Ēnu diena Rīgas domes Īpašuma departamentā

15.02.2019.

Ēnu dienā 66 jaunieši no dažādām Latvijas skolām iepazina Rīgas vicemēra amata pienākumus un RD Īpašuma departamenta arhitekta, dizainera un sabiedrisko attiecību speciālista profesijas.

Trešdien, 13. februārī, Latvijā norisinājās starptautiskā “Ēnu diena” un jau sesto reizi pēc kārtas tajā piedalījās Rīgas domes Īpašuma departaments. Šogad Ēnu dienā 66 jaunieši no dažādām Latvijas skolām - Alūksnes, Kuldīgas, Zvejniekciema, Valmieras, Daugavpils, Liepājas, Jaunjelgavas, Dricāniem, Ķekavas, Talsiem, Dobeles, Cēsīm, Ogres, Bauskas, Rojas, Ventspils, Stalbes un Rīgas pilsētas, iepazinās ar Rīgas vicemēra Olegs Burovs amata pienākumiem un iepazina arhitekta, dizainera un sabiedrisko attiecību speciālista profesijas.

Ēnu diena iesākās ar arhitektu Austri Mailīti un Kultūras ministrijas arhitektūras ekspertu Jāni Dripi, kuri, tuvojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, pastāstīja par Mežaparka Lielās estrādes projektu un tā būvniecības gaitu, kā arī par arhitekta profesijas sūtību.

Pēc tikšanās jaunieši, kuri izrādīja interesi par arhitekta un dizainera profesijām, devās uz Rīgas domes Īpašuma departamentu un tikās ar Būvniecības pārvaldes Arhitektu nodaļas vadītāju Artu Goldbergu un mākslinieci - projektu vadītāju Daci Baidekalni.

Ēnotāji, kuri interesējās par vicemēra un sabiedrisko attiecību speciālista darba ikdienu, devās uz radio SWH. Tikšanās reizē gan pārrunājām jauniešu aktuālo pieredzi mediju vidē, gan dalījāmies pieredzē dažādu pasākumu organizēšanā, gan arī dažādas komunikācijas problēmas.

Ēnu diena noslēdzās ar ekskursiju Rātsnamā, kurā jaunieši izzināja ēkas vēsturi, gan apmeklēja telpas, kurās tiek pieņemti pilsētai nozīmīgi lēmumi.

Avots: fb.com/rdid.lv

Dalies ar ziņu