RTU aicina ēnotājus Latvijā satikt CERN strādājošo zinātnieku

13.03.2022.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina jauniešus, kuriem šogad nebūs iespēju Ēnu dienā aizbraukt uz Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN), tepat Latvijā piedalīties citos RTU rīkotajos pasākumos, kuros varēs uzzināt par daļiņu fiziku un Latvijas zinātnieku darbu CERN. RTU piedāvā iespēju 9. aprīlī tiešsaistē piedalīties vebinārā, savukārt maija sākumā klātienē satikt CERN strādājošo Latvijas zinātnieku Kārli Dreimani.

 

Iespējas RTU

CERN strādājošie Latvijas zinātnieki saka lielu paldies visiem jauniešiem, kuri ir izrādījuši interesi par viņu darbu pasaules ietekmīgākajā zinātniskajā centrā. Konkurence uz ēnu vietām bija liela, un zinātnieki ir gandarīti, ka Latvijā ir daudz jauniešu, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar eksaktajām zinātnēm. Tas dod cerību, ka Latvijā veidojas jauna paaudze, kas varēs turpināt Latvijas zinātnieku darbu CERN.

Tāpēc RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs piedāvā vēl citas iespējas, lai uzzinātu vairāk gan par daļiņu fiziku, gan arī par pētniecību CERN.

1. Sestdien, 9. aprīlī, plkst. 10.00 ir iespēja attālināti piedalīties RTU rīkotajā bezmaksas vebinārā «Elementāri par daļiņu fiziku», kuru vadīs RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra direktors Kārlis Dreimanis.

Eksperimentālā elementārdaļiņu fizika mēģina rast atbildes uz visfundamentālākajiem jautājumiem par Visuma dabu un uzbūvi – kā radies Visums, kādi ir tā darbības principi un noteikumi, kāpēc mēs eksistējam? Vebinārā Kārlis stāstīs, kā zinātnieki CERN mēģina rast atbildes uz šiem jautājumiem, pētot visniecīgāko Visuma sastāvdaļu – elementārdaļiņu – īpašības.

Reģistrējies vebināram!

https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=RT1UKnKpdESdU9zxqX4WI9xhwdmmeLJLg9o23IMrASVUMjFaQUIwNkpMMkk2UDlBRzA0M1VVQ0xXTi4u

 

Informācija par vebināru ciklu Universitāte nākotnes inženieriem.

https://www.rtu.lv/lv/bju/uni?highlight=uni

2. Jauniešiem būs arī iespēja Kārli Dreimani satikt klātienē un noklausīties viņa stāstījumu par daļiņu fiziku, CERN un pētniecību tajā.

Tāpēc jaunieši tiek aicināti vienā no maija sestdienām (7. vai 14. maijā – pagaidām vēl konkrēts datums nav noteikts) kopā ar savu fizikas (vai kāda cita mācību priekšmeta) skolotāju ierasties RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Rīgā, un piedalīties Kārļa lekcijā, kā arī pēc tam apskatīties RTU.

Lūgums potenciālajiem lekcijas dalībniekiem līdz 31. martam atsūtīt savu pieteikumu uz e-pastu hep@rtu.lv​, lai varētu apzināt lekcijas klausītājus un organizēt pasākumu.

Dalies ar ziņu