Ēnu diena

Vērtējums:

UZŅĒMUMA DATI
Latvijas Universitāte
Raiņa bulv. 19, Rīga
PAR UZŅĒMUMU
Latvijas Universitāte nemainīgi bijusi Latvijas nacionālā, vadošā un ietekmīgākā augstskola. Pēc studentu kopskaita Latvijas Universitāte ir arī valsts lielākā universitāte. Tā ir lielākā plaša profila universitāte Latvijā, kurai ir nozīmīga vieta ne tikai visas izglītības sistēmas attīstībā, bet arī kopējā valsts ekonomikas izaugsmē. LU strauji attīstās – tuvāko gadu laikā Torņakalnā tiks izveidots viens no Ziemeļeiropā modernākajiem studentu un pētniecības centriem – Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs. 2015. gadā durvis vēra Dabas māja, 2019. gadā tika atklāta Zinātņu māja, kurā izvietotās laboratorijas ir unikālas ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas valstu mērogā. 2023. gadā Akadēmiskā centra teritoriju papildinās Rakstu māja, kur atradīsies humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes, institūti un Bibliotēka, bet vēl pēc tam plānots izbūvēt Tehnoloģiju centru, dienesta viesnīcas, akadēmisko laukumu, kā arī būs moderna sporta infrastruktūra, auto un velo stāvvietas. Pašlaik Latvijas Universitātē studē ap 15 000 studentu. Tās 13 fakultātēs, 7 filiālēs un 18 institūtos strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs.
NOZARE
Izglītības atbalsta pakalpojumi

Uzņēmuma vakances

Profesija
Uzņēmums

Pētnieks Kalvis Salmiņš

Satelītu lāzerlokācija. Aparatūras testi, sagatavošana mērījumiem, sistēmas kalibrēšana. Darba saturs var būt atkarīgs no laika apstākļiem.  Sākums 10:00, Zinātņu mājā Jelgavas 3, 712 telpa, turpinājums observatorijā Kuldīgas ielā.  Nokļūšana ar sab. transportu. līdz Nac. bibliotēkai, tālāk ar sab. transportu uz Kuldīgas ielu

Minimālais vecums: 14

Vietu skaits: 3

Adrese: Rīga, Jelgavas 3 un Kuldīgas iela(Vīlipa iela no centra)

Institūta direktore Inga Šīrante

Nokļūšana: Rīgas satiksme- 23. autobuss no Autoostas braucot pietura LU Akadēmiskais centrs. Tikšanās 9.00 Jelgavas iela 3- 645 telpa, Plānotā un parastā Dienas kārtība - 9.00- LU ASI Zinātniskais seminārs 10.00 Aktuālo jautājumu apspriešana birojā, ap 11.00 tikšanās ar Laboratoriju zinātniekiem, pārrunājot aktualitātes un nepieciešamo jautājumu risināšana, 12.00 - 13.00 Pusdienas laiks, 13.00 Pirms LU ASI jubilejas pasākuma "30 gadi - 05.04.2024." organizatorisko jautājumu risināšana.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 1

Adrese: Jelgavas iela 3-645

Sabiedrisko attiecību speciāliste, LU sociālo mediju administratore Kellija Virse

  Ikdienā veidoju saturu iekšējās un ārējās komunikācijas aktivitātēs, pārvaldu Latvijas Universitātes sociālos tīklus (Instagram un TikTok profilus), veidoju saturu dažādos formātos pasākumu atspoguļošanai, kā arī koordinēju digitālā satura autoru (digitālo vēstnešu) projektu un tā aktivitātes. Pasākuma dienā gaidīšu ēnotājus Raiņa Bulvārī 19 (LU Galvenajā ēkā), lai iepazīstinātu ar ikdienas darbu un pastāstītu vairāk par pašu profesiju, tālāk dosimies uz LU Akadēmisko centru (būs nepieciešams etalons, lai varētu braukt ar Rīgas satiksmes transportu), kur apskatīsimies LU Akadēmiskā centra ēkas, veidosim saturu LU sociālajiem tīkliem. Lai nokļūtu uz LU Galveno ēku, var izmantot sabiedrisko transportu (3., 4., 14., 17., 19., 31., 34. trolejbusa un 16. autobusa pietura "Inženieru iela", 15. trolejbusa galapunkts "Latvijas Universitāte" vai 3., 6., 9., 50. autobusa pietura "Brīvības bulvāris". Vēl 2 minūšu gājienā ir 1. un 11. tramvaja pietura "Merķeļa iela"). Rīgas starptautiskā autoosta ir 10 minūšu gājiena attālumā. Aicinu padomāt par pusdienām, būs iespēja paēst LU Zinātņu mājas ēdnīcā. Ēnu dienu sāksim plkst. 10.00  

Minimālais vecums: 12

Vietu skaits: 4

Adrese: Raiņa bulvāris 19, Rīga

LU sporta trenere Lelde Kozilāne

Nāc uz Latvijas Universitāti, ielūkojies karsējmeiteņu treneres ikdienas gaitās un noskaidro, cik daudz spēka un ieguldītā darba ir nepieciešams, lai izpildītu visus sarežģītos trikus! Ēnojot treneri, iepazīsi, kā notiek gatavošanās treniņiem, varēsi redzēt un piedalīties karsējmeiteņu treniņā. Uzzināsi, ka patiesībā trenera profesijā ir apslēptas vēl dažādas citas profesijas, bez kurām veiksmīgs komandas darbs nav iedomājams. Esi gatavs, ka ēnu diena beigsies tikai pēc 21:00, jo vakari ir treniņu laiks komandai.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 1

Adrese: Aspazijas bulvāris 5, Rīga

LU Komunikācijas departamenta studentu piesaistes nodaļas vadītāja Ilva Steķe

Ikdiena saistīta ar LU tēla veidošanu un reprezentēšanu Latvijas vidusskolās, lai veicinātu skolēnu interesi par studiju iespējām LU.

Minimālais vecums: 17

Vietu skaits: 2

Adrese: Raiņa bulvāris 19, Rīga

Sporta centra direktors, sporta centra sporta speciālists un mārketinga speciālists

Latvijas Univeristātes Sporta centrā, Ēnu dienas ietvaros 3 jauniešiem būs iespēja ieskatīties LU Sporta centra direktora, Sporta speciālista un Mārketinga speciālista ikdienā. LU Sporta centrā Ēnu diena sāksies plkst. 10.30 ar darbinieku sapulci, kuras laikā skolēniem būs iespēja ielūkoties, kā tiek organizēts un plānots darbs, ar ko saskaras katrs darbinieks un kādi ir viņa galvenie darba uzdevumi. Pēc sapulces jauniešiem būs iespēja ieskatīties, ar ko saskarās katrs darbinieks un iziet cauri pasākuma plānošanas procesam.

Tiekamies!

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 3

Adrese: Aspazijas bulvāris 5, Rīga

LU Komunikācijas departamenta Studējošo piesaistes nodaļas projektu vadītāja Auce Mūrniece

Studentu piesaistes pasākumu organizēšana un koordinēšana Latvijas Universitātē. Pasākuma dienā būs iespēja uzzināt par "Studenta kurpēs" un "Padomi eksāmeniem" tapšanu. Kā arī apskatīt LU Akadēmisko centru Torņakalnā un uzzināt, kā ir studēt un strādāt lielākajā Latvijas augstskolā. 

Minimālais vecums: 6

Vietu skaits: 3

Adrese: Raiņa bulvāris 19

profesore, LU Latvistikas un baltistikas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa

Ja Tevi saista latviešu literatūras vēsture, literatūras procesi, nāc Ēnu dienā uz LU Humanitāro zinātņu fakultāti un iepazīsti profesora darbu. Ēnu dienā Tev būs iespēja būt klāt nodarbībās un gūt priekšstatu par ikdienu LU Humanitāro zinātņu fakultātē. Fakultāte atrodas pašā Rīgas centrā, 10 minūšu gājienā kājām no centrālās stacijas. 

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 4

Adrese: Rīga, Visvalža iela 4a

Valodnieks Edmundas Trumpa

Ja Tevi interesē latviešu un radniecīgas lietuviešu valodas sakari, gribi izdirdēt līdzīgi skanošus, bet pēc nozīmes atšķirīgus vārdus, gūt priekšstatu par lietuviešu valodu, nāc Ēnu dienā uz LU Humanitāro zinātņu fakultāti un iepazīsti profesora darbu. Ēnu dienā Tev būs iespēja būt klāt nodarbībās un iepazīt ikdienu LU Humanitāro zinātņu fakultātē. Fakultāte atrodas pašā Rīgas centrā, 10 minūšu gājienā kājām no centrālās stacijas. Divas lietuviešu valodas nodarbības kopā ar Latvistikas 1. kursa studentiem 4. aprīlī 10.30-12.00 un 12.30-14.00. 

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 4

Adrese: Visvalža 4a

lektore, vecākā sekretāre, zinātniskā asistente Elīna Buliņa

Dienas ietvaros būs iespēja iepazīties ar matemātiķa ikdienu LU Zinātņu mājā. Dosimies arī vadīt nodarbību kurai sākumā, protams, ka sagatavosimies.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 3

Adrese: Zinātņu māja, Jelgavas iela 3, Rīga

Docente Antra Leine

No 10.00 līdz 14.00 aktīvi piedalīties LU Humanitāro zinātņu fakultātes Anglistikas studiju nodaļas docentes lekcijās, izmēģinot gan pasniedzēja, gan studenta lomu.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 2

Adrese: Adrese: Visvalža iela 4a

LU Asociētā profesore, maģistra studiju programmas "Uzturzinātne"direktore Ida Jākobsone.

Mana profesija ir ķīmiķis - pārtikas ķīmiķis, izprotu pārtikas produktu sastāvdaļas un to ķīmiskās pārvērtības pārtikas produktu pārstrādē, uzglabāšanas un lietošanas procesos, un ar dažādām analīzes metodēm identificēt pārtikas sastāvā ietilpstošās pārtikas uzturvērtību un bioloģisko aktivitāti  noteicošās sastāvdaļas. 4.aprīlī   skolēniem, kuri būs izteikuši vēlmi  kaut ko vairāk uzzināt par pārtiku un tās sastāvu, būs iespēja Jelgavas ielā 1 (LU Dabas mājā) tikties ar mani un  prakriski veicot laboratorijas darbu, augu izcelsmes pārtikas sastāvā noteikt kopējo fenola savienojumu (dabīgo antioksidantu) saturu un  C vitamīna saturu.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 4

Adrese: Rīgā, Torņakalnā, Jelgavas ielā 1, LU Dabas mājā.

LU Ķīmiskās fizikas institūta Cietvielu Radiācijas ķīmijas laboratorijas pētniece Līga Avotiņa

Latvijas Universitātes Ķīmiskās fizikas institūta Cietvielu Radiācijas ķīmijas laboratorijas zinātniskais un tehniskais personāls piedalās pētījumos par jonizējošā starojuma un neitronu ietekmi uz materiāliem. Izmantojot fizikālas un ķīmiskas analīzes metodes, pēta materiālus kodolsintēzei, dozimetrijai un radiācijas tehnoloģiju attīstībai. Projektu un diplomdarbu ietvaros pēta jonizējošā starojuma un citu faktoru ietekmi uz mikrostruktūru slāņiem, šķiedrām, polimēriem, keramikām un citiem materiāliem. Vadošie pētnieki un pētnieki organizē laboratorijas darbus, uzrauga pētījumu gaitu, zinātnes attīstībai izstrādā un vada studiju kursus. Ēnu diena norisnāsies Jelgavas ielā 1, sākums ap 9:00 1.stāva vestibilā. Nokļūšana: ar 23.autobusu līdz pieturai LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs. Dienas programmā paredzēts ieskats LU ĶFI pētniecības darbu norisē, kā arī datu reprezentācijas piemēri. Vēlams sagatavot līdzi nepieciešamo pusdienu pārtraukumam. Tā kā daļa dienas paredzēta darbam laboratorijā, tad vēlams izvēlēties piemērotu apģērbu (apavi bez papēža, mati savākti).

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 4

Adrese: Jelgavas 1

LU pētnieks Florians Gābauers

4. aprīlī ēnu dienas dalībnieki varēs iepazīt LU FMOF Lāzeru centra pētnieka ikdienu. Ēnu dienas ietvaros būs iespēja iepazīties ar LU FMOF Lāzeru centra īstenotajiem pētījumiem, kuros tiek gan eksperimentāli, gan teorētiski pētīti kvantu fizikas procesi, kas norisinās vielai mijiedarbojoties ar gaismu. Kā nokļūt: https://www.lu.lv/en/lu-muzejs/par-mums/kontakti/default-title/ Sākums 9:00, beidzās 16:00

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 4

Adrese: Zinātņu māja, Jelgavas iela 3, Rīga

LU Karjeras konsultante Dace Siliņa

Karjeras konsultanta pienākumi: Karjeras konsultants informē, konsultē un izglīto klientus karjeras attīstības jautājumos, sniedz atbalstu klientiem viņu karjeras plānošanā un veidošanā, profesijas, darba, formālās un neformālās izglītības izvēlē, kā arī palīdz attīstīt darba meklēšanas prasmes.  4.aprīlī Ēnu dienas ietvaros būs iespēja iepazīties ar LU Karjeras centra karjeras konsultanta darbu un ikdienu.  Norises laiks:  10:00-16:00.   Ēnu dienas plāns:   9:45 Ierašanās. Adrese: Rīga, Raiņa bulvāris19, Latvijas Universitāte.   10:00-11:30 1.Iepazīšanās 2.Iepazīstināšana ar karjeras konsultanta profesiju. 3.Iepazīstināšana ar Latvijas Universitātes karjeras konsultanta darbu. 4.Kā kļūt par karjeras konsultantu, kāda izglītība ir nepieciešama? 5.Kur strādā karjeras konsultanti? 6.LU Karjeras konsultanta ikdiena.   11:30-11:45 Tējas pauze    11:45-13:00   1.Ar kādām metodēm strādā karjeras konsultants 2. Praktiska darbošanās – ēnotāji iejūtas karjeras konsultanta klienta ādā.   13:00-14:00 Pusdienas   14:00-15:20 Praktiska darbošanās – ēnotāji iejūtas karjeras konsultanta ādā.   15:20-16:00 Noslēgums.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 4

Adrese: Raiņa bulvāris 19

Lektore, zinātniskā asistente Leonora Pahirko

Ēnu dienas ietvaros būs iespēja iepazīties ar darba dienas norisi Latvijas Universitātē, kuras ietvaros tiks gatavotas lekcijas studentiem, attainots darbs pie datu apstrādes un analīzes, komunikācija ar sadarbības paartneriem. Kopā ar kolēģiem iepazīstināsim ar ikdienas procesiem LU Statistisko pētījumu un datu analīzes laboratorijā. Piedāvājumā ekskursija pa Zinātņu māja, kā arī izsmeļošas atbildes uz jautājumiem par iespējām studēt kādā no Matemātikas nodaļas studiju programmām. Sīkāka informācija par norisi tiks nosūtīta apstiprinātajām ēnām.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 4

Adrese: LU Akadēmiskais centrs, Zinātņu māja, Jelgavas iela 3, Rīga

Vadošais pētnieks Jānis Liepiņš

 Tiekamies Dabas māja, Jelgavas 1. 9:30, foajē. LU Akadēmiskais centrs top par vienu no modernākajiem studiju un pētniecības centriem visā Ziemeļeiropā, līdz ar ko, šeit, Dabas mājā, tiek piedāvātas vienas no modernākajām pētniecības iespējām reģionā.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 3

Adrese: LU Dabas māja Jelgavas iela 1, 530 telpa

LU Lībiešu institūta direktors, vadošais pētnieks Valts Ernštreits

No plkst 11:00–15:00; sagaidīs institūta darbinieki. Iepazīsim lībiešus, tā pētniecību, digitālo resursu veidošanu un izmantošanu, pirmiedzīvotāju valodu tematiku un lībiešu mantojumu Latvijā.

Minimālais vecums: 12

Vietu skaits: 4

Adrese: Kronvalda 4–222, Rīga, LV1010

LU Kultūras centra direktore Indra Trofimoviča

Ēnu dienas programma LU Kultūras centrā Datums: 4. aprīlis Laiks: 10.00 - 14.00 Adrese: Latvijas Universitātes Kultūras centrs, Raiņa bulvāris 19-7, Rīga  Sabiedriskais transports:  5., 6., 7.,9. tramvajs – pietura “Nacionālā opera”, 3., 6.,11.tramvajs, 1.,2., 6., 9., 11., 13., 14., 16., 21., 24., 30., 33., 40, 50.autobusi un 3., 17., 19., 24. trolejbuss - pietura “Merķeļa iela”, 15.trolejbuss, pietura “Inženieru iela”. Kontaktpersona: Indra Trofimoviča, indra.trofimovica@lu.lv; tālr. 29635630 ________________________________________ Programmas plāns: 10.00 - 10.15: Ierašanās un iepazīšanās. 10.15 - 12.00: Iepazīšanās ar kultūras darbinieku profesijām. Kādi ir kultūras darbinieku (pasākumu organizatora, producenta, kolektīvu vadītāja, projektu vadītāja) pienākumi un kādas prasmes nepieciešamas šajā amatā? Kā tiek plānoti un īstenoti kultūras projekti? Kā tiek organizēti pasākumi un kāds ir kultūras darbinieka loma notiekošajā?  Diskusija un jautājumi. 12.00 - 13.00: Latvijas Universitātes ēkas apskate. 13.00 - 14.00: Rīcības plāns "ēnošanas" dienas beigu posmā. Kādas atziņas un iemaņas ieguvāt no dienas? Apliecinājumu sagatavošana un noslēguma diskusija. Kādu ietekmi atstāja "ēnošanas" diena un kā šī pieredze var noderēt nākotnē? *Kafijas pauze (tiks nodrošināta visas dienas garumā). Pusdienas nodrrošinātas netiks, taču var ņemtkaut ko līdzi (ir arī iespēja uzsildīt). Ja jums ir kādi jautājumi vai nepieciešama papildus informācija, lūdzu, sazinieties ar mums. Ar cieņu, Indra Trofimoviča, LU Kultūras centra direktore

Minimālais vecums: 14

Vietu skaits: 3

Adrese: Raiņa bulvāris 19-7, Rīga

Vecākā eksperte Agnese Spustaka

Dienas gaitā būs iepēja uzzināt, ko tad īsti dara fiziķi, kāda loma ir fizikai nanotehnoloģiju sfērā un kā top nanoierīces. Gūt priekšstatu par zinātni Latvijā un eksperimentālā fiziķa ikdienu. Adrese: Jelgavas iela 1 (LU Akadēmiskais centrs, Dabas māja). Transporti no Rīgas centra: 23. autobuss (piestāj pie paša Akadēmiskā centra) vai jebkurš transports, kas iet līdz Latvijas Nacionālai bibliotēkai, un tad ~8 minūtes ar kājām, kā arī vilciens - stacija Torņakalns. Pusdienas ir iespējams paēst šeit pat (kompleksās pusdienas: 4,15 EUR) vai arī var paņemt līdzi un sasildīt šeit. Pānotais Ēnu dienas ilgums - 10:00-16:00, taču iepriekš saskaņojot, iespējams pielāgot skolēna vajadzībām. Tikšanās vieta: Dabas mājas galvenā ieeja.

Minimālais vecums: 14

Vietu skaits: 2

Adrese: Jelgavas iela 1, Rīga

Docente Jevgenija Ņečajeva

Augstskolas pasniedzēja darbs ietver gatavošanos nodarbībām - lekciju un laboratorijas darbu sagatavošanu. Ēnu dienas laikā būs iespēja piedalīties šajā darbā. Dalībnieki ir aicināti 10:00, un aptuvenais darba laiks ir 4 stundas.Uz LU Dabaszinātņu akadēmisko centru var nokļūt ar 23. autobusu, vai arī līdz Nacionālajai Bibliotēkai ar dažādu sabiedrisko transportu un jāpaiet kājām. Pusdienas var paņemt līdzi vai arī paēst LU ēdnīcā, kas atrodas turpat Jelgavas ielā 1.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 2

Adrese: Jelgavas iela 1, Rīga

pētniece, studiju programmas direktore, docētāja Anete Borodušķe

Pētniece biotehnoloģijas/mikrobioloģijas jomā - pasākuma dienā būs iespēja ēnot gan lekcijas lasīšanu studentiem, gan eksperimentālo darbu laboratorijā. Darbs sāksies pulksten 9, ēnotājs pēc izvēles varēs darbu beigt ap 14:00 vai arī palikt līdz reālās darba dienas beigām. Darba diena tiks pavadība LU Dabas mājā Torņkalna akadēmiskajā centrā.

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 2

Adrese: Jelgavas 1, Rīga

Zinātniskā asistente Jeļena Sušinska

Iespēja ielūkoties ķīmiķa ikdienā un pētniecības nozarē, gūt priekšstatu par nanotehnoloģiju ķīmisko daļu. Dienas gaitā būs iespēja uzzināt, kā iegūst nanomateriālus, apskatīties iegūtos materiālus skenējošā elektronu mikroskopā līdz pat 150 000 palielinājumā, kā arī apskatīt citas ne mazāk interesantas iekārtas. Adrese: Jelgavas iela 1 (LU Akadēmiskais centrs, Dabas māja). Transporti no Rīgas centra: 23. autobuss (piestāj pie paša Akadēmiskā centra) vai jebkurš transports, kas iet līdz Latvijas Nacionālai bibliotēkai, un tad ~8 minūtes ar kājām, kā arī vilciens - stacija Torņakalns. Pusdienas ir iespējams paēst šeit pat (kompleksās pusdienas: 4,15 EUR) vai arī var paņemt līdzi un sasildīt šeit. Pānotais Ēnu dienas ilgums - 10:00-16:00, taču iepriekš saskaņojot, iespējams pielāgot skolēna vajadzībām. Tikšanās vieta: Dabas mājas galvenā ieeja.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 2

Adrese: Jelgavas iela 1

vadošā pētniece Inese Vārna

Vadošā pētniece LU Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūtā (LU GGI), galvenās darbības jomas - LU GGI uzbūvētā digitālā zenītkamera Zemes gravitācijas lauka pētījumiem un GNSS (Globālās Navigācijas Satelītu sistēmas) datu apstrāde un analīze. Nokļūt Jelgavas 3 var ar jebkuru sabiedrisko transportu, kas iet līdz Nacionālajai bibliotēkai un tālāk kājām līdz Jelgavas 3 (Zinātņu māja), tikšanās notiks 718. telpā (7.stāvs) plkst 10:30.  Paredzēts: 1) Iepazīšanās. Kas ir ģeodēzija? LU GGI darbības jomas. Karjera līdz vadošās pētnieces amata vietai, galvenie darba pienākumi, nepieciešamās zināšanas, ikdienas darbs. 2) Sīkāks izklāsts. GNSS datu apstrāde un pētījumu rezultāti. Digitālā zenītkamera - ko varam uzzināt par Zemi skatoties zvaigznēs? LU GGI kolēģi iepazīstinās arī ar kosmisko objektu novērošanas sistēmu. 3) Pusdienas Zinātņu mājas kafejnīcā.  4) Neliela pastaiga pa Zinātņu māju. Tikšanās beigsies ~15:00.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 3

Adrese: Jelgavas iela 3, Rīga

Pētniece Aina Semjonova

Iespēja ielūkoties fizikālās ķīmijas pētnieka amatā, kas veic dažādu molekulāro kristālu pētījumus. Ēnu diena paredzēta Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā, kur būs iespēja apskatīt modernu mācību centru, kurā var apgūt dažādas dabas zinātnes, tajā starpā arī  ķīmijas programmas. Ēnotājiem būs iespēja uzzināt par to, ar ko nodarbojas pētnieki, kā viņi veic savus pienākumus, kā arī gūt vispārēju priekšstatu par cietvielu kristāliskajām formām, to atšķirībām un analizēšanas metodēm, piemēram, rentgendifrakciju. Dienu paredzēts sākt ar nelielu kristalizācijas eksperimentu, iegūto formu analīžu veikšanu, tālāk iegūto rezultātu apstrādi, bet noslēgt ar sarunām par pētniecību un akadēmisko karjeru. Dienu paredzēts sākt plkst 10:00 un beigt laika posmā 14:00-16:00 atkarībā no dalībnieka intereses par ķīmiju un fizikālo ķīmiju. Dabas mājā var nokļūt ar 23. autobusu (pietura "LU Akadēmiskais centrs") vai ar jebkuru citu sabiedrisko transportu, kas pietur pieturā "Nacionālā bibliotēka". Ēnošanas vietā var nokļūt arī ar vilcienu, braucot līdz pieturai "Torņakalns". Akadēmiskajā centrā ir pieejama ēdnīca, kā arī ir iespējams ēst līdzi paņemtas pusdienas. Līdzi jāņem labs garastāvoklis un vēlme izzināt cietvielu fizikālās ķīmijas pasauli.

Minimālais vecums: 14

Vietu skaits: 2

Adrese: Jelgavas iela 1, Rīga

LU muzeja krājuma glabātāja palīdze Gunta Vilka

G. Vilka, krājuma glabātāja palīgs LU Muzeja Frīdriha Candera un Latvijas astronomijas kolekcijā  iepazīstinās ar galvenajiem amata pienākumiem: krājuma veidošana, papildināšana, uzskaite, saglabāšana un informācijas nodrošināšana par krājuma priekšmetiem un to pieejamība sabiedrībai. Ēnotājs iepazīs Latvijas astronomijas vēsturei veltīto ekspozīciju un ekspozīciju “Frīdrihs Canders Rīgā”, muzejisko priekšmetu saglabāšanas īpatnības, datubāzi, priekšmetu izpētes virzienus un rezultātu publiskošanas iespējas.    Ēnu diena norisināsies LU galvenajā ēkā Raiņa bulvārī 19, Rīgā. Ēnotāju tikšanās ēkas foajē plkst.10.00, lai Ēnu dienu uzsāktu ar iepazīšanos ar LU vēsturi tās vēsturiskajā ēkā. Amata iepazīšana noslēgsies plkst. 15.00.    

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 3

Adrese: Raiņa bulvāris 19, Rīga

LU muzeja krājuma glabātāja Madara Smeltere - Molla

M. Smeltere-Molla, krājuma glabātāja LU Muzeja Zooloģijas kolekcijās iepazīstinās ar galvenajiem amata pienākumiem: krājuma veidošana, papildināšana, uzskaite, saglabāšana un informācijas nodrošināšana par krājuma priekšmetiem un to pieejamība sabiedrībai. Ēnotājs iepazīs ekspozīcijas, priekšmetu saglabāšanas īpatnības, datubāzi, muzejisko priekšmetu izpētes virzienus un rezultātu publiskošanas iespējas, muzejpedagoģisko piedāvājumu.   Ēnu diena norisināsies LU Muzeja dabaszinātņu kolekciju atrašanās vietā - Kronvalda bulvārī 4, Rīgā. Ēka atrodas Kronvalda parkā tuvāk Latvijas Nacionālajam teātrim un sasniedzama ar sabiedrisko transportu. Ēnotāju tikšanās ēkas foajē plkst.10.00, lai Ēnu dienu uzsāktu ar iepazīšanos ar LU Muzeja dabaszinātņu kolekcijām. Amata iepazīšana noslēgsies plkst. 15.00. 

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 2

Adrese: Kronvalda bulvāris 4, Rīga

Eksperte Vija Hodireva

Ģeoloģijas zinātņu doktore, eksperte LU Muzeja Ģeoloģijas kolekcijās V. Hodireva iepazīstinās ar amata galvenajiem pienākumiem: krājuma kolekciju iežu paraugu izpēte, pētniecības rezultātu publiskošana, konsultēšana un ekspertīžu sagatavošana, atbalsts LU studiju programmu realizācijā, ekskursiju vadīšana pa muzeja ekspozīcijām un muzejpedagoģisko nodarbību vadīšana.   Ēnu diena norisināsies LU Muzeja dabaszinātņu kolekciju atrašanās vietā - Kronvalda bulvārī 4, Rīgā. Ēka atrodas Kronvalda parkā tuvāk Latvijas Nacionālajam teātrim un sasniedzama ar sabiedrisko transportu. Ēnotāju tikšanās ēkas foajē plkst.10.00, lai Ēnu dienu uzsāktu ar iepazīšanos ar LU Muzeja dabaszinātņu kolekcijām. Vakances iepazīšana noslēgsies plkst. 15.00. 

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 2

Adrese: Kronvalda bulvāris 4, Rīga

Vadošā pētniece Signe Tomsone

LU Botāniskajā dārzā biologi strādā ar dzīvo augu kolekcijām. Būs iespēja uzzināt par to, kādēļ tas ir nepieciešams bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai, un iepazīt darbu ar starptautisko sēklu apmaiņu, apskatīt notiekošo augu audu kultūru laboratorijā un darbu ar siltumnīcu acāliju kolekciju. Ja būs piemērots laiks, tad kopā novērosim  pirmos pavasara augus un uzzināsim par to augšanas īpatnībām. Būs iespējams mazliet arī pašam iemēģināt roku dārznieka darbos siltumnīcā. Tādēļ laipni aicināti arī tie, kurus interesē dārzkopība.  Transports: 1., 5. tramvajs, 9., 25. trolejbuss, 4., 21., 30., 37., 38., 39., 41., 46., 54., 63. autobuss - pietura Botāniskais dārzs/Rīgas Stradiņa Universitāte. Tikšanās plkst. 10:00 pie kases. Pasākuma beigas - apmēram plkst. 14:00.

Minimālais vecums: 14

Vietu skaits: 4

Adrese: Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs, Kandavas iela 2, Rīga

LU sabiedrisko attiecību un mārkeetinga speciāliste Rēzija Legzdiņa

Sabiedrisko attiecību speciālists izstrādā un realizē iestādes ārējās un iekšējās komunikācijas plānus un taktiku, kā arī piedalās iestādes vizuālā tēla izveidē, organizē sabiedrības informēšanu par iestādi, tās darbību, kā arī uztur kārtībā iestādes komunikācijas kanālus un sagatavo plašsaziņas līdzekļiem paredzētus informatīvos materiālus. Mārketinga speciālists ir profesionālis, kas ir atbildīgs par iestādes mārketinga kampaņu plānošanu, īstenošanu un uzraudzību.  

Minimālais vecums: nav

Vietu skaits: 4

Adrese: Lauvas iela 4

LU Madonas filiāles vadītāja Lolita Kostjakova

Ēnotāj, labdien! Esat gaidīts Latvijas Universitātes Madonas filiālē Ēnu dienā no plkst. 9.00! Jūs uzzināsiet par Latvijas Universitātes (LU) un Madonas filiāles vēsturi un aktualitātēm, stratēģiju, organizatorisko struktūru, normatīvajiem aktiem, kas nosaka augstskolas darba kārtību un darba aizsardzības un ievadinstruktāžas dokumentiem, par organizācijām, kas saistītas ar LU.  Gūsiet ieskatu par filiāles vadītāja un metodiķa darba pienākumiem, darba tiesiskajām attiecībām, informatīvajām sistēmām un dokumentiem papīra formātā, LU portālu un interneta vietnēm, informācijas publicēšanu, par LU Vizuālā stila grāmatu un tradīcijām augstskolā.  Jūs iepazīsieties ar daba apstākļiem birojā, darba aprīkojumu un prasībām tās lietošanā, varēsiet praktiski izmēģināsiet lietot biroja tehniku. Jums būs iespēja apmeklēt studiju norises vietu Madonas pilsētas vidusskolā un uzzināt par darbībām, kas jāveic, lai sagatavotu dokumentāciju un mācību telpu studiju procesa kvalitatīvai nodrošināšanai. Kopā ar filiāles vadītāju, Jums būs iespēja praktiski organizēt informācijas apriti - veikt ziņas sagatavošanu un nosūtīšanu filiāles studentiem un docētājiem, veikt vai saņemt tālruņa zvanus, atbildēt uz elektroniskā pasta vēstulēm, iepazīties ar studiju procesa organizēšanas dokumentu sagatavošanas un noformēšanas pamatprasībām, sagatavot un publicēt aktuālo informāciju filiāles sociālajos tīklos, piedalīties klātienes lietišķās tikšanās sarunās ar filiāles sadarbības partneriem.   Jūs uzzināsiet par rakstura īpašībām un prasmēm, kas nepieciešamas, lai profesionāli veiktu darbu birojā un uzzināsiet lietišķās etiķetes pamatnosacījumus, strādājot birojā un komunicējot augstskolā.  Ēnu dienas noslēgumā, ap plkst. 13.00, Jūs esat aicināti izteikt savas domas un priekšlikumus biroja vides un darba procesa pilnveidošanai!   Lolita Kostjukova LU Madonas filiāles vadītāja

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 1

Adrese: Saieta laukums 1-406. telpa (Madonas novada pašvaldības ēkas 4. stāvā)

Teoloģijas fakultātes dekāne, profesore, vadošā pētniece Dace Balode

Tiek piedāvāts ieskatīties Latvijas Universitātes teoloģijas un reliģijpētniecības profesores ikdienā, skolēns aicināts piedalīties lekcijā, būt klāt sanāksmē, apmeklēt bibliotēku. Gaidām ēnotāju plkst. 10.00 Raiņa bulvārī 19, 162. telpā. Sagaidīsim pie galvenajām ieejas durvīm. Ēnošana beigsies ap 13.30. Ēka atrodas pašā Rīgas centrā, no Centrālās dzelzceļa stacijas un Rīgas autoostas var nokļūt ar kājām, uz Raiņa bulvāra vai Merķeļa ielas pietur autobusi un trolejbusi, piemēram, autobuss Nr 3,6. PIe pašas universitātes 15. trolejbuss. 

Minimālais vecums: nav

Vietu skaits: 4

Adrese: Raiņa bulvāris 19

LU sabiedrisko attiecību/ mārketinga speciāliste Madara Rakšte

Sabiedrisko attiecību speciālists Latvijas Universitātes LU Dabas mājā nodrošina mārketinga aktivitāšu plānošanu un koordinēšanu: ir atbildīgs par mājaslapas saturu, publicitāti sociālajos tīklos un komunikāciju ar medijiem trim LU fakultātēm: Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātei, Bioloģijas fakultātei un Ķīmijas fakultātei. Darba ikdienā ietilpst arī pasākumu organizēšana un dažādu projektu komunikācijas vadība. Ēnu dienā būs iespēja izveidot saturu sociālajiem tīkliem, līdzdarboties mājas lapas strukturizēšanā, iepazīt LU Dabas mājas administrācijas un studiju procesu. Bonuss: ekskursija pa LU Dabas un Zinātņu māju! Informācija par to, kā nokļūt LU Dabas mājā: https://www.akademiskaiscentrs.lu.lv/par-mums/centrs/kontakti/ zem sadaļas- atrašanās vieta. Laiks: no 10:00 - 14:00; pusdienu pauze: 12:00-12:30.

Minimālais vecums: 15

Vietu skaits: 4

Adrese: LU Dabas māja, Jelgavas iela 1, Rīga

Asociētā profesore un vadošā pētniece Sanita Baranova

„Ēnu dienā” skolēni varēs piedzīvot dinamisku un aizraujošu darba dienu kopā ar LU Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes asociēto profesori, vadošo pētnieci Dr.paed. Sanitu Baranovu. Būs iespēja iesaistīties nodarbībās Universitātē, piedzīvot, kā studē studenti, uzzināt, kāda ir pedagoģiskā un pētnieciskā darba specifika universitātē, kā arī iepazīt Latvijas Universitātes mācību vidi un studiju iespējas. Satikšanās plānota plkst. 9.00 LU Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātē (Imantas 7.līnija 1, Rīgā), kur tuvāk iepazīsim studiju procesu, bet vēlāk ar sabiedrisko transportu visi kopā dosimies uz LU Akadēmisko centru Torņakalnā, kur tuvāk iepazīsim moderno studiju vidi, pārrunāsim studiju izvēles nosacījumus. Norises laiks no plkst. 9.00 līdz plkst.15.00. Uz tikšanos Latvijas Universitātē! 

Minimālais vecums: 16

Vietu skaits: 3

Adrese: Raiņa bulvāris 19

Ekskursijas