“Ēno” arī Balvu novada pašvaldībā

13.02.2020.

Lai skolēni gūtu priekšstatu par dažādu profesiju pārstāvju darba ikdienu, palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā ierasts, katru gadu februāra sākumā notiek “Ēnu diena” - pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem.

Arī vairāki Balvu novada pašvaldības speciālisti bija pieteikuši savu kandidatūru kā “ēnojamie”, tomēr šogad pieteicās un 12.februārī pašvaldībā viesojās divas skolnieces – Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas 8.a klases audzēknes - Daniela Prokofjeva un Ninona Kuzņecova, kuras ēnoja Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieci Anitu Petrovu.

Ēnas dienas laikā iepazinās gan ar A.Petrovas ikdienu, gan guva vispārīgu ieskatu, kā tiek organizēts un vadīts darbs pašvaldībā, cik un kādi speciālisti strādā. Jaunietes apciemoja un iepazinās ar vietnieces pārraudzībā esošo jomu darba ikdienu, viesojoties Sociālajā dienestā un pansionātā “Balvi”. Meitenes vairāk ieinteresēja jauninājumi saimnieciskajā blokā pansionātā, piemēram, kā moderni tiek mazgāta veļa, apkurināta visa lielā ēka, kur viss notiek automatizēti un praktiski bez cilvēka klātbūtnes. Ēnotājas atzina, ka jau iepriekš ir bijušas pansionātā, jo izrādās, ka kādreiz Ninonas mamma ir strādājusi pansionātā, un tikmēr Ninona kopā ar pansionāta iemītniekiem spēlējusi dambreti. Jauniete apsver arī iespēju vasarā kādu mēnesi pastrādāt pansionātā, aizvietojot kādu no darbiniekiem, jo tas ir iespējams jauniešiem jau no 15 gadu vecuma.

Vaicājot par nākotnes profesijām, Ninona pastāstīja, ka nākotnē plāno mācīties par psihologu, bet Daniela vēl īsti nav izlēmusi, lai gan interesē fotogrāfa speciālista profesija.

Anita Petrova atzina, ka viņai šogad bija ļoti komunikablas, zinātkāras un ieinteresētas jaunietes, kā arī, ka ēnu diena ir nepieciešama, lai jaunieši saprastu, vai to plānotais un izvēlētais ceļš būs pareizs, praktiski saskaroties ar darba ikdienu, darba uzdevumiem un specifiku.

Ēnotājas atzina, ka diena pavadīta saturīgi, interesanti bijis vērot novada vadītāja vietnieces darbu, kas, kā teica meitenes, ir izaicinājumu pilns, jāmāk labi komunicēt un sastrādāties ar cilvēkiem dažādos līmeņos.

Avots: balvi.lv

Dalies ar ziņu