Ēnu diena Dienas Biznesā

14.02.2019.

Dienas Bizness žurnālistus, redaktorus un maketētājus kopumā ēnoja seši jaunieši no Rīgas, Dobeles, Krāslavas, Rudzātiem un pat Taizemes. Sākumā ēnas iepazinās ar izdevniecības Dienas bizness vēsturi, izdevumiem un ikdienas darbu. Divas ēnas izvēlējās vērot portāla darbu un devās uz Rīgas Krēslu fabriku, kurā ar tās darbu iepazīstināja valdes priekšsēdētājs Aldis Circenis. Ēnas Beatrise Elīza Ozoliņa un Ilva Zonne kopā ar žurnālisti Montu Glumani veidoja materiālu portāla db.lv sadaļai Kā top?

«Redakcijā ir brīva un patīkama atmosfēra, kur var redzēt, ka darbiniekiem patīk tas, ko dara. Es nebiju gaidījusi, ka dosimies līdzi uz interviju. Nezināju, ka krēslu ražošanas process ir tik interesants,» komentē Ilva Zonne, Rīgas 84. vidusskolas skolniece.

«Biznesa portāla db.lv ikdiena ir ļoti interesanta, jo tas nav darbs tikai birojā. Darbs ir dinamisks un jābrauc uz dažādiem uzņēmumiem, tiekoties ar interesantiem cilvēkiem. Var redzēt, ka Dienas Biznesā strādā cilvēki, kuri mīl savu darbu,» saka Beatrise Ozoliņa, Rīgas 49. vidusskolas skolniece.

«Man vislabāk patika tas, ka klātienē varēja iepazīties gan ar žurnālista, gan ar redaktora darba ikdienu. Interesantāka ir žurnālista ikdiena, bet atbildīgāks darbs ir redaktoram. Es, iespējams, savu nākotni saistīšu ar šo jomu, tāpēc tagad man ir saprotamas galvenās šā darba aprises,» teica Dāvids Rubenis, Rudzātu vidusskolas skolēns, kurš ēnoja laikraksta Dienas Bizness galvenās redaktores vietnieci Anitu Kantāni.

«Tā kā pati esmu cilvēks no reģiona, biju patīkami pārsteigta, ka abas manas ēnas (Dāvids Rubenis, Rudzātu vidusskolas skolēns, un Antra Umbraško, Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolniece) izvēlējās mani. Jauniešiem drīzumā būs jāveic izvēle par to, ko viņi darīs pēc vidusskolas absolvēšanas. Es no viņiem jutu dedzīgu interesi, kas parāda, ka jaunieši ir ieinteresēti žurnālistikā,» stāsta Anita Kantāne, Dienas Bizness, galvenās redaktores vietniece.

«Ēnu dienai nopietni gatavojāmies, lai iepazīstinātu jauniešus ar žurnālista profesiju. Portāla ēnām vēlējāmies parādīt, kā tiek gatavots raksts vienai no portāla lasītākajām rubrikām «Kā top», kurā iespējams uzzināt sīkāk par dažādu produktu tapšanas procesu no nulles līdz gatavam produktam. Šīs rubrikas raksti ik piektdienu ir lasītāju īpaši gaidīti. Pirms došanās uz «Rīgas Krēslu fabriku», ēnām bija uzdevums iepazīties ar dažādos informācijas avotos pieejamo informāciju par ražotāju un sagatavot savus jautājumus uzņēmuma īpašniekam Aldim Circenim, kurš mūs laipni uzņēma. Ēnām arī bija uzdevums savu vizīti rūpnīcā iemūžināt video un fotogrāfijās - no sava, jauniešu skatu punkta, kā arī līdzdarboties šī raksta sagatavošanā. Ar visiem uzdevumiem ēnas tika galā ļoti veiksmīgi un jācer, ka tas mudinās kā savu nākotnes profesiju izvēlēties tieši žurnālistiku,» stāsta Lelde Petrāne, biznesa portāla db.lv galvenā redaktore.

Avots: db.lv/zinas/enu-diena-dienas-biznesa-484295 

Dalies ar ziņu