Elīnas Sustenbergas Ēnu diena ar Swedbank iekšējās komunikācijas speciālisti Mārīti Aleksandru Silavu

10.01.2015.

Mani sauc Elīna Sustenberga un es ēnoju Swedbank iekšējās komunikācijas speciālisti Mārīti-Aleksandru Silavu.

Šis nebūs vienkāršs stāsts par manu ēnu dienu, šis ir stāsts par to, kā es guvu stimulu savai nākotnei.

Ēnu dienā piedalos jau trešo gadu, un  katru gadu izvēlos ēnot dažādu profesiju pārstāvjus. Šogad izvēlējos pieteikties vakancei, par kuru interesējos jau vairāk nekā divus gadus – sabiedrisko attiecību speciālists. Pieteicos ēnot šīs profesijas pārstāvi Swedbank galvenajā ēkā, jo šis uzņēmums ir prestižs visā Baltijā.  Lai gan jau iepriekš zināju, ka uz šo amatu būs daudz pieteikumu, biju gandrīz 80% pārliecināta, ka tikšu apstiprināta, un tā arī notika. Uz  aptuveni  četrām stundām biju kļuvusi par ‘ēnu’ iekšējās komunikācijas speciālistei Mārītei-Aleksandrai Silavai, kura ir viena no Ēnu dienas organizatoriem.

Man, par lielu pārsteigumu, reģistrācijā nosaucot savu vārdu, jauna sieviete sajūsmināti iesaucās: ‘’O, tu būsi mana ēna!’’ Biju gaidījusi, ka sekošu ikdienas gaitās nopietnai pusmūža sievietei, kura ir stingra savos uzskatos un darbos. Bet nu es biju kļuvusi par ‘ēnu’ 24 gadus jaunai sievietei! Kā vēlāk uzzināju, bankas darbinieku vidējais vecums ir tikai 33 gadi.

Pēc bankas prezentācijas visi jaunieši tika aicināti uz kopīgu rīta rosmi, un pēc tam jau bija jādodas pie saviem ēnojamajiem. Mana diena risinājās ēkas augstākajos stāvos, no visiem logiem pavērās ideāls panorāmas skats, kur visa Rīga pie kājām. Bija TIK ļoti daudz kā, ko gribēju uzzināt. Mārīte daudz stāstīja, es jautāju. Sapratu, ka šis darbs ir patiešām interesants, jo katra diena ir savādāka, lai gan pamatā darbs notiek birojā. Iekšējās komunikācijas speciālista pienākums ir organizēt bankas darbiniekiem saliedējošus pasākumus. Man bija iespēja ielūkoties Mārītes plānošanas grafikā, jāatzīst, ka ir patiesi grūti iegūt viņas laiku sev! Viņa veido gan Swedbank intranetu, dalās savā pieredzē ar Igaunijas un Lietuvas speciālistiem, un dienā saņem vairāk nekā 100 e-pastus!

Pēc kopīgām pusdienām piedalījos komunikācijas un mārketinga nodaļas sanāksmē, kas pilnībā lauza visus radušos stereotipus par bankas darbiniekiem – viņi visi ir humora pilni, jautri, jauni, radoši, galīgi nav garlaicīgas biroja žurkas!

Dīvaini, ka pēc iepriekšējo gadu ēnu dienām mana interese par šīm profesijām noklusa, -tās šķita sarežģītas, neinteresantas un nepiemērotas man. Šogad bija pilnībā savādāk. Varētu pat teikt, ka dažus no sabiedrisko attiecību speciālista pienākumiem pildu jau tagad, būdama skolniece. Veidoju dažādus rakstus, preses relīzes, palīdzu organizēt pasākumus kā skolas biedriem, tā pilsētas jauniešiem. Un lieliski ir arī tas, ka ir iespēja kļūt par vienu no šīs komandas cilvēkiem, jo studiju laikā var iet praksē Swedbank. Es nemelotu, ja teiktu, ka piedalīšanās šī gada Ēnu dienā ir pilnībā apstiprinājusi manu interesi par profesiju, kas mani interesē jau vairāk nekā divus gadus. Šī diena bija lielisks atspēriena punkts manai nākotnei, jo tagad  zinu, ko vēlos sasniegt, un es to sasniegšu, jo mana interese pēc šīs Ēnu dienas nav mainījusies. 

Dalies ar ziņu