Ēnu diena pirmskolas izglītības iestādē "Pīlādzītis" Krāslavā

12.02.2020.

Šogad “Ēnu dienā” ar dažādām profesijām ēnotājus iepazīstina 1695 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 10 450 vakances. Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta biznesa izglītības biedrības Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Arī pie mums "Pīlādzītī" jau vairākus gadus kopš 2014.gada notiek #ĒnuDiena. Šodien, 12.februārī, stāstījām ēnotājiem par pirmsskolas izglītības skolotāju, arī mūzikas un sporta pirmsskolas skolotāju profesijām.

Šogad pie mums Ēnu dienā piedalījās astoņas 6.-10.klašu skolnieces no Krāslavas pilsētas skolām. Dalībnieku atsauksmes: "Šodien es pirmo reizi strādāju ar tik daudziem bērniem. Mans mērķis bija saprast, vai šāds darbs man patīk, vai es nākotnē spēšu strādāt ar bērniem?" , "Es nākotne gribētu saistīt savu darbu ar bērniem, jo viņi ir jautri un mīļi. Man bija liels prieks ar ar viņiem darboties", "Man nav mazo brāļu vai māsu, bija bail, ka šodien būs grūti, vai man apniks, bet tā nebija. Man liekas, ka skolā labi jāapgūst mājturība, lai ar bērniem varētu taisīt dažādus rokdarbus", "Nākotnē es vēlos mācīties par pirmsskolas skolotāju. Man patīk bērni, bet tas ir grūts darbs un katrs bērns grib būt skolotājai blakus", "Mani kopš bērnības interesē bērni un to attīstības process. Skolotājai svarīgi labi zināt valodas, jo grupās bērni runā gan latviski, gan krieviski. Un bez augstākās izglītības vēl vajadzīgi dažādi kursi, apmācība darba vietā.Šodien es vēl vairāk pārliecinājos, ka man patīk šī profesija un nākotnē es vēlos kļūt par pirmsskolas skolotāju.", "Ēnu diena manu nākotnes profesijas izvēli ir ietekmējusi tā, ka es vairāk ieskatījos pirmsskolas izglītības skolotājas profesijā un pastāv varbūtība, ka es kļūšu par pirmsskolas skolotāju", "Man patīk darbs ar bērniem, arī maziem bērniem patika ar mani spēlēties. Nākotnē es vēlos strādāt bērnudārzā", "Mūzikas skolotājai nepieciešamas vokālās prasmes, prast spēlēt uz mūzikas instrumentiem un rakstīt svētku scenārijus. Es esmu ļoti muzikāla un man patīk nodarboties ar bērniem. Ēnu dienā es vēl vairāk pārliecinājos, ka saistīšu savu nākotnes profesiju ar mūziku".

Vairāk foto ŠEIT.

Dalies ar ziņu