Ēnu diena PVD

26.02.2018.

Ēnu diena "Pārtikas un veterinārajā dienestā" – Ēnu dēvēja stāsts 

Pārtikas un veterinārais dienests ir ilggadējs Ēnu devējs, un interese par mūsu piedāvātajām profesijām ēnošanai šo gadu laikā ir bijusi dažāda: te augoša, te ne tik ļoti. 2018. gada Ēnu diena, ceru, patīkami priecēja gan ēnas, gan mūs - ēnu devējus.   

Ēna, kura bija mūsu Ziemeļkurzemes pārvaldē, bija ļoti pārsteigta, ka PVD pienākumos ir tik daudz darbu, piedevām tie saistīti ar veterināro un pārtikas kontroli. Līdz tam licies, ka PVD nodarbojas vien ar veikalu sodīšanu par dažādiem pārkāpumiem. Prieks, ka pēc 14. februāra domas mainījās un Ēnu devējus priecēja atvadoties teiktais: “Paldies! Tas tiešām ir tas, kas mani interesē un noteikti iešu mācīties!” Mums prieks, ka, iespējams, pēc dažiem gadiem sagaidīsim savā pulkā jaunu kolēģi! 

Saspringta Ēnu diena bija divām ēnām PVD Dienvidlatgales pārvaldē. Pēc iepazīšanās ar dienesta darbu un dokumentāciju, ēnas kopā ar pārtikas inspektoriem devās pārbaudē  uz diviem uzņēmumiem, no kuriem viens bija skolas ēdnīca un otrs pārtikas veikals. Ēnas kopā ar inspektoriem analizēja pusdienu komplekso ēdienkarti, pārliecinājās, vai strādājošajiem ir sanitārās grāmatiņas un higiēnas apmācības, iepazinās ar testēšanas pārskatiem.  Aizpildot pārbaudes protokolu elektroniskā veidā, kopīgi tika izskatīti visi pārbaudes protokola punkti, sākumā papīra formātā. Uz atbildi, vai ēnas ir pamanījušas kādas neatbilstības, izrādījās, ka ēnas ir bijušas ļoti acīgas un veikala plauktos bija atradušas produktus ar beigušos realizācijas termiņu. Tad bija jāuzraksta aktu par pārtikas izņemšanu no apgrozības un jāiepazīst rīcība, kā tas notiek. 

Savukārt ēnām, kuras bija pieteikušās ēnot pārtikas inspektorus centrālajā birojā, tā bija visatbildīgākā diena. Viņas kopā ar inspektoriem devās pārbaudē uz slimnīcas ēdināšanas bloku, lai izvērtētu piegādāto preču vai sniegto pakalpojumu atbilstību noslēgtā zaļā iepirkuma līguma nosacījumiem. 

Īpašu ritmu šajā dienā ēna ienesa arī Informācijas un tehnoloģiju daļā, kur ēnoja informācijas sistēmu administratorus.

Anna Joffe
Sabiedrisko attiecību daļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
PĀRTIKAS UN VETERINĀRAIS DIENESTS

Dalies ar ziņu