Anetes Jurgelānes Ēnu diena kopā ar grupas The Sound Poets mūziķiem

10.01.2015.Es jums vēlētos pastāstīt vairāk par manu lielisko 12. februāri - Ēnu dienu. Viss rīts bija ļoti satraucošs, jo es taču devos ēnot lielisko grupu "the Sound Poets"! Tomēr, kad tuvojos norādītajai adresei, manas cerības arvien vairāk tika sagrautas. Visapkārt dubļi un vecas ēkas, jo, kā nekā, mēs atradāmies Rīgas ostas teritorijas apkaimē. Pēc ilgiem pareizās ēkas meklējumiem, ar citu palīdzību es beidzot atradu šo, noteikti ne ļoti daudzsološo ēku. 


Tā nu mēs devāmies iekšā un mana pēdējo nedēļu labākā diena varēja sākties! Pirmkārt, jau pati ēkas iekšpuse bija brīnumaina, tajā valdīja patīkami savāda atmosfēra, kas radīja papildu satraukumu. Taču tas ilga tikai līdz brīdim, kad manu acu priekšā parādījās paši mūziķi. Es jau zināju, ka diena būs fantastiska, jo visi, gan ēnu devēji un viņu sabiedrotie, gan arī citas ēnas bija ārkārtīgi laipni un draudzīgi.

Viss, protams, sākās ar iepazīšanos, kas, protams, neizpalika bez jokiem un patiesiem smiekliem.

Vēlāk, grupa dalījās savā mūziķu pieredzē un karjeras izaugsmē, stāstiem pievienojot video un attēlus. Tas bija tiešām izglītojoši, kā arī ļoti interesanti, jo stāstījumā tika ievīti arī dažādi  piedzīvojumu un atgadījumu nostāsti. Vēlāk sekoja nelielas uzkodas, gardumi, kuru laikā mūziķi gatavojās muzikālam priekšnesumam. Turpmākajā pusstundā sekoja neliels ieskats mēģinājumā, kāda apmēram ir tā struktūra. Paralēli, visas dienas garumā, grupa sniedza atbildes uz visiem mūsu jautājumiem. Pēctam tika atvēlēts laiks jaunām fotogrāfijām, ko vēlāk grupa ievietoja sociālajos portālos, un tad jau sākās radošā daļa.

Mēs tikām sadalīti četrās grupās - pie katra grupas  mūziķa pa piecām ēnām (diemžēl, grupas basists Gints nevarēja ierasties). Katra grupa izvēlējās kādu the Sound Poets dziesmu un dažu minūšu laikā mums vajadzēja izdomāt ideju dziesmas videoklipam. Šis uzdevums labi padevās visiem, jo ieradušies bija ļoti radoši un atvērti jaunieši. Un tad, pēc ideju prezentācijām, bija jau laiks palēnām izklīst, protams, pirmstam gan palūdzot autogrāfus, gan uztaisot kādu bildi. Lūk, arī mana!

Šī bija lieliska ēnu diena, paldies the Sound Poets!

Dalies ar ziņu