Gunta Knāķe, ēnoja Eiropas parlamentā

10.01.2015.

Man bija iespēja ēnot Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti, par ko es ļoti priecājos, jo šī bija lieliskas pieredzes un pozitīvu emociju diena.

Biju domājusi, ka Eiroparlamenta deputātiem un viņu palīgiem vajadzētu būt tādiem "pārnopietniem", nervoziem, iegrimušiem papīru kaudzēs. Novēroju, ka darba atmosfēra ir tiešām nopietna, bet cilvēki ir ļoti pozitīvi, smaidoši, ar lielisku humora izjūtu. Cilvēki bija atsaucīgi un es jutos gaidīta. Ļoti labs iespaids bija arī par deputātes palīgiem - jauki, pozitīvi, atvērti un izglītoti cilvēki. Arī es kādreiz vēlētos tāda būt!
Pārsteidza Eiroparlamenta mājas apjomi, apmaldīties tur nav grūti.

Man bija iespēja apmeklēt sēdi – sēdes gan ir garas un nogurdinošas. Vienmēr domāju, kā deputāti saprot viens otra teikto, izrādās, pateicoties sinhronajam tulkojumam.

Protams, bija interesanti austiņās paklausīties Eiropas valstu valodas. Latviešu valodas poga ir ar ciparu 14.

Bija lieliska iespēja dzirdēt uzstājamies arī manis ēnojamo deputāti Sandru Kalnieti. Man radās iespaids, ka viņa ir gudra, ļoti zinoša un aktīva deputāte. Pateicoties viņai bija unikāla iespēja paspiest roku Nissan Motor prezidentam Toshiyuki Shiga un klausīties viņa un deputātes Sandras Kalnietes diskusiju.

Jauks piedzīvojums bija arī piedalīšanās raidījumā „ Eiropas virtuve”. Man bija iespēja uzdot jautājumus deputātei Sandrai Kalnietei un saņemt izsmeļošas atbildes. Šo raidījumu varēs arī noklausīties radiostacijā.

Sapratu, ka strādāt Eiropas Parlamentā ir grūti, jo daudz jāzina, ir daudz pienākumu, arī lidošana turp un atpakaļ ir laikietilpīgs un nogurdinošs process.

Sapratu arī to, ka ir jāmācās valodas. Tās mācīties nekad nav par vēlu. Es sapratu, ka deputāte ir ne tikai ļoti prasīga pret saviem padotajiem, bet  arī ir labsirdīgs, ieinteresēts, komunikabls un jauks cilvēks.

Citiem iesaku, pirms izvēlēties ēnot kādu personu, iepazīties ar viņa dzīves gaitām, profesionālajām īpašībām un politisko pārliecību, kā arī ļoti nopietni pārdomāt, kādus mērķus jūs vēlaties sasniegt. Varbūt tāpēc mana Ēnu diena ir ļoti izdevusies, es saņēmu atbildes uz manis interesējošiem jautājumiem, un guvu pārliecību par to, ka es tiešām vēlos studēt starptautiskās attiecības, bet jāmācās būs ļoti daudz. Šķiet, ka esmu ieguvusi lidojumam spārnus – tādas ir manas sajūtas!

Esmu bezgala pateicīga Eiroparlamenta deputātei Sandrai Kalnietei un viņas palīgiem par vienreizējo iespēju lidot uz Briseli un pavadīt dienu Eiropas Parlamentā.

Dalies ar ziņu