TV3: Ēnu diena “All Media Latvia” un pie horeogrāfes Olgas Žitluhinas

15.02.2018.

14. februārī daudzi skolēni nevis mēroja ierasto ceļu līdz skolai, bet devās profesionāļiem pa pēdām – notika gadskārtējā Ēnu diena, kad skolēniem ļauts saprast, ko nozīmē strādāt kādā profesijā.

“Ēnotājiem” atsaucīgi bija dažādu amatu pārstāvji, kas ļāva ieskatīties arī parasti svešām acīm liegtās aizkulisēs.

Pazīstamās horeogrāfes Olgas Žitluhinas ikdienai sekot līdzi vēlējās daudzi jo daudzi skolēni no visas Latvijas, turklāt vairums no viņiem savu nākotni plāno saistīt tieši ar dejas mākslu. Horeogrāfes un pasniedzējas diena sākās ar trīs stundu garu mēģinājumu Rīgas Krievu drāmas teātrī, kur pašlaik top iestudējums “Maģijas atslēgas”.

Mēģinājumam beidzoties, pirms došanās uz nākamo darbavietu, Žitluhina varēja pievērsties savām “ēnām”. Daudzus interesēja, kā sākās pazīstamās dejotājas karjera un ko viņa iesaka tiem, kas sapņo par šo profesiju.

“Es sapratu, ka tā ir ikdiena, kādu es gribētu dzīvot. Vēlreiz apliecināju sev, ka esmu izvēlējusies pareizo ceļu,” uzskata Monta no Mārupes vidusskolas. Savukārt Vladimirs no Daugavpils Valsts ģimnāzijas savulaik redzējis reportāžu par Olgu, kas viņu iedvesmoja. “Viņai ir interesantas deju kustības, un es arī nodarbojos ar kaut ko līdzīgu.”

“Viņi jau zina, ka grib būt horeogrāfi. Es biju šokā. Mums ir tāda jaunatne, kas zina, ko grib, un mērķtiecīgi strādā pie tā,” lepojas Žitluhina.

Kopumā visā Latvijā šodien bija ap 49 000 “ēnotāju” visdažādākajos uzņēmumos, iepazīstot ap 1500 darba vietu. Populārākā profesija bija programmētājs, bet liela interese bija arī par mediķu, juristu un stjuartu arodu. Kā arī žurnālistu ikdienu.

TV3 darba vidi un mediju darbību klātienē vēlējās iepazīt vairāk nekā 70 “ēnu”. “Man liekas, ka ir svarīgi jau agri sākt saprast, ko nozīmē tā karjera, ko katrs vēlas realizēt, kas ir izglītība, kas jāapgūst, un kas ir tās īpašības un spējas tam, ko viņi vēlas darīt, Ēnu diena tam ir ļoti labs palīgs,” atzīst “All Media Latvia” vadītāja Baiba Zūzena.

Dalies ar ziņu