Airisa Zalinkevica, ēnoja Rīgas Inovācijas Inkubatorā

10.01.2015.

Vissatraucošākā Ēnu diena, kuru esmu piedzīvojusi, man noritēja 2009. gada 18. februārī. Šī diena manā atmiņā ir ļoti spilgta. Atceros dienu, kad saņēmu atbildi no Rīgas Inovācijas Inkubatora, ka man būs iespēja ēnot IT projektu vadītāju. Nekad nebūtu spējusi iedomāties, ka diena izvērsīsies tik pamatīga.

Pētot izglītojošos materiālus, sapratu, ka vēlos ēnot IT projektu vadītāju, nevis vienkārši programmētāju. Par profesiju uzzināju no skolas karjeras speciālistes, kura paskaidroja, ka tā būtu atbilstošāka manām interesēm.
Ēnu diena bija interesanta, jo bija iespēja iepazīt Rīgas Inovācijas Inkubatoru, kā arī strādāt grupās un censties izstrādāt ideju open.lv mājas lapas konkursam. Lai gan izstrādājām tikai ideju, mums bija jāuzzina klienta vēlmes, tāpēc mums bija jārunā ar klientu un jācenšas izprast, ko īsti klients vēlas. Bija iespēja šo dienu pavadīt tā, it kā man būtu viena diena šādā profesijā jāstrādā. Pēc šīs dienas es vēl vairāk sapratu, ka savu nākotni 100% vēlos saistīt tieši ar informāciju tehnoloģijām, vēl vairāk pārliecinājos, ka vēlos būt IT projektu vadītāja. 
Tomēr šīs Ēnu dienas noslēgumā Rīgas Inovācijas Inkubatorā mani piemeklēja nelaime, neveiksmīga kritiena dēļ traumēju roku, pakaļ man ieradās Ātrā medicīniskā palīdzība un aizveda uz slimnīcu `Gaiļezers`. Tur man savukārt bija iespēja ēnot traumpunkta ārstu un medmāsu. Lai cik neierasti tas šķistu, tieši pateicoties tam, ka savā Ēnu dienā es nokļuvu slimnīcā, es sapratu, ka nekad nevēlētos būt mediķe, jo mani nervi un iekšas to nepanestu. Līdz tam manī bija arī ideja par iespēju studēt medicīnu, tomēr pēc tās dienas sapratu – tas nav man.

Es iesaku ikvienam piedalīties Ēnu dienās, jo tā ir lieliska pieredze. Iespēja saprast – ir profesija paredzēta Tev, vai nē. Vai visu dzīvi Tu varēsi pavadīt konkrētajā profesijā? Ēnu diena sniegs atbildes.

Pašlaik jau pati interesējos par Ēnu dienām, lai noskaidrotu, vai tomēr nav kāda profesija, kura man noderētu vairāk. Jau trešo gadu personas, kuras ēnot, meklēju tieši enudienas.lv mājas lapā. Esmu  pārliecinājusies, ka, lai cik ļoti mani saistītu vadi un tehnika, noteikti nevēlētos kļūt par datorspeciālisti, kas nodarbojas ar datorremontiem. Esmu pārliecinājusies, ka IT projektu vadītāja profesija ir tas, ko dzīvē vēlos, kas nekad man neapniks. Esmu arī pārliecinājusies, ka medicīna nav mana joma. Viss tikai pateicoties divām dienām. Divās dienās man bija iespēja atrasties tur un izprast, kas ir īstais man! Paldies.

Dalies ar ziņu