Lai kļūtu par Ēnu devēju, Jums ir nepieciešams izveidot sava uzņēmuma, organizācijas vai iestādes profilu enudiena.lv (lai reģistrētos spiediet šeit).

Profils ir jāizveido tikai vienu reizi, bet pirms katras Ēnu dienas iesakām pārbaudīt profilā norādītās informācijas aktualitāti, piemēram, norādītās kontaktpersonas.

Šo informāciju redzēs citi portāla lietotāji, kā arī Ēnu dienas organizatori Junior Achievement Latvia, lai varētu ar Jums sazināties veiksmīgai Ēnu dienas norisei. 

 

Skolēni dalībai Ēnu dienā var pieteikties tikai konkrētām vakancēm, nevis uzņēmumam kopumā.

Jūsu profilā sadaļā “Manas vakances” ir iespēja pievienot vakances neierobežotā daudzumā. Pievienojot vakances, jāizvēlas piedāvātās vakances profesija pēc NACE Profesiju klasifikatora, kā arī jānorāda amats, īss tā apraksts (darba saturs, apstākļi, īpašas prasības, nosacījumi, ja tādi eksistē, ko Ēnotāji varēs redzēt un piedzīvot Ēnu dienā),  maksimālais vēlamais ēnu (skolēnu) skaits un vecuma ierobežojumi (ja tādi ir).

Lai nodrošinātu ēnošanas kvalitāti, vienu speciālistu - vienu vakanci var ēnot viens līdz četri Ēnotāji. To noteikuši Ēnu dienas organizatori un tas nav maināms. 

Ja pie Jums viesosies vairākas ēnas uz vairākām vakancēm, iesakām izvēlēties koordinatoru, kas būtu atbildīgs par Ēnu dienas pasākumu Jūsu uzņēmumā/organizācijā/iestādē. Tas atvieglos sagatavošanas darbu gan skolotājam un skolēniem, gan Jums.

Aicinām pie norises informācijas laukā “Adrese” norādīt informāciju par to, vai jums būs iespēja uzņemt Ēnotājus klātienē, norādot ēnošanas norises vietas adresi, vai arī, ja uzņemsiet Ēnotājus attālināti, šajā laukā norādīt informāciju “tiešsaistē”.

Pie vakances apraksta norādiet #Ukraine, ja vakance piemērota jauniešiem no Ukrainas. Piemēram - Vakance piemērota jauniešiem no Ukrainas ar angļu/ krievu/ ukraiņu valodas zināšanām. #Ukraine

Skolēnu pietiekšanās vakancēm sākas jau no 7. marta, vakances vēlams pievienot līdz skolēnu pieteikšanās sākumam.

Pieteikšanās vakancēm 3 kārtās

Ēnotāju pieteikšanās vakancēm norisinās 3 kārtās. Katrā kārtā Ēnotāji vienlaikus var pieteikties tikai uz 1 vakanci. Ja Ēnotājs saņem noraidījumu, tad viņam atveras iespēja pieteikties uz jaunu vakanci. Pēc katras no šīm kārtām Ēnu devēji tiek aicināti apstiprināt pieteikumus. Skolēnu pieteikumu, kas nav apstiprināti pēc tās kārtas, kurā tie iesniegti, automātiski tiek noraidīti no sistēmas un tos nav iespējas atjaunot vai apstiprināt pēc kārtas beigu datuma. Skolēna piemērotību Ēnu dienas vakancei iespējams izvērtēt, balsoties uz skolēna pieteikumā iesniegto motivācijas vēstuli. 

  • Ēnotāju pieteikšanās 1. kārta - 7. - 13. marts

Laiks skolēnu pieteikumu izvērtēšanai un apstiprināšanai pieteikšanās 1. kārtā – 14. - 16. marts (neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida).

  • Ēnotāju pieteikšanās 2. kārta - 17. - 20. marts

Laiks skolēnu pieteikumu izvērtēšanai un apstiprināšanai pieteikšanās 2. kārtā – 21. - 23. marts (neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida)

  • Ēnotāju pieteikšanās 3. kārta - 24. - 27. marts

Laiks skolēnu pieteikumu izvērtēšanai un apstiprināšanai pieteikšanās 3. kārtā – 28. - 30. marts (neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida)

 

Aicinām Ēnu devējus būt aktīviem visu pieteikšanās laiku un regulāri sekot līdzi pieteikumiem. Nepiemērotus pieteikumus aicinām noraidīt uzreiz, lai dotu jaunietim iespēju pieteikties uz citu vakanci.

Ja pēc pieteikšanās kārtām vēl neesat apstiprinājuši skolēnus visām pieteiktajām vakancēm, aicinām piedalīties “Nejaušais Ēnotājs”.

 

Nejaušais Ēnotājs

Nejaušais Ēnotājs ir skolēns, kurš nav saņēmis apstiprinājumu iepriekš pieteiktajā vakancē, tāpēc mēs piedāvājam iespēju Ēnotājam izvēlēties starp tām Ēnu devēju vakancēm, kas palikušas brīvas pēc 30. marta. Nejaušajam Ēnotājam ir tikai viena iespēja pieteikties uz kādu no vakancēm, tāpēc viņa izvēle būs mērķtiecīga. Nejaušais Ēnotājs 31. martā pieteiksies Jūsu brīvajai vakancei, sniedzot aprakstu par sevi un savām interesēm. Piesakoties Jūsu piedāvātajai vakancei, skolēns automātiski kļūs par Jūsu piedāvātās vakances Ēnotāju

Nejaušais Ēnotājs būs pieejams tikai tajās vakancēs, kurās Jūs būsiet atzīmējis, ka esat gatavs uzņemt Nejaušo Ēnotāju un kas būs palikušas neaizpildītas pēc pēdējās pieteikšanās kārtas noslēgšanās.

 

Pēc apstiprinājuma sazinieties ar savu Ēnotāju

Apstiprinot Ēnotāju uz Jūsu vakanci, aicinām pēc iespējas drīzāk sniegt skolēnam informāciju par paredzētās Ēnu dienas norisi. Lūdzu norādiet Ēnošanas vietas precīzu adresi, tikšanās laiku un arī aptuvenu plānotās Ēnu dienas norisi. Pie katras no vakancēm ir iespēja izdrukāt vai lejupielādēt MS Excel failu ar apstiprinātajiem Ēnotājiem un viņu kontaktinformāciju.

Ja Ēnu dienas norise plānota tiešsaistē, tad nosūtiet Ēnotājiem informāciju, kur un cikos pieslēgties Ēnotājam (Zoom, Microsoft Teams vai citā platformā), kā arī pieslēgšanās saiti. Ieteikums - ielikt informāciju skolēna Google kalendārā.

 

Dienas plāns

Ēnu devējiem īpaša sagatavošanās Ēnu dienai nav nepieciešama, taču aicinām iepriekš pārdomāt savu dienas plānu, lai skolēniem būtu iespēja redzēt gan Jūsu ikdienu un darba pienākumus, gan iepazīt uzņēmumu kopumā, iespējams, iepazīties ar citiem kolēģiem, gan arī būtu atvēlēts laiks sarunai ar Jums.

Papildu aicinām Ēnu dienā sagatavot informāciju un izdales materiālus (ja tādi ir) Jūsu Ēnotājiem par savu uzņēmumu/iestādi/organizāciju. Skolēniem tie noderēs, daloties pieredzē ar saviem klasesbiedriem un skolotājiem.

Dokumenti

Skolēniem, dodoties Ēnu dienu, ir jāņem līdzi APLIECINĀJUMA ZĪME, kuru lūgs Jums aizpildīt. (.pdf  1 versija, .pdf 2.versija; word formātā) Vairumā gadījumu Apliecinājuma zīme skolēnam ir obligāti jāiesniedz savam skolotājam, jo tā apliecina skolēna dalību Ēnu dienā.

Līdz ar 2018.gada 25.maijā spēkā stājušos Vispārīgo datu aizsardzības regulu, Ēnu devējiem, lai varētu Ēnu dienas laikā uzņemt foto, kā arī saņemt informāciju no Ēnotājiem, ir nepieciešams skolēnu aizpildīts pieteikums dalībai Ēnu dienai. Tādēļ aicinām Ēnu devējus sazināties ar saviem apstiprinātajiem Ēnotājiem un lūgt iesūtīt vecāku aizpildītu DATU APSTRĀDES FORMU.

Publicitātes materiāli

Ēnu dienas logo balts PNG | melns PNG

Junior Achievement logo balts PNG | melns PNG

Fonts vizuālo materiālu izmantošanai pieejams ŠEIT

Ēnu dienas materiāli / paraugi, ko Ēnu devējiem iespējams pielāgot savam uzņēmumam, pieejami ŠEIT

 

 

Ēnu diena norisinās vienu dienu visā Latvijā vienlaicīgi, šogad – 2023. gada 5. aprīlī. Aptuvenais ilgums, ko skolēni parasti pavada, viesojoties pie Ēnu devēja, ir 4-6 stundas.

Esiet atvērti un atsaucīgi Jūsu Ēnotājam! Palīdziet viņiem uzzināt vairāk par Jūsu darbu un iepazīstiniet ar savu organizāciju. Ēnu dienas sākumā aicinām izstāstīt par gaidāmo dienas plānu. Skolēns visdrīzākais būs sagatavojis Jums intervijas jautājumus, uz kuriem lūgs Jums atbildēt. Lūdzu, paredziet laiku šai sarunai.

Veiksmīgākie Ēnotāji noteikti novērtēs iespēju saņemt rekomendācijas vēstuli, kuru varēs pievienot savam CV, gatavojoties turpmākām mācībām, darbam vasarā vai praksei.

Lai arī jaunāko klašu skolēni varētu gūt pieredzi Ēnu dienā, sākumskolas un pamatskolas tiek aicinātās personīgi uzrunāt vietējos uzņēmumus. Ja pie jums ir pieteikušies 1.-6. klašu skolēni, iesakām uzņemt grupu skolotāja pavadībā, dienas gaitā sadalot bērnus pa grupiņām pie interesējošo amatu Ēnu devējiem.

 

Iespēja, ko sniedzat skolēniem, ir nenovērtējams ieguldījums viņu veiksmīgā nākotnes karjeras ceļā. Paldies, ka veltāt savu laiku!

Visi Ēnu devēji pēc Ēnu dienas tiks aicināti aizpildīt izvērtējuma anketu. Aptaujas datus izmantosim Ēnu dienas analīzei, kā arī Ēnu dienas programmas uzlabošanai nākotnē. Apkopotā veidā statistikas dati par Ēnu dienu tiks  izplatīti plašsaziņas līdzekļiem. Ik gadu priecājamies saņemt gan konstruktīvu kritiku par Ēnu dienas norisi, gan uzzināt konkrētus veiksmes stāstus par Ēnu dienas ietekmi uz jauniešu un Jūsu uzņēmuma dzīvi. Piedalieties un iedvesmojiet arī Jūs!

Aicinām Ēnu devējus arī iesūtīt mums savus pieredzes stāstus par dalību Ēnu dienā, rakstot uz e-pastu enudiena@jalatvia.lv vai aizpildot ikgadējo novērtējuma anketu pēc Ēnu dienas, lai varam tos publicēt Ēnu dienas lapā sadaļā “PIEREDZE”.