Pieprasītākā profesija ĒNU DIENĀ 2017 - programmētājs

15.02.2017.
 

Skatīt lielāku Ēnu dienas statistiku - infografiku

 

Šodien visā Latvijā norisinās praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem ĒNU DIENA.

Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstinās 1313 ēnu devēju no visas Latvijas, kas ir par 25 % vairāk nekā 2016. gadā, kopumā piedāvājot 7861 vakanci. Liela ir arī skolēnu interese par ĒNU DIENU — portālā www.enudiena.lvkur šogad reģistrējušies 41 150 potenciālo ēnotāju iepretim pagājušā gada 29 200 ēnot gribētājiem. Pieteikumi ēnu devēju izsludinātajām vakancēm saņemti no visiem Latvijas reģioniem, bet aktīvākās skolas ir no Rīgas un Jelgavas. Tāpat kā pagājušogad visvairāk ēnotāju būs no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.

Šogad pieprasītākās profesijas ir programmētājs (342 pieteikumi), ārsts (263), radio diktors (248), fotogrāfs (206), ārsta palīgs (185), fizioterapeits (184), ugunsdzēsējs (162), jurists (158), gaisa kuģa stjuarts (151), mākslinieks (151).

“Lielais pieprasījums ēnot programmētāja profesiju nav pārsteigums — jau četrus gadus esam īpaši izcēluši IKT un inženierzinātņu nozaru iespējas, skaidrojot skolēniem, ka tehnoloģiju pratība un, iespējams, arī programmēšanas pamatiemaņas būs būtisks faktors, lai konkurētu nākotnes darba tirgū pat tad, ja izvēlētā profesija nav tieši saistīta ar programmatūras izstrādi. Ar katru gadu ĒNU DIENĀ samazinās tendence ēnot tikai augsta līmeņa vadītājus, bet pieprasītāki kļūst augstākā līmeņa speciālisti. Izmaiņas pieprasītāko profesiju un nozaru topā liecina, ka jaunieši arvien vairāk ĒNU DIENU uztver kā instrumentu un palīgu nākotnes profesijas izvēlē, ne izklaidi, ēnojot kādu populāru publisko personu vai pavadot dienu ārpus skolas,” gandarīts ar rezultātiem ir ĒNU DIENAS rīkotājs, praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Aktīvākie ēnu devēji šogad atrodami starp valsts pārvaldes, izglītības iestādēm, pašvaldībām un bankām. Lielākais ēnu devējs ir Jelgavas pilsētas pašvaldība — 141 vakance, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests — 90 vakanču, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests — 87 vakances un banka Citadele — 58 vakances.

ĒNU DIENAS mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

ĒNU DIENU atbalsta naftas un naftas produktu transportēšanas uzņēmums SIA LatRosTrans.

ĒNU DIENU 2017 informatīvi atbalsta portāls Inbox.lv, ziņu aģentūra LETA, portāls Tvnet.lv, mediju grupa EHR, tiešsaistes sociālā tīmekļa vietne Draugiem.lv un izdevējs Dienas mediji.

Biedrību Junior Achievement Latvija atbalsta sabiedrisko un sociālpolitisko attiecību aģentūra MRS grupa.

 
Dalies ar ziņu