Ēnu diena

Vērtējums:

UZŅĒMUMA DATI
Rīgas Stradiņa universitāte
Dzirciema iela 16
PAR UZŅĒMUMU
Rīgas Stradiņa universitāte ir Latvijas augstskolu reputācijas topa līdere un viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Šo akadēmisko gadu RSU uzsāka vairāk nekā 9100 studentu, no kuriem aptuveni 25% ir ārvalstu studenti. Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājaslapā www.rsu.lv. Sekot līdzi RSU jaunumiem var arī sociālajos tīklos Twitter, Facebook, Draugiem.lv, Instagram un YouTube. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu medijā „Skaļāk” – http://skalak.rsu.lv
NOZARE
Akadēmiskā augstākā izglītība

Uzņēmuma vakances

Profesija
Uzņēmums

Studiju programmas direktore, Sporta un uztura katedra Docētāja

Skolēni tiks iepazīstināti ar profesionālās studiju programmas ,, Uzturs" un akad.mag. ,,Uzturzinātne " direktores darbu.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 4

Adrese: Anniņmuižas bulvāris 26A, Rīga

Dietalogs

Skolēni tiks iepazīstināti ar profesionălās studiju programmas ,, Uzturs" un akad.mag. ,,Uzturzinātne " direktores darbu

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 4

Adrese: Anniņmuižas bulvāris 26A, Rīga

Ārsts pediatrs; Fiziskais antropologs

Bērnu fiziskā attīstība un augšana, stājas, pēdu veselība, pārmaiņas gadsimta robežās. (Teorētiska un praktiska nodarbība saistībā ar fizisko antropoloģiju).

Minimālais vecums: 7

Vietu skaits: 4

Adrese: Kronvalda bulvāris 9, Rīga

Vispārējās aprūpes māsa un simulāciju instruktore

Sveika/s ēnotāj!

Esmu bērnu aprūpes māsa, izmantojot savas iegūtās izglītības iespējas es strādāju divās darba vietās gan Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā gan Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā(RSU MITC). MITC veidoju, attīstu simulācijas un simulētu vidi un māsu topošos veselības aprūpes speciālistus.

Izvēloties mani ēnot, Tev būs iespēja pievienoties man un izmēģināt māsas darbu, mācot studentus simulētā slimnīcā. Simulētā slimnīca ir RSU MITC projekts, kurā universitātes telpās ir izveidota gandrīz īsta slimnīca un studenti mācās dažādas prasmes, komunikāciju, sadarbību savā starpā un ar pacientiem, kā arī veic dažadas medicīniskas procedūras - ņem analīzes, ievada zāles, veic devu aprēķinu, veic brūču pārsiešanu un vēl daudz citas lietas. Mans uzdevums (ēnojot arī tavs uzdevums) būs pārliecināties, ka slimnīcas darbi noris kā pienākas, ka visi pacienti(kuri ir manekeni un pacienti aktieri), saņem nepieciešamo aprūpi un studenti savus uzdevumus veic pareizi.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 3

Adrese: Anniņmuižas bulvāris 26A, Rīga

Vadošā pētniece

Nāc uz jauno Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas Studiju un Pētniecības centru, ielūkojies farmācijas nozares pētnieka ikdienas gaitās un noskaidro, kāds ir ceļš no idejas līdz starptautiski publicētam pētījumam! Ēnojot pētnieku, varēsi redzēt un pats izmēģināt veikt paraugu sagatavošanu, to analīzi, izmantojot dažādas metodes kā šķidruma hromatogrāfiju un infrasarkano spektroskopiju, kā arī iepazīt datu analīzes procesu. Būs iespēja iepazīt, kā zinātnē tiek izmantoti ārstniecības augi un nanotehnoloģijas, kā arī praktiski redzēt, kā notiek dažādu zāļu formu (hidrogēlu, tablešu, kapsulu u.c.) izveide un analīze.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 3

Adrese: Konsula 21, Rīga

Galvenā māsa

Galvenā māsa ir galvenā aprūpes procesa plānotāja, īstenotāja un vadītāja. Nenoliedzami, šajā profesijā var notvert arī asākas izjūtas, tādēļ ir jāpiemīt radošajai domāšanai un spējai saglabāt racionalitāti nestandarta situācijās. Māsas profesija nav viegla. Tā prasa intensīvu uzmanību, ātru reakciju, precīzu profesionālo izpildījumu un spēju mīlēt cilvēku. Bez aizspriedumiem, bez vērtējuma, tikai ar neizmērojamu empātiju un rūpēm par pacienta ātrāku atveseļošanos. Iespējams, ka Ēnu diena kādam no jauniešiem būs kā starta posms, kas ieliks pārliecību par to, ka nākotnes profesija jāsaista tieši ar medicīnu.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 3

Adrese: Pilsoņu iela 13, Rīga

Ārsts (morfologs, anatomijas docētājs)

Ievads cilevēka anatomijas makropasaulē (klasiskie un modernie mācību rīki, modeļi, apskate).

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 3

Adrese: Kronvalda bulv. 9, Rīga

Sociālo zinātņu fakultātes studiju programmu direktore, lektore, politoloģe

Ēnu dienas ietvaros mēs piedāvāsim iespēju iepazīt RSU Sociālo zinātņu fakultātes piedāvāto bakalaura studiju programmu ''Starptautiskās attiecības - Eiropas studijas''. Tā būs iespēja paviesoties RSU - iespējams, modernākajā augstskolā Latvijā, redzēt studiju procesu, piedalīties lekcijās/ semināros, redzēt kā aizrit docētāju ikdiena, piemēram, kā notiek gatavošanās nodarbībām, atbilstoši iespējām skolēniem tiks piedāvāts asistēt docētājiem - politikas/ starptautisko attiecību ekspertiem viņu paralēlajās ikdienas aktivitātēs - piemēram, gatavošanās un dalība TV vai radio pārraidēs.

Minimālais vecums: 17

Vietu skaits: 4

Adrese: Dzirciema iela 16, Rīga

Ķirurgs

RSU docente, krūts ķirurgs, Jums būs iespēja vērot darba dienu, kas nav līdz galam prognozējama, bet droši ir tas, ka redzēsiet slimnīcas nodaļu, pacientus, ārstus, un varbūt pat kādu operāciju.

Minimālais vecums: 17

Vietu skaits: 4

Adrese: Pilsoņu 13, C5 ieeja, 24.korpuss, 3.stāvs, katedra

Klīnisko simulāciju SPECIĀLISTS

Profesijas apraksts: Tehniskā un medicīniskā aprīkojuma nodrošināšana studiju un zinātniskajam darbam, asistēšana docētājiem studiju procesā, inovatīvas un modernas simulētas klīniskas vides veidošana un uzturēšana. Metodisko līdzekļu izstrādāšana. Mūsu komanda izstrādā un īsteno simulācijas anestezioloģijā, ginekoloģijā, dzemdniecībā, ķirurģijā, pediatrijā, ģimenes medicīnā, traumatologijā, ortpēdijā, māszinībās un infektoloģijā. Papildu simulācijas izstrādājām arī pirmās palīdzības apmācību programmās un militārās medicīnas pamatkursā. Ēnu dienas ietvaros skolēns tiks iepazīts ar universitāti un klīnisko simulāciju speciālista ikdienas darba pienākumiem.

Minimālais vecums: 17

Vietu skaits: 1

Adrese: Anniņmuižas bulvāris 26A, Rīga

Ķirurgs

RSU asociētais profesors, krūts ķirurgs, Jums būs iespēja vērot darba dienu, kas nav līdz galam prognozējama, bet droši ir tas, ka redzēsiet slimnīcas nodaļu, pacientus, ārstus, un varbūt pat kādu operāciju.

Minimālais vecums: 17

Vietu skaits: 1

Adrese: Pilsoņu 13, C5 ieeja, 25.korpuss, 1.stāvs, Krūts slimību centra ambulatorā pieņemšana

Ķirurgs

RSU docētājs, ķirurgs, Jums būs iespēja vērot darba dienu, kas nav līdz galam prognozējama, bet droši ir tas, ka redzēsiet slimnīcas nodaļu, pacientus, ārstus, un varbūt pat kādu operāciju.

Minimālais vecums: 17

Vietu skaits: 1

Adrese: Pilsoņu 13, C5 ieeja, 23.korpuss, 2.stāvs, 57.nodaļa

Ķirurgs

RSU asociētais profesors, endokrīnais ķirurgs, Jums būs iespēja vērot darba dienu, kas nav līdz galam prognozējama, bet droši ir tas, ka redzēsiet slimnīcas nodaļu, pacientus, ārstus, un varbūt pat kādu operāciju.

Minimālais vecums: 17

Vietu skaits: 1

Adrese: Pilsoņu 13, C5 ieeja, 24.korpuss, 2.stāvs, 5.nodaļa

Zobārsts, zinātnieks

Ēnu dienā būs iespēja novērot darbu pētniecībā zobārstniecības jomā, noskaidrot par mutes veselības problēmām Latvijas sabiedrībā un pasaulē, kā arī novērot pacientu pieņemšanu RSU Stomatoloģijas institūta Bērnu nodaļā.

Minimālais vecums: 14

Vietu skaits: 4

Adrese: Dzirciema iela 20, Rīga

Mutes, sejas un žokļu ķirurgs

Specialitāte- mutes, sejas un žokļu ķirurģija. Paredzētas ambulatoras operācijas un pacientu konsultācijas.

Minimālais vecums: 18

Vietu skaits: 4

Adrese: Dzirciema iela 20, Rīgā

Klīnisko simulāciju speciālists

Klīnisko simulāciju speciālists ir atbildīgs par simulāciju nodrošināšanu ar medicīnu saistītās izglītības programmās. Simulācija sevī var iekļaut gan manekenu, gan simulētu pacientu sagatavošanu. Tāpat simulāciju speciālists ir atbildīgs par telpas sagatavošanu, kurā norisināsies simulācija. Paredzētajā dienā norisināsies Simulēta slimnīca, kuras laikā skolēnam būs iespēja novērot un izmēģināt dažādus darbus saistībā ar simulētas slimnīcas norises nodrošināšanu.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 2

Adrese: Anniņmuižas bulvāris 26A, Rīga

Klīnisko simulāciju speciālists

Klīnisko simulāciju speciālists ir atbildīgs par simulāciju nodrošināšanu ar medicīnu saistītās izglītības programmās. Simulācija sevī var iekļaut manekenu, telpu sagatavošanu, arī simulēta pacienta sagatavošanu. Attiecīgajā dienā skolēns varēs novērot un izmēģināt dažādus darbiņus saistībā ar simulētas slimnīcas norises nodrošināšanu.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 1

Adrese: Anniņmuižas bulvāris 26A, Rīga

Docents

Iespēja ieskatīties anatomijas docētājas darbā, sagatavojoties nodarbībām un vadot tās programmas ''Māszinības'' un ''Vecmātes'' studējošajiem. Apskatīsim Anatomikuma telpas un dosimies uz muzeju, lai izprastu mūsu ķermeni, tā uzbūvi un īpatnības.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 3

Adrese: Kronvalda bulvāris 9, Rīga

Profesore, Laboratorijas vadītāja, Vadošā pētniece

Stāsts par pētniecības pamatiem medicīnā. Apakšnozare: bāzes medicīnas apakšnozare; šūnu bioloģija; elektronu mikroskopijas nozīme medicīnā.

Minimālais vecums: 18

Vietu skaits: 4

Adrese: Kronvalda bulv. 9, Rīga

Sociālantropologs

Ēna piedalīsies lekcijā, pēc tam kopā ar mani tiksies ar kolēģiem, pārrunājot izpētes aktualitātes

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 3

Adrese: Dzirciema iela 16, Rīga

Docents Morfoloģijas katedrā

Docenta amats Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Morfoloģijas katedrā. Amata ietvaros tiek apmācīti medicīnas un zobārstniecības studenti histoloģijā (mācība par cilvēka organisma audu mikroskopisko uzbūvi) un embrioloģijā (mācība par cilvēka organisma attīstību). Darba vieta ir RSU Anatomijas un antropoloģijas institūts jeb Anatomikums (Kronvalda bulvāris 9, Rīga). Ēnošanas dienā tiks veikts pētnieciskais darbs ar mikroskopu un tiks konsultēti studenti.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 2

Adrese: Kronvalda bulvāris 9, Rīga

Projektu vadītājs

Ēnotājiem būs iespēja iepazīties ar Studentu servisa ikdienas darbu, iepazīties ar lietvedības darbiem un klientu apkalpošanu, kā arī piedalīties fokusgrupās, izstrādājot veidojot saturu un materiālus studentiem.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 4

Adrese: Dzirciema iela 16, Rīga

Docents

Iespēja piedalīties pedagoģiskajā darbā ar Rīgas Stradiņa universitātes 1.studiju gada ārzemju studentiem, kuri šeit studē medicīnu. Būs iespēja vērot latviešu valodas praktiskās nodarbības un novērtēt, kā viņiem veicas latviešu valodas kā svešvalodas apguvē.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 2

Adrese: Dzirciema iela 16, Rīga

Sociālais darbinieks

Vecākais sociālais darbinieks Jauniešu atbalsta centrā (Rīgas Valstspilsētas pašvaldības Rīgas Bērnu, jauniešu un ģimeņu sociālā atbalsta centrs), kura mērķa grupa ir bāreņi - bērni un jaunieši ārpus ģimenes aprūpes, darbā ar jauniešiem pilda dažādas lomas kā izglītotājs, motivators, advokāts, lai veicinātu bērnu un jauniešu sociālo, emocionālo, ekonomisko un garīgo labklājību. Ēnu dienā diskutēsim par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm sociālā darba speciālistiem, iepazīsim metodes un instrumentus, lai sociālais darbinieks varētu veikt savus pienākumus Jauniešu atbalsta centrā. Kopīgi ģenerēsim jaunas idejas par pakalpojumiem, kuri aktuāli jauniešiem sociālā rakstura problēmu risināšanā.

Minimālais vecums: 14

Vietu skaits: 4

Adrese: Imantas 7.līnija - 4, Rīga

Ekskursijas