Ēnu dienā RSU šogad rekordliels ēnotāju skaits

18.02.2019.

Šogad Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) Ēnu dienā 13. februārī viesojās rekordliels ēnotāju skaits – gandrīz 100 skolēni, kas ir divreiz vairāk nekā pērn. Jaunieši iepazina zobārsta, ķirurga, uztura speciālista, psihiatra, kardiologa, sabiedrisko attiecību speciālista, statistiķa un citas profesijas. RSU skolēniem piedāvāja gandrīz 30 vakances, uz kurām pieteicās vairāk nekā 300 skolēnu.

Vislielākā interese bija par ārsta, zobārsta un uztura speciālista profesiju, bet visvairāk – 67 skolēni – pieteicās ēnot kardiologu. Jaunieši iepazina veselības aprūpes un sociālo zinātņu speciālistu ikdienu, viesojoties RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Zobārstniecības pirmsklīnikā, Anatomijas un antropoloģijas institūtā, Valodu centrā, Ķīnas studiju centrā, RSU muzejā, RSU Stomatoloģijas institūtā un vairākās katedrās un zinātniskajās laboratorijās.

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā skolēniem bija iespēja ēnot daudzus pazīstamus ķirurgus un RSU mācībspēkus – prof. Romanu Lāci, prof. Haraldu Plaudi, prof. Arvīdu Irmeju, Jāni Pavāru un Andreju Brikunu.

Ar RSU administratīvo darbu jaunieši iepazinās, ēnojot RSU jaunās dienesta viesnīcas, Starptautisko sakaru departamenta un Sabiedrisko attiecību nodaļas darbiniekus.

Ēnu dienu katru gadu februārī rīko biznesa izglītības biedrība Junior Achievement-Young Enterprise Latvija, kurā tradicionāli piedalās arī RSU. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

Avots: rsu.lv

Dalies ar ziņu