām. Ēnu dienā Tev būs iespēja izmēģināt uzsintezēt hidrogēlus un iepazīt laboratorijas ikdienu.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 1

Adrese: Pulka iela 3-3

Bakalaura studente, vecākā laborante zinātniskajā darbā Elīna Ķelle

Ikdienā strādāju laboratorijā – iegūstu zīda fibroīnu no zīdtārpiņu kokoniem, no iegūtā zīda fibroīna un jūras polisaharīdiem gatavoju hidrogēlus. Ēnu dienā būs iespēja piedalīties hidrogēlu sintēzē, analīzē un citos eksperimentos.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 1

Adrese: Pulka iela 3-3

Zinātniskais asistents, ķīmijas tehnoloģijas bakalaura students Renāts Vasiļjevs

Galvenie ikdienas pienākumi ir biomateriālu sintēze un raksturošana, kā arī ar iegūto rezultātu apkopošana un analīze, zinātniskās literatūras pētīšana. Ēnotājiem būs iespēja iepazīties ar zinātniskā asistenta ikdienu RTU RC RBIAC, kopā praktiski darbojoties laboratorijā. Ēnu dienas ietvaros veiksim ar gallija joniem aizvietotu kalcija fosfātu sintēzi, kā arī iepazīsimies ar modernajām analītiskajām iekārtām.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 1

Adrese: Pulka iela 3

Vadošais pētnieks, docents, katedras vadītājs Deniss Kolosovs

Esmu elektronikas inženieris vienā no vadošajiem Latvijas elektronikas ražotājiem AS "SAF Tehnika" un strādāju Rīgas Tehniskās universitātes Radioelektronikas institūtā par vadošo pētnieku un pasniedzēju. Elektronikas inženiera un pētnieka darbs katru dienu ir izaicinājums un pārbaude tavām zināšanām. Esmu iesaistīts pārraides sistēmu risinājumu izstrādē, kas ir pielietojamas frekvencēm līdz 80GHz, kā arī 5G un Wi-Fi nodrošināšanai, sensoru tīklu un IoT attīstīšanai. Pēdējie projekti ir saistīti arī ar bezvadu enerģiju pārvadi. Aicinu atnākt Ēnu dienā pie mums institūtā, kur varēsi iepazīties, kā projektēt spiestās plates, veikt signālu apstrādi, kas ir ķēžu teorija un kā to visu izmantot prototipēšanai. Esam sagatavojuši speciālu programmu, kuras laikā redzēsi jaunāko aprīkojumu, kas ir pieejams institūtam, sapratīsi, kā tiek veikti mērījumi, kā notiek plašu frēzēšana un lodēšana.

Piesakies un pavadīsi fantastisku dienu, uzzinot vairāk par elektronikas inženiera profesiju un ikdienas pienākumiem!

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 4

Adrese: Āzenes iela 12

RTU MTAF studiju programmas direktors Marina Čerpinska

Kā docents gatavoju un lasu lekcijas. Kā programmas direktors sadarbojos ar partneriem ārzemēs, lai nemitīgi uzlabotu studiju kvalitāti, uzņemu vieslektorus, organizēju īstermiņa kursus. Kā pētnieks rakstu projektus, piedalos starptautiskos un vietējos projektos. Jāzina angļu valoda.

Minimālais vecums: 14

Vietu skaits: 1

Adrese: Ķīpsalas iela 6B

Pētnieks Artemijs Ščeglovs

Ja ķīmija ir tā, kas Tavu prātu nodarbina par brīvajā laikā, tad noteikti kļūsti par ēnu pētniekam Artemijam Ščeglovam.

Ēnu dienu ietvaros būs piedāvāta iespēja iepazīties ar pētnieka ikdienu Biomateriālu Inovācijas un Attīstības centrā. Kā arī kopā ar zinātnisko darbinieku pašam izmēģināt sintezēt biomateriālu uz dabisko polimēru bāzes.

Minimālais vecums: 17

Vietu skaits: 1

Adrese: Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovācijas un attīstības centrs, Pulka iela 3-10

Zinātnieks Oznur Demir

Vakance angļu valodā

Mostly Oznur works with characterization of the biomaterials for bone tissue engineering.

Minimālais vecums: 11

Vietu skaits: 1

Adrese: Pulka Iela 3

Zinātniskā asistente, maģistrantūras studente Anastasija Tumiloviča

Es strādāju biomateriālu nozarē un nodarbojos ar injicējamu hidrogēlu sintēzi audu inženierijas vajadzībām, piemēram, bojāta skrimšļa aizvietošanai un kaulaudu atjaunošanai. Ikdienā strādāju ar dažādām analītiskām laboratorijas iekārtām - veicu sintezētā biomateriāla analīzi, lasu zinātniskās publikācijas, arī pati rakstu publikācijas par saviem pētījumiem un piedalos zinātniskās konferencēs.

Ēnotāji varētu piedalīties hidrogēlu sintēzes procesā, iepazīties ar to analīzes metodēm un iekārtām.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 1

Adrese: Pulka iela 3, Rīga, LV-1007

Pētniece Darja Čirjuļina

Esmu vadošais elektronikas inženieris un strādāju Rīgas tehniskās universitātes Radioelektronikas institūtā. Darbs universitātē elektronikas inženierim un pētniekam katru dienu nes jaunus izaicinājumus. Savā ikdienā strādāju ar drošas datu pārraides sistēmas izstrādi, kas izaicina mani gan projektēt spiestās plates, gan veikt signālu apstrādi, gan pielietot visas iegūtās zināšanas ķēžu teorijā, lai uzlabotu prototipa veiktspēju. Savā darbā es izmantoju jaunāko aprīkojumu, kas ir pieejams institūtam. Tas atļauj manu ikdienu padarīt vieglāku, jo es varu veikt automatizētos mērījumus, izfrēzēt un salodēt prototipu te pat uz vietas, kā arī vērsties pēc padoma pie kāda kolēģa. 

Piesakies uz Ēnu dienu pie mums RTU Radioelektronikas institūtā un pavadīsi fantastisku dienu, uzzinot vairāk par elektronikas inženiera profesiju un ikdienas pienākumiem!

Minimālais vecums: 17

Vietu skaits: 4

Adrese: Āzenes iela 12, Rīga

Akustiķis Deniss Mironovs

Mans darbs ir saistīts ar akustiku, fizikas apakšnozare, kas pēta skaņu. Ikdienā es veicu akustiskus mērījumus, tai skaitā absorbcijas koeficienta un skaņas izolācijas mērījumus. Piedalos pētnieciskā projektā, kura ietvaros izstrādāju konstrukciju stāvokļa monitoringa sistēmu, kura ir balstīta uz vibrācijas mērīšanas un analīzes. Strādāju par akustikas konsultantu, projektēju akustiku ēkām, veicu mērījumus, vadu projektus. 

Minimālais vecums: 13

Vietu skaits: 3

Adrese: Ķīpsalas iela 6A

Pētnieks robotikas laboratorijā Gustavs Ēvalds

Risinu problēmas, lasu publikācijas, programmēju, prototipēju (ietver visu no risinājuma koncepta projektēšanas līdz detaļu printēšanai, elektronikai un programmēšanai). Tas ir ļoti dinamisks darbs, kurā ir iespēja atrast savu stipro pusi un izpausties kā radoši tā praktiski. Man nepieciešamās zināšanas variē atkarībā no projekta prasībām un tās ir nepieciešams nepārtraukti papildināt, bet pamatā ir C++, Python, Robot Operating System (ROS), elektronika, Solidworks (detaļu rasēšana), matemātika, fizika, dažādu sensoru darbība, nozarei specifiskā valoda (lai saprastu publikācijas).

Minimālais vecums: 8

Vietu skaits: 3

Adrese: Zunda krastmala 10

IT Project and Program Manager Bohdan Haidabrus

Vakance angļu valodā. 

In his everyday life, Bohdan works with IT Project and Program Management, implementing Agile in software development projects, and managing people and teams. He is implementing Scrum framework and will share the modern trends of how to work in international companies, where these skills will be valuable, etc. 

Minimālais vecums: 18

Vietu skaits: 4

Adrese: Zunda krastmala 10

Zinātniskais asistents, ķīmijas tehnologs Signe Zemjāne

Ikdienā nodarbojos ar kaulaudu atjaunojošu materiālu sintēzi, to formēšanu un īpašību pētīšanu. Tiek lasītas publikācijas, lai papildinātu zināšanas un salīdzinātu iegūtos rezultātus. Tāpat arī paši rakstām publikācijas par saviem pētījumiem, piedalāmies vietējās un starptautiskās konferencēs. Strādāju ar dažādām analītiskām laboratorijas iekārtām.

Minimālais vecums: 12

Vietu skaits: 2

Adrese: Pulka iela 3, Rīga

RTU Zinātnes un inovāciju centra direktore Liene Briede

Ikdienā strādāju ar dažādiem partneriem - ministrijām, Eiropas organizācijām, uzņēmumiem, plānojot dažādus attīstības projektus/ iniciatīvas, kā arī koordinēju departamenta darbību, kur šobrīd tiek nodarbināti 75 cilvēki. Komanda strādā ar inovācijām, produktu izstrādi, dažādu aktivitāšu īstenošanu u.c. interesantām iniciatīvām.

Minimālais vecums: 13

Vietu skaits: 2

Adrese: Ķīpsalas iela 6A

RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps

Mani galvenie pienākumi ietver darbu pie RTU attīstības stratēģijas izveides, interešu pārstāvniecības dažādās organizācijās, sarunās ar uzņēmumiem, kā arī sanāksmēs Saeimā un ministrijās, kā arī darbs pie dažāda veida attīstības projektu vadības.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 2

Adrese: Ķīpsalas 6b, Rīga

Petnieks, komandas vadītājs, uzņēmuma vadītājs Ēvalds Urtāns

Ēvalds ikdienā strādā ar mākslīgā intelekta projektiem. Ja vēlies uzzināt, kā darbojas mākslīgais intelekts, piesekot ēnot Ēvaldu. 

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 2

Adrese: Pils iela 17

Pētniece, lektore Līga Radiņa

Ikdienā vadu lekcijas neklātienes studentiem, attālināti pirmdienās un ceturtdienās arī klātienes studentiem. Pārējo laiku velti doktorantūras studijām un darbam projektā 3D-FOAM, kura ietvaros ar ārzemju partneriem izstrādājam ekoloģiskus materiālus, izmantojot dažādus rūpniecības un būvniecības atkritumus. Labprāt parādītu, cik aizraujoša var būt zinātne, kopā izgatavotu paraugus un raisītu skolēnu interesi par būvniecību kopumā. 

Minimālais vecums: 12

Vietu skaits: 2

Adrese: Ķīpsalas 6A, Rīga

Inovatīvo produktu izstrādes nodaļas vadītājs Kārlis Kalniņš

Darbojos ar jaunuzņēmumiem un komandām, kas tikai vēl veidos savu uzņēmumu, kā arī tehnoloģiju uzņēmumiem, kas vēlās izstrādāt robotus, jaunas elektroniskās ierīces vai idustriālā dizaina projektus. 

Minimālais vecums: 7

Vietu skaits: 4

Pedagoģe Juta Ķimenīte

Mācu ar apģērbu izgatavošanu saistītus priekšmetus - apģērbu konstruēšana, šūšanas prakse, apģērbu moduļu apstrāde (prakse un teorija), apģērbu projektēšana datorsistēmās, asistēju ar apģērbu 3D vizualizāciju saistītos priekšmetos. Pārzinu apģērbu izgatavošanas procesu no skices līdz gatavam izstrādājumam. 

Minimālais vecums: 12

Vietu skaits: 4

Adrese: Ķīpsalas iela 6

Zinātnieks energoelektronikā Kaspars Kroičs

Elektrisko auto, mobilo telefonu pamatā ir energoelektronika, kas ļauj pārveidot spriegumu un strāvu, tādējādi ļaujot vadīt elektrisko motoru vai lādēt bateriju. Pētnieki šajā nozarē ikdienā cenšas izstrādāt jaunas tehnoloģijas, kas ļautu palielināt energoefektivitāti, samazināt ierīces izmēru vai uzlabot citus parametrus. Ikdienas darbs sastāv no programmēšanas, elektrisko shēmu aprēķina un simulācijas, eksperimentālo prototipu izstrādes un testēšanas.

Minimālais vecums: 18

Vietu skaits: 3

Adrese: Paula Valdena iela 1

Lektore Elīna Elere

Pasniedzu RTU Arhitektūras fakultatē Tēlotājas mākslas katedrā sekojošus studiju priekšmetus: Zīmēšanu, Grāmatu grafiku, Skulptūru.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 4

Adrese: Ķīpsalas iela 6

Darba vides drošības nodaļas vadītāja Aija Sondare

Ikdienā nodaļa nodrošina darbinieku ievadapmācību, instruktāžu darba vietā un ugunsdrošībā. Stāstam un skaidrojam darbiniekiem par darba drošību un veselību. Vērtējam darba vides riskus, lai noteiktu bīstamības un riska faktorus, kas ietekmē vai var ietekmēt darbinieku drošību un veselību, kā arī lai nenotiktu nelaimes gadījumi darbā. Lai darbinieks spētu veikt savu darbu, primāri darba devējam jānodrošina atbilstoši apstākļi un darbiniekam ir jāsaprot, ka bez labas veselības darbu veikt ir grūti vai neiespējami.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 4

Adrese: Paula Valdena iela 3, Rīga, LV-1048

Pētnieks, lektors Artūrs Bogdanovs

Pētnieka darbs vienmēr ir interesants, jo katru dienu darba uzdevumi ir dažādi. Pētnieka darba mērķis ir dažādu mums apkart esošu lietu izpēte un jaunu zināšanu radīšana. Inženierzinātņu nozarē pētnieka darbs ir saistīts ar jaunu inovatīvo produktu un pakalpojumu izstrādi, tehnoloģiju attīstību, kā arī sava darba rezultātu komunicēšanu. 

Ēnojot Artūru, tu varēsi izzināt viņa ikdienu, izprast kā izpaužas lektora darbs un ielūkoties Artūra pētniecībā Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūtā. 

#Ukraine

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 2

Adrese: Āzenes iela 12/1-524

Automobiļu transporta inženieris Guntis Sprinģis

Ikdienā Guntis vada lekcijas saistībā ar automobiļu uzbūvi un to darbību, mērīšanas līdzekļiem, datorgrafiku.

Ēnu dienas ietvaros būs iespēja pavērot lekciju norisi, pašiem apgūt/pārbaudīt/pierādīt savas zināšanas automobiļu jomā, kā arī veikt praktiskas dabas uzdevumus. Galvenā prasība ēnotājiem ir interese par inženierzinātnēm kopumā un automobiļiem.

Ja Tevi interesē automobīļi un vēlies gan darboties praktiski, gan redzēt, kā lekcijas norisinās no lektora puses, tad kļūsti par ēnu Guntim Sprinģim un ēnu dienā darbojies praktiski ar dažādām ierīcēm saistībā ar automobiļiem!    

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 4

Adrese: RTU Daugavpils studiju un zinātnes centrs

Doktorantūras studente, pētniece_Antra Gaile

Antra studē RTU un LU kopējā doktorantūras programmā «Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas» un CERN izstrādā savu promocijas darbu.  

Antras promocijas darbam ir divi virzieni - iesaiste CMS eksperimenta fizikas analīzē un darbs pie detektora pilnveides, izstrādājot drošības kontroles sistēmas jaunajam apakšdetektoram. 

Ikdienā lielāko dienas daļu Antra pavada pie sava datora ekrāna, veidojot kodus un algoritmus datu apstrādei vai būvējot detektora kontroles sistēmas sastāvdaļas, izmantojot standartizētus rīkus, taču dažkārt viņai nākas strādāt arī prototipēšanas laboratorijā vai CMS detektora kontroles telpā kā vienai no detektora apkalpes grupas locekļiem.  

Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) strādājošo RTU zinātnieku ēnošana notiks CERN, Šveicē, Ženēvas piepilsētā Meirēnā. Provizoriskais brauciena laiks – 3.–5. aprīlis.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 1

Adrese: Ženēva, Šveice (klātiene)

Inženieris, RTU pētnieks_Andris Ratkus

Andra pienākums ir koordinēt Latvijas paātrinātāju grupas iesaisti un mērķu sasniegšanu starptautiskajos projektos I.FAST un HITRIplus, kur RTU ir kā pilntiesīgs partneris. I.FAST mērķis ir nodrošināt ilgtspēju nākotnes paātrinātajiem, samazinot tehnoloģiju izmaksas, enerģijas patēriņu un ietekmi uz vidi, savukārt HITRIplus mērķis ir attīstīt biofizikas un medicīnas pētījumus vēža ārstēšanā ar smago jonu terapiju, vienlaikus attīstot tam nepieciešamos instrumentus. 

Ikdienā Andrim ir jākoordinē minēto projektu darbība – tikšanās, sanāksmes un sadarbība, jo Andris ir viena projekta uzdevuma vadītājs, kā arī oficiālais RTU pārstāvis. Minētajos projektos ir ļoti dažādi pētniecības virzieni un uzdevumi. I.FAST tiek strādāts ar aditīvām ražošanas tehnoloģijām un tiek meklētas to pielietojuma iespējas paātrinātājos gan komponentu ražošanā, gan remontā. Savukārt HITRIplus projektā tiek projektēts medicīnisks rotējošs portāls vēža ārstēšanai ar jonu terapiju.  

Andra ikdienas darba pienākumos ietilpst arī Latvijas zinātnieku grupas, kas strādā ar paātrinātāju tehnoloģijām, atbalstīšana un integrēšana darbam CERN un RTU, kā arī būt par Latvijas pārstāvi – vietnieku CMS eksperimentā.  

Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) strādājošo RTU zinātnieku ēnošana notiks CERN, Šveicē, Ženēvas piepilsētā Meirēnā. Provizoriskais brauciena laiks – 3.–5. aprīlis.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 1

Adrese: Ženēva, Šveice (klātiene)

RTU profesors, Latvijas pārstāvis CERN_ Toms Torims

Toma uzdevums ir koordinēt Latvijas un CERN sadarbību, kā arī veidot stratēģiju Latvijas sadarbībai ar CERN nākotnē. Praksē tās ir ikdienas tikšanās ar CERN kolēģiem, zinātniekiem, vadītājiem un Latvijas kolēģiem CERN, lai pārrunātu un koordinētu sadarbību zinātniskajos pētījumos, studentu apmācībā un Latvijas industriālo partneru iesaistīšanos CERN pasūtījumos. Latvijas pusē tas ir darbs ar CERN Latvijas grupu un visiem Latvijas partneriem.

Toms ir doktorantūras programmas «Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas» direktors un ikdienā vada doktorantus un maģistrantus. Veic pētījumus paātrinātāju un ražošanas tehnoloģiju jomā, īpaši aditīvās ražošanas jomā.

Toms kā RTU mācībspēks lasa lekcijas RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē, studentus iepazīstinot arī ar darbu CERN.

Toms: «Ēnai esmu gatavs atļaut izjust, kā ir strādāt CERN, runāt ikdienā 3-4 valodās, tikties ar augsta līmeņa zinātniekiem un no sirds izbaudīt to, ko es daru.»

Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) strādājošo RTU zinātnieku ēnošana notiks CERN, Šveicē, Ženēvas piepilsētā Meirēnā. Provizoriskais brauciena laiks – 3.-5. aprīlis.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 1

Adrese: Ženēva, Šveice (klātiene)

Elementārdaļiņu fiziķis, RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra direktors_Kārlis Dreimanis

Kārlis vada RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centru, kā arī Latvijas zinātnieku grupu, kas strādā vienā no nozīmīgākajiem CERN eksperimentiem – CMS (The Compact Muon Solenoid), kura mērķis ir atklāt jaunus fizikas fenomenus.  

CMS ir viens no četriem lielajiem eksperimentiem, ko veic ar Lielo hadronu paātrinātāju. Viens no plašāk zināmajiem šī eksperimenta atklājumiem ir Higsa bozons, kura eksistenci CERN zinātnieki pierādīja 2012. gadā.

CMS eksperimentā piedalās vairāk nekā 5000 fiziķu, inženieru un datorzinātņu speciālistu no vairāk nekā 40 valstīm un 200 zinātniskajiem institūtiem.Kārļa kā grupas vadītāja galvenais pienākums ir pārstāvēt Latvijas zinātniekus CMS eksperimentā un rūpēties, lai viņiem ir nepieciešamais nodrošinājums zinātniskā darba veikšanai. Ikdienā Kārlis visaktīvāk darbojas tieši CMS eksperimenta darbības nodrošināšanā (online) kā eksperimenta maiņu vadītājs (Shift Leader) vai vispārējās aktivitātes koordinators (Run Field Manager), kā arī ir aktīvi iesaistīts MIP Timing Detector (MTD) apakšdetektora izstrādes projektā. Fizikā Kārlim vislielākā interese ir tieši par precizitātes fizikas mērījumiem, savukārt viņa doktorantūras studenti ir iesaistīti galvenokārt Top kvarka un Higsa bozona īpašību mērījumos. 

Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) strādājošo RTU zinātnieku ēnošana notiks CERN, Šveicē, Ženēvas piepilsētā Meirēnā. Provizoriskais brauciena laiks – 3.–5. aprīlis.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 1

Adrese: Ženēva, Šveice (klātiene)

Ekskursijas