Ēnu diena Sociālās integrācijas valsts aģentūrā

15.02.2019.

13. februārī visā Latvijā norisinājās “Ēnu diena - 2019”, kuras ietvaros no dažādām Latvijas skolām Sociālās integrācijas valsts aģentūrā (SIVA) bija ieradušies 15 jaunieši, kuri vēlējās iepazīt SIVA speciālistu darba ikdienu.

Šogad vislielāko interesi jaunieši izrādīja par fizioterapeita, ergoterapeita un ārsta profesiju. SIVA klienti “ēnas” varēja satikt pie desmit dažādu profesiju pārstāvjiem – ārstiem, ergoterapeitiem, fizioterapeitiem, psihologiem, trenažieru zāles instruktora, uztura speciālista, Sociālo pakalpojumu uzskaites nodaļas eksperta, kā arī pie profesiju pārstāvjiem, kuri strādā SIVA īstenotā ESF projekta “Personu ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem integrācija nodarbinātībā vai sabiedrībā” ietvaros - eksperta, sociālā darbinieka un karjeras konsultanta.

Jauniešiem bija iespēja ne tikai iepazīt SIVA speciālistu darbu, bet arī pašiem izmēģināt jaunas lietas un gūt jaunu pieredzi, piem., ergoterapeitu “ēnām” bija iespēja izmēģināt, kā ar vienu roku var nomizot ābolus, tos sagriezt un izcept ābolu pīrāgu, fizioterapeitu “ēnām” bija iespēja līdzdarboties fizioterapijas nodarbībās kopā ar SIVA klientiem, savukārt ESF projekta “ēnas” varēja ne tikai iepazīt projekta darbinieku ikdienu, bet arī izmēģināt projekta ietvaros iegādāto Eiropā pazīstamo darbspēju novērtēšanas metodi MELBA© & IDA©.

“Ēnu dienas” noslēgumā vairāki jaunieši atzina, ka nebija gaidījuši, ka SIVA ir tik multifunkcionāla iestāde, kā arī to, ka ir ieguvuši pozitīvus iespaidus. SIVA kolektīvs vēl, lai jauniešiem “Ēnu dienas” laikā iegūtās zināšanas noder savas nākotnes profesijas izvēlē.

Avots: siva.gov.lv

Dalies ar ziņu