Ēnu dienā vairāk kā 120 skolēni ēno VUGD amatpersonas

16.02.2017.

Šodien norisinās ikgadējā Ēnu diena, kuras ietvaros vairāk kā 120 skolēni apmeklēs 47 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) struktūrvienības visā Latvijā un, sekojot VUGD amatpersonu ikdienas darbiem, gūs neatsveramu pieredzi.
Šodien ēnotāji varēs sekot ugunsdzēsēja glābēja, ugunsdrošības inspektora vai citu dienesta amatpersonu darbam. Dienas gaitā ēnotāji varēs vērot interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu, ugunsdzēsēji glābēji izrādīs ugunsdzēsēju depo un parādīs VUGD tehniku, kā arī ļaus izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju aizsargtērpu, savukārt ēnojot ugunsdrošības inspektoru, skolēni uzzinās, kā norisinās ugunsdrošības pārbaudes, un kā tiek veicināta sabiedrības informētība par ugunsdrošības prasībām.

Ēnu diena ir lieliska iespēja, lai saņemtu atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem par VUGD, kā arī par iespējām nākotnē kļūt par kādu no šo profesiju pārstāvjiem. Pagājušajā gadā ēnotāji viesojās 33 VUGD struktūrvienībās visā Latvijā un kopumā vairāk kā 70 skolēni ēnoja dienesta amatpersonas.

Jau vairākus gadus februārī Junior Achievement – Young Enterprise Latvija skolēnu mācību uzņēmumu programmas ietvaros rīko Ēnu dienu – skolēnu, viņu vecāku, skolotāju un dažādu nozaru profesionāļu iemīļotu un gaidītu izglītojošu profesionālās orientācijas pasākumu, kuras ietvaros ikvienam skolēnam iespējams apmeklēt kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba dienu.

 

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Dalies ar ziņu