Ar Ministru prezidenta darbu iepazīstas jaunieši no trīs Rīgas skolām

16.02.2017.

Ministru prezidents Māris Kučinskis trešdien, 15. februārī, piedalījās Ēnu dienas pasākumos, un viņa darbu vēroja trīs jaunieši no dažādām Rīgas skolām.

Ēnu dienas ietvaros Roberts Birkavs no Rīgas Teikas vidusskolas, Patrīcija Anna Vavilova no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas, kā arī Dāvis Dimpers no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas klātienē vēroja Ministru prezidenta interviju tiešraidē telekanālam LNT, devās viņam līdzi uz tikšanos pie Valsts prezidenta, kā arī piedalījās Ministru kabinetā notiekošajā Ostu padomes sēdē. Jauniešiem bija iespēja arī apskatīt Ministru kabineta un Rīgas pils telpas.

Tāpat M. Kučinskis ar "ēnām" apsprieda Ministru prezidenta darba ikdienu un pienākumus. Sarunas laikā jaunieši guva atbildes uz sevi interesējošiem jautājumiem gan par M. Kučinska motivāciju, piekrītot pretendēt uz valdības vadītāja amatu pagājušā gada sākumā, gan Ministru kabineta sēžu norisi un gatavošanos tām, gan ārvalstu vizītēm, to norisi un aizkulisēm.

Lai noteiktu, kuriem trīs jauniešiem būs iespēja sekot līdzi M. Kučinska darbam, tika rīkots eseju konkurss, kurās skolēniem bija jāuzraksta, kāpēc viņu vēlas "ēnot" tieši Ministru prezidentu.

R. Birkavs izvēlējies ēnot Ministru prezidentu, jo šo politisko amatu uzskata par ļoti nozīmīgu gan iekšpolitikas, gan ārpolitikas jautājumos. Viņš pats arī laiku pa laikam seko līdz politiskajai situācijai gan Latvijā, gan citviet pasaulē. P. A. Vavilova vēlējās noskaidrot, cik atbildīgs un nozīmīgs ir Ministru prezidenta darbs, saprast, kas ir primārie un sekundārie uzdevumi, kas nepieciešami Latvijas stāvokļa uzlabošanai, kā arī galvenos kritērijus, pēc kuriem valsts līderi veido vadošās komandas, kā spēj sakārtot un nodrošināt pēc iespējas efektīvāku darbu valsts un sabiedrības labā. Savukārt D. Dimpers vēlējās vairāk uzzināt vairāk par Ministru prezidenta darba ikdienu, kā arī iegūt lielāku izpratni par politiskajiem procesiem Latvijā – viņu interesē politika un valsts pārvalde un tikšanos ar M. Kučinski viņš uzskata par lielisku izdevību iegūt vairāk zināšanas, nevis lasot par to grāmatās vai skatoties ziņas.

Dalies ar ziņu