How does the U.S. Embassy work? Diversity of Professional Skills and Careers in Diplomacy/Kā strādā ASV vēstniecība? Profesionālo iemaņu un karjeru daudzveidība diplomātijā

During the first part of the excursion, students will meet with Embassy officers, HR specialists, and locally employed staff representatives. The second part of excursion will be dedicated to a question-and-answer session. Ekskursijas pirmajā daļā skolēni tiksies ar ASV diplomātiem, personāla vadības speciālistiem un vietējiem darbiniekiem. Ekskursijas otrā daļa tiks veltīta atbildēm uz skolēnu jautājumiem.

Adrese: Samnera Velsa iela 1, Rīga (virtuāli)

Pieejamais laiks: Excursions available starting with March 15, two times a month/Ekskursijas būs pieejamas no 2021. gada 15. marta, divreiz mēnesī

Dalībnieku skaits: Min 15 Max 40

Ekskursija pieejama: 10.-12. klases skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Ekskursijas valoda: en

Sagaidāmais rezultāts: Students will learn about the daily operations and professional development at the U.S. Embassy, education and professional skills necessary for potential employees, and our internship program. Skolēni uzzinās par ikdienas darbu un karjeras izaugsmi ASV vēstniecībā, izglītību un profesionālajām iemaņām, kas ir nepieciešamas potenciāliem darbiniekiem, kā arī prakses iespējām.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: The students will have an opportunity to engage in a dialogue with American officers and HR specialists to learn about daily operations and professional development at the U.S. Embassy. During the question-and-answer session, the students will be able to ask their questions which were not addressed during the excursion. Skolēniem būs iespēja komunicēt ar ASV diplomātiem un vēstniecības personāla vadības speciālistiem, lai uzzinātu par darbu un karjeras iespējām ASV vēstniecībā, kā arī uzdot viņu interesējošos jautājumus.

Vides projektu vadītājs (Dabas un tehnoloģiju parks "URDA")

Online saziņa interneta platformā - prezentācija ar aprakstošu video, ar video par mācību materiāliem, stāsts par mācību infrastruktūru, aktuālajiem realizējamajiem projektiem, jautājumu un atbilžu sesija ar vides projektu vadītāju. www.urda.lv

Adrese: Dabas un tehnoloģiju parks "URDA", Pārgaujas novads

Pieejamais laiks: Ceturtdienās no plkst. 9.00 līdz 12.00

Dalībnieku skaits: Min 3 Max 25

Ekskursija pieejama: 10.-12. klases skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Online saruna ar vides projektu vadītāju, kuram ir gan projektu rakstīšanas, vadīšanas prasmes, gan pedagoga prasmes, gan mācību programmu izstrādes kompetence

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Saruna ar vidusskolas vecuma jauniešiem Google Meet interneta platformā līdz 1.5h

Vairāk par profesijām:
 

Dabas izglītības speciālists

Loģistika – pasaules ekonomikas asinsrite

Ikdienā kravas mašīnas redzam gan pilsētās, gan uz lielceļiem, bet, vai esat iedomājušies, “kas lācītim vēderā”? Katra kravas mašīna veic vietējo vai starptautisko kravu pārvadājumu un šī krava varbūt jebkas – sākot no vates batoniņiem, kas aizpilda visu kravas tilpni un beidzot ar itāļu flīzēm vai pat veselām paneļu mājām. Lai nodrošinātu, ka krava nonāk pie pircēja, šajā procesā tiek iesaistīti ļoti daudz profesionāļu. Piesakoties virtuālajai ekskursijai, Jūs uzzināsiet, kā prece nonāk pat līdz Jūsu iemīļotā veikala plauktiem. Transporta un loģistikas uzņēmums SIA Vervo pastāv jau 13 gadus un nepārtraukti turpina attīstīties. 2020.gadā uzņēmums sasniedza 10 miljonu apgrozījumu. Šī ir izcila iespēja saņemt milzu motivācijas devu ikvienam skolēnam. Iepazīstināsim ar SIA Vervo ikdienas dzīvi birojā, parādīsim, ko ikdienā dara profesionāls loģistikas speciālists un kāds dzīvesstils ir kravas auto šoferim. Dzirdēsiet arī SIA Vervo direktora un līdzīpašnieka Māra Dreimaņa stāstu, jo tieši viņš šo uzņēmumu sāka no absolūtas nulles. Uzziniet, kādas rakstura īpašības un motivācija nepieciešama, lai izveidotu stabilu un ar katru gadu augošu uzņēmumu!

Adrese: Tiešsaistes platforma ZOOM - Iepazīsties ar mums šeit: https://vervo.lv/lv/

Pieejamais laiks: Pēc vienošanās. Darba dienās, laikā no 10:00 līdz 16:00

Dalībnieku skaits: Min 5 Max 10

Ekskursija pieejama: 10.-12. klases skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Iegūsiet motivācijas devu, lai turpmāk spētu veiksmīgi izvirzīt mērķus un sasniegt tos. Uzzināsiet, kā strādā SIA Vervo loģistikas speciālisti un ar kādiem izaicinājumiem sastopas kravas transportlīdzekļu šoferi.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Izmantojot tiešsaistes platformu ZOOM, tiks dots ieskats – kā notiek loģistikas darba process SIA Vervo birojā un kā notiek iekraušanas un izkraušanas darbi. Prezentācijas veidā tiks atklāti noslēpumi – kā veidot veiksmīgu karjeru kravu pārvadājumu un loģistikas nozarē un kādas prasmes skolēniem jāattīsta jau tagad! Prezentācijas beigās skolēniem būs iespēja uzdot jautājumus!

Vairāk par profesijām:
 

Piegādes ķēdes vadītājs

Cīņa ar kodu - programmētāju dzīve Scandiweb!

Būs neliela prezentācija par uzņēmumu un profesijām, kuras strādā kompānijā; info par adaptēšanos jaunajiem apstākļiem - kā saglabāt aktīvu "ofisa" dzīvi attālināti; video materials no progremmētājiem - pastāstīs kā nokļuva līdz programmēšanai, ko mācījās, kāpēc izvēlējās šo profesiju;

Adrese: Online

Pieejamais laiks: Pēc vienošanās

Dalībnieku skaits: Min 3 Max 40

Ekskursija pieejama: 5.-9. klases skolēniem, 10.-12. klases skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Skolēniem būs iespēja iepazīties ar IT kompāniju Latvijā, web-programmētāju, projektu vadītāju ikdienu, un to, kas nepieciešams, lai kļūtu par speciālistu IT nozarē! Kā arī pastāstīsim kā esam adaptējušies jaunajam apstākļiem. Ekskursijas iespējams vadīt latviski un angliski

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Online tikšanās ar skolēniem, kuras laikā pārrunāsim aktualitātes programmētāju ikdienā kā arī pastāstīsim kā Scandiweb nodrošina interesantu un aktīvu "virtuālo offisu"

Metālapstrādes uzņēmuma "Jensen Metal" aizkulises

Skolēniem būs iespēja iepazīties ar dažādām tehnoloģijām un tehnikām: metāla zāģiem, lāzeriem, revolveru, metāla krāsošana u.c. Savu profesiju pārstāvji pastātis, ko viņi dara ikdienā un kādu priekšmetus var izgatavot no metāla.

Adrese: Liepāja, Virrasrdzes iela 11. Tiešsaistē platformā ZOOM. .

Pieejamais laiks: Pēc iepriekšējas saskaņošanas

Dalībnieku skaits: Min 5 Max 30

Ekskursija pieejama: 10.-12. klases skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Skolēniem būs iespēja iepazīties ar metālasptrādes uzņēmuma darbību, uzzināt, ko ražo uzņēmums, noskaidrot kādu dažādu profesiju pārstāvji strādā metālsptrādē un, kas nepieciešams, lai kļūtu par speciālistu, kādas ir jaunākās tehnoloģijas šajā nozarē.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Prezentācija par LSEZ Jensen Metal SIA, video ar ieskatu ražošanas procesā, iepazīšanās ar profesiju pārstāvjiem, video intervijas ar uzņēmuma vadošajiem speciālistiem, iespēja uzdot jautājumu tiešsaistē.

Mūžam jauns

Skolēnus iepazīstinās ar jauniešu centra darbiniekiem, būs iespēja uzdot jautājumus, piedalīties diskusijās un ideju "vētrās" par jauniešu pasākumu plānošanu un sporta pasākumu plānošanu. Ekskursija pa telpām ar iespēju visu izmēģināt un pavadīt laiku kopā ar citiem jauniešiem jauniešu centrā.

Adrese: Lāčplēša iela 28, Līvāni

Pieejamais laiks: No pirmdienas - piektdienai;10:00-18:00

Dalībnieku skaits: Min 5 Max 25

Ekskursija pieejama: 1. -4. klases skolēniem, 5.-9. klases skolēniem, 10.-12. klases skolēniem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Skolēniem ir iespēja redzēt, kā notiek darba procesi jauniešu centrā, kādas ir iespējas un profesijas, ar ko ikdienas darbā saskaras Jaunatnes lietu speciālists, Sporta organizators, vadītāja pienākumu izpildītājs un vietnieks, kā arī jauniešu centra dežuranti. Iespēja redzēt, kā nodrošinām jauniešiem brīvā laika pavadīšanas daudzveidību

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Ekskursija pa telpām un āra laukumiem, iespēja visu izmēģināt, pavadīt laiku kopā, uzdot jautājumus, piedalīties diskusijās, redzēt kādi pasākumi ir veidoti iepriekš.

Randiņš ar MJIC!

Izpratne par to, kā darbojas Jauniešu centrs. Kā arī uzzinās, kādu profesiju cilvēki strādā Jauniešu centrā, kādas aktivitātes un iespejas piedāvā centrs.

Adrese: Tukums, Sporta iela 1, iepriekš sazinoties ar Sandi Ozoliņu, zvanot uz 29191694 vai rakstot uz jauniesucentrs@tukums.lv

Pieejamais laiks: Darba dienās 9:00 - 12:00

Dalībnieku skaits: Min 5 Max 30

Ekskursija pieejama: 5.-9. klases skolēniem, 10.-12. klases skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Jauniešu centrs nav vieta, kur tikai dzer tēju vai klausīties mūziku. Jauniešu centra telpās atrodami mūsdienīgi informācijas rīki, pasākumu daudzveidība un izglītojošas aktivitātes jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Jauniešu centrs ir vieta, kur nākt, augt, izzināt un attīstīties!

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Darbinieki dalīsies pieredzē, iepazīstinot ar jauniešu centra darbību un pieredzi brīvprātīgajā darbā,interešu izglītības un brīvā laika aktivitātāšu iespējām. Ekskursija tiešsaistē zoom platformā.

Vairāk par profesijām:
 

Izglītības metodiķis

Japāņu valodas tulks un gids

Dalīšanās pieredzē

Adrese: Skype, iepriekš piesakoties jpn@inbox.lv

Pieejamais laiks: 2021. gada 4. martā 16:30-18:30

Dalībnieku skaits: Min 4 Max 10

Ekskursija pieejama: 5.-9. klases skolēniem, 10.-12. klases skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Ieskats japāņu valodas tulka un gida pieredzē, darba specifikā, kuriozos gadījumos un izaicinājumos.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Diskusija

Vairāk par profesijām:
 

Gids

Virtuālā ekskursija - iepazīšanās ar RIX Technologies

Ekskursijas laikā sniegsim ieskatu projektos, kādi tiek realizēti uzņēmumā, kāds ir projektu realizācijas cikls, kādas lomas piedalās projektu izstrādē. Informēsim kā notiek pretendentu atlase darbam uzņēmumā.

Adrese: Tiešsaistē

Pieejamais laiks: Pēc vienošanās

Dalībnieku skaits: Min 10 Max 30

Ekskursija pieejama: 10.-12. klases skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Izpratne par to, kā darbojas IT uzņēmums, kādas profesijas ir pieprasītas un ko uzņēmums sagaida no jaunajiem speciālistiem, kuri piesakās darbā.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Virtuāla lekcija

Ekskursija Valsts robežsardzes koledžā

Ekskursijas ietvaros ir iespēja apskatīt mācību auditorijas, bibliotēku, Profesionālās un taktiskās apmācības centru. Apmeklēt Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas ekspozīciju, kas atspoguļo Latvijas robežsardzes hronoloģisku attīstību. Neatņemama ekskursijas sastāvdaļa ir Kinoloģijas centra apmeklējums, kur klātienē var vērot kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus.

Adrese: Zavoloko iela 8, Rēzekne, LV – 4601

Pieejamais laiks: Darba dienās no plkst.8:00 līdz plkst.16:30

Dalībnieku skaits: Min 10 Max 40

Ekskursija pieejama: 10.-12. klases skolēniem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Valsts robežsardzes koledža piedāvā ekskursiju, kuras laikā ir iespēja iepazīties ar Valsts robežsardzes koledžu, tās vēsturi un darbību. Visiem interesentiem tiek sniegta sīkāka informācija par mācību iespējām Valsts robežsardzes koledžā, par kadetu ikdienu un robežsargu dienesta specifiku.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Valsts robežsardzes koledžas materiāltehniskās bāzes apskate

Piemiņas muzeju darbinieks

Tiks sniegts īss ieskats muzeju darbinieka ikdienā, parādīti visi veicamie darbi.

Adrese: Ērgļu iela 1, Ventspils

Pieejamais laiks: Darba dienas

Dalībnieku skaits: Min 1 Max 5

Ekskursija pieejama: 1. -4. klases skolēniem, 5.-9. klases skolēniem, 10.-12. klases skolēniem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Skolēni tiks iepazīstināti ar muzeju darbinieka ikdienu - darbu ar muzeja krājumu, muzejpedagoģisko nodarbību vadīšanu.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Skolēni varēs vērot darba procesu un paši arī mēģināt iesaistīties muzeju darbā.

Iepazīsti FARMACEITA profesiju

Powerpoint prezentācija ar interaktīviem jautājumiem, lomu spēle no aptiekas dzīves/farmaceitiskās aprūpes.

Adrese: Visas Latvijas skolas

Pieejamais laiks: Vienojoties

Dalībnieku skaits: Min 2 Max 30

Ekskursija pieejama: 10.-12. klases skolēniem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Aizbrauksim uz jūsu skolu un 40 minūšu garā un interaktīvā prezentācijā iepazīstināsim ar FARMACEITA profesiju.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Powerpoint prezentācija ieinteresētās skolas klasē.

Vairāk par profesijām:
 

Farmaceits

Kā top māksla aģentūrā Bounce?!

Būs iespēja satikt aģentūras supercilvēkus, kuri spēj radīt un īstenot spēcīgas idejas jeburā tehnikā no zīmuļa līdz ābolam.

Adrese: Tērbatas iela 49/51-9, Rīga, LV-1011

Pieejamais laiks: no septembra līdz decembrim

Dalībnieku skaits: Min 1 Max 3

Ekskursija pieejama: 10.-12. klases skolēniem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Skolēni iepazīsies ar radošas aģentūras vidi, kur tiek radītas trakas idejas, kuras nav iespējams realizēt, bet beigās tiek realizētas.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Kopā ģenerēsim trakas idejas, radīsim nemirstīgas reklāmas un iedvesmosim cits citu uz varoņdarbiem.

Ekskursija nākotnes profesijā

Skolēniem būs iespēja iepazīties ar PIKC Liepājas Valsts tehnikuma pedagogiem, mācību materiālo bāzi, sadzīves iespējām un interešu izglītības iespējām. Sadarbībā ar tehnikuma audzēkņiem, izmēģināt prasmes sev interesējošajā profesijā.

Adrese: VENTSPILS IELA 51, LIEPĀJA,-

Pieejamais laiks: Pēc vienošanās

Dalībnieku skaits: Min 15 Max 25

Ekskursijas valoda: lv

Minimālais vecums: 14

Sagaidāmais rezultāts: PIKC Liepājas Valsts tehnikumā skolēni uzzinās par plašu profesiju loku, ko apgūt absolvējot 9.klasi vai vidusskolu. Katra no šim profesijām var kļūt par jaunieša pamatu visai dzīvei - tās ir prestižas profesijas, kuras pēc tehnikuma absolvēšanas paver daudz iespēju darba vidē vai turpinot izglitību augstākajās mācību iestādēs. Profesijās iegūtās prasmes nevar iegūt tikai skatoties video vai lasot par tām, tās ir jāapgūst un tad jau sevis pilnveidošana, karjera būs atkarīga no katra paša jaunieša. PIKC Liepājas Valsts tehnikumā var iegūt šādas prestižas profesijas: Pēc pamatskolas - metālapstrādes, mašīnbūves un mašīnzinības nozarēs piedāvājam apgūt izglītības programmas: ''Automehāniķis'', ''Mehatronisku sistēmu tehniķis'', ''Programmvadības metālapstrādes darbgaldu iestatītājs'' un ''Metinātājs (MAG)". Pēc vidusskolas - piedāvājam 1,5 gadu laikā iegūt arodizglītību. Lai apgūtu kādu no piedāvātajām profesijām, nepieciešama ir iepriekš iegūta vidējā izglītība. Aviācijas transporta nozarē piedāvājam apgūt izglītības programmu - ''Gaisa kuģa mehāniķis.'' Ēdināšanas pakalpojumu nozarē piedāvājam apgūt izglītības programmas: ''Pavārs'' un ''Konditors.''

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Pedagogi un izglītojamie organizēs profesionālo prasmju darbnīcas, dalīsies pieredzē, iepazīstinās ar tehnikuma darbību un apgūstamo profesionālo izglītības programmu klāstu un to specifiku.

Izvēlies profesiju!

Skolēniem būs iespēja iepazīties ar Ogres tehnikuma pedagogiem, mācību materiālo bāzi, sadzīves iespējām un interešu izglītības iespējām. Sadarbībā ar Ogres tehnikuma audzēkņiem, izmēģināt prasmes sev interesējošajā profesijā.

Adrese: „Ogres meža tehnikums”, Aizupes, Tīnūžu pagasts, Ikšķiles novads, LV-5001

Pieejamais laiks: no 2020.gada septembra

Dalībnieku skaits: Min 5 Max 30

Ekskursija pieejama: 5.-9. klases skolēniem, 10.-12. klases skolēniem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Skolēni iepazīsies ar Ogres tehnikuma profesiju piedāvājumu un varēs praktiski darboties izvēlētajā profesijā un pārliecināties par savu šī brīža profesijas izvēli.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Pedagogi un izglītojamie organizēs profesionālo prasmju darbnīcas, dalīsies pieredzē, iepazīstinās ar Ogres tehnikuma darbību un apgūstamo profesionālo izglītības programmu klāstu un to specifiku.

E-commerce flow, from online shop, team management, to fulfilment

Skolēniem būs iespēja redzēt visu e-komercijas un vairumtirdzniecības "start up" uzņēmuma darbību. Sākot ar to kā notiek klientu pasūtījumu apstrāde (B2C un B2B), kādi cilvēki tiek iesaistīti visos procesa posmos, līdz pat nosūtīšanai no noliktavas (tepat Rīgā) uz visām pasaules malām, kā arī , kā tiek nodrošīnāta atgriezeniskā saite ar klientu.

Adrese: Dzirnavu iela 41a-5, Rīga

Pieejamais laiks: Pēc vienošanās

Dalībnieku skaits: Min 3 Max 10

Ekskursija pieejama: 10.-12. klases skolēniem

Ekskursijas valoda: en

Sagaidāmais rezultāts: Izpratne par procesiem e-komercijas un vairumtirdzniecības globālā uzņēmumā.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Procesa vērošana, biroja darbu procesi uzņēmumā, kas darbojas globāli, ar 10 cilvēku komandu lokāli Rīgā. Loģistikas procesu izpēte pa tiešo noliktavā. B2C pasūtījumu izpilde, palešu pasūtījumu izpilde, muitas procesi u.c.

Mācību ekskursija uz FSQ Composites

FSQ COMPOSITES specializējas dažādu tipa kompozītmateriālu izstrādājumu izgatavošanā. Jauniešiem būs iespēja vērot kā tiek izgatavoti izstrādājumus no stikla šķiedras, oglekļa šķiedras un citiem materiāliem. Uzzinās kādus kvalitatīvus un operatīvus risinājumus dažāda tipa un izmēra kompozītmateriālu detaļām piedāvā uzņēmums. Īpaši pievēršot uzmanību polimērbetona grāmatām, kas ir individuāla dizaina grāmatas, izgatavotas no polimērbetona.Vai klinšu kāpšanas aizķeres un individuāla kukaiņu flīzes,, kas arī izgatavotas no polimērbetona.

Adrese: Lokomotīves iela 26, Rīga

Pieejamais laiks: Plānojam, ka no septembra varētu atjaunot ekskursiju organizēšanu.

Dalībnieku skaits: Min 10 Max 40

Ekskursija pieejama: 5.-9. klases skolēniem, 10.-12. klases skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Skolēni uzzinās kā uzņēmums īsteno savu mērķi - ir ieviest pozitīvas pārmaiņas kompozītizstrādājumu ražošanas industrijā, izveidojot jaunu kvalitātes un efektivitātes standartu. Skolēni uzzinās par profesijām, kādas nodarbinātas uzņēmumā.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Skolēni mācību ekskursijas laikā, daloties grupās, varēs piedalīties tehnoloģiskajos procesos vai tos vērot: Rokas laminēšanu -pasaulē biežāk izmantotā un universālākā detaļu izgatavošanas metode; Vērot Stiklašķiedras pūšanas sistēmu, kas paredzēta lielu un dažādu formu detaļu izgatavošanai; Vakuuma un Infūzija sistēmu, kas paredzēta detaļu izgatavošanai ar augstu izturību, sarezģītu formu un dekoratīvu virsmu.Vērot projektēšanu 2D un 3D CAD/CAM risinājumiem.

Mācību ekskursija uz LIC Gotus - pamatskolas, vidusskolas skolēniem un profesionālās izglītības audzēkņiem

Mācību ekskursijas laikā skolēni varēs iepazīties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, kuri strādā uzņēmumā: klientu speciālistu, mārketinga vadītāju, uzzināt kā uzņēmums ir attīstījis savu zīmolu, sekot līdzi kā uzņēmumā tiek organizēta loģistika.

Adrese: Ulbrokas iela 42G

Pieejamais laiks: no 2020.gada septembra

Dalībnieku skaits: Min 10 Max 40

Ekskursijas valoda: lv

Minimālais vecums: 10

Sagaidāmais rezultāts: Viesojoties LIC Gotus jauniešiem ir jāredz, ka svarīgs ir profesionāls cilvēks, ka kolektīva pamatā ir saliedēta profesionālu tirdzniecības pārstāvju komanda. Mūsu darbinieki patstāvīgi izglītojas, papildinot savas produktu zināšanas semināros, pārdošanas kursos, uzturot tiešus kontaktus ar sadarbības partneriem, kā arī krājot pieredzi darbā ar klientiem. LIC Gotus ir strauji augošs uzņēmums, kas novērtē katra darbinieka zināšanas, iemaņas, izglītību un ieguldījumu darbā. Uzskatām, ka darbinieki ir kā vērtība, jo tieši vērtīgu darbinieku kopums ir tas, uz kā balstās veiksmīgs, dinamisks uzņēmums.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Lai ieinteresētu jauniešus uzzināt kā darbojās reāls loģistikas uzņēmums, veidosim prezentāciju un parādīsim video par uzņēmuma loģistiku, tas ir izejvielu, resursu, ražošanas, gatavās produkcijas, pakalpojumu un informācijas plānošanas, izpildes un kontroles procesu no tās radīšanas vietas līdz patērētājam. Jaunieši satiksies ar dažādiem uzņēmuma speciālistiem, bez kuriem uzņēmums nevar pastāvēt. Būs arī uzdevumi par zīmola tapšanu - gan konkrētam mūsu uzņēmumam LIC Gotus, gan arī tā salīdzināšana ar citiem zīmolu uzņēmumiem. Aicinot apmeklēt jauniešiem SIA LIC Gotus, kas ir viena no vadošajām firmām Baltijā DIY produktu vairumtirdzniecībā, kā arī līmēšanas un hermetizācijas industriālo risinājumu tirdzniecībā - būs iespēja uzzināt, ka tiek nodarbināti 30 darbinieki.

SIA "Flora"

Katras ekskursijas saturs tiks pielāgots ekskursantu vecumam, interesēm un sagaidāmajam rezultātam, iepriekš vienojoties ar grupas vadītāju.

Adrese: Tērvetes iela 85, Jelgava

Pieejamais laiks: Pēc vienošanās

Dalībnieku skaits: Min 3 Max 30

Ekskursija pieejama: 5.-9. klases skolēniem, 10.-12. klases skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Ekskursijas laikā ekskursanti tiks iepazīstināti ar viena no Latvijas vecākā uzņēmuma ceļu līdz mūsdienīgam, klientu un nozares profesionāļu vidū atzītam uzņēmumam. Ekskursantiem būs unikāla iespēja redzēt visdažādākos kokrūpniecības etapus un izsekot pilnīgi visam koku logu un durvju ražošanas ciklam, kā arī novērtēt, cik svarīgs ir ikkatra darbinieka ieguldījums kvalitatīva gala produkta tapšanā.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Ievērojot augstāko piesardzību, ieejot ražošanas cehos, ekskursantiem līdz 16 gadu vecumam jānodrošina 1 atbildīgais/uzraugošais pieaugušais uz 5 ekskursantiem.

Veiksmīgs start-up: mīts vai realitāte?

60 minūtēs kopā ar RTU Rīgas Biznesa Skolu (RBS) vidusskolēni uzzinās pamatus par jaunzņēmumu teoriju un, strādājot grupās, paši sāks veidot idejas saviem jaunuzņēmumiem. Radošā nodarbība ir paredzēta 10. - 12. klases skolēniem. Darba valoda: latviešu vai angļu. Šī darbnīca ir bez maksas. Lai pieteiktos darbnīcai, sūtiet pieteikumu uz e-pasta adresi admissions@rbs.lv

Adrese: tiešsaistē

Pieejamais laiks: Darba dienās 9:00 - 16:00

Dalībnieku skaits: Min 6 Max 100

Ekskursija pieejama: 10.-12. klases skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem

Ekskursijas valoda: lv

Sagaidāmais rezultāts: Šī darbnīca lieliski papildinās zināšanas, kā arī lieti noderēs skolēnu mācību uzņēmumu dalībniekiem. Darbnīcas iespējams organizēt šobrīd tikai tiešsaistē izmantojot Zoom platformu. Rīgas Biznesa skolas pasniedzēji var organizēt nodarbības latviešu vai angļu valodā.

Veids, kādā tiks nodrošināts sagaidāmais rezultāts: Radošajā darbnīcā tiek izmantotas dažādās metodes tajā skaitā grupu darbs, prezentācijas, lekcija, dažādi uzdevumi.