Ēnu dienā jaunieši iepazīstas ar tieslietu nozari

16.02.2017.

Jau trīspadsmito gadu Tieslietu ministrija aktīvi iesaistās Ēnu dienā, sniedzot iespēju skolēniem tikties ar sev interesējošas jomas speciālistiem un vērot viņu ikdienas darbu. Šodien skolēni ielūkojās savas iecerētās nākotnes profesijas pienākumos, uzdevumos un izaicinājumos. Tieslietu ministrijā viesojās 13 jaunieši, kuri savas studijas un darba gaitas nolēmuši saistīt ar jurisprudenci un tieslietām.
Tieslietu ministra darbam sekoja četras ēnas: Katarīna Anete Stanka no Rīgas Hanzas vidusskolas, Sabīne Veide no Mārupes vidusskolas, Kitija Koroševska no Ulbrokas vidusskolas un Jānis Tjarve no Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas.

Arī valsts sekretārs Raivis Kronbergs ir gandarīts, ka jaunieši izvēlējušies ēnot arī Tieslietu ministrijas ekspertus, tādejādi izrādot interesi par Tieslietu ministrijas darbinieku ikdienas darbu un gūstot priekšstatu par savām nākotnes profesijām.

Valsts sekretāru Raivi Kronbergu ēnoja Anna Marija Skudra, Signe Skoromko, Elizabete Magdalēna Laimere no Natālijas Draudziņas ģimnāzijas un Kima Troicka no Dobeles Valsts ģimnāzijas.

Jaunieši iepazinās ar Tieslietu ministrijas un Rīgas apgabaltiesas, Augstākās tiesas darbu. Ar Rīgas apgabaltiesas darbu jauniešus iepazīstināja tiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone, savukārt ar Augstāko tiesu - priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Šogad jauniešiem bija iespēja piedalīties arī svinīgajā ceremonijā Rīgas pilī, kur jaunie tiesneši nodeva zvērestu Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim.

Visiem jauniešiem ir kopīgs secinājums – Ēnu diena pavadīta ļoti interesanti un produktīvi!

Ēnu dienas foto: http://ieej.lv/3tTIb

Dalies ar ziņu