Jaunieši atklāj izglītības speciālistu profesijas Daugavpils 10. vidusskolā

14.02.2020.

12.februārī notika tradicionālā Ēnu diena, kuru organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvia (JA Latvia). Daugavpils 10.vidusskola  kopš 2014.gada aktīvi piedalās šajā karjeras izglītības programmā gan kā ēnotāji, gan kā ēnojamie. Šogad 38  5.-12.klases skolēni viesojās dažādos Daugavpils un Rīgas pilsētas uzņēmumos un iestādēs. 

Jau septiņus gadus mūsu skola piedāvā savas vakances ēnošanai. Katru gadu skolas speciālisti ļoti nopietni gatavojas ēnu dienai un cenšas iepriekš izplānot interesantu, pilnvērtīgu pasākumu, lai pēc iespējas daudzveidīgāk parādītu sava darba ikdienu.

Šajā dienā skola ar īpašu atbildību, lepnumu un prieku atvēra durvis mūsu viesiem, lai iepazīstinātu jauniešus ar izglītības iestādi. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad ēnotāji īpaši aktīvi interesējās par profesijām, kas saistītas ar izglītības iestādes darbības organizēšanu.

Skolas direktori, izglītības psihologu, sociālo pedagogu, pedagogu karjeras konsultantu ēnoja 10 skolēni no dažādām Daugavpils pilsētas un Latgales reģiona skolām (Ilūkstes Raiņa vidusskola, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija, Daugavpils 13.vidusskola, Ludzas pilsētas ģimnāzija), direktores vietnieku administratīvi saimnieciskajā darbā ēnoja 4 skolēni no mūsu skolas.

Skolas ēnojamie speciālisti iepazīstināja savas ēnas ar skolu, skolas darbības struktūru, darba vidi, darbinieku amata pienākumiem, nepieciešamu izglītību, karjeras iespējām. Dalībnieki šogad bija ļoti aktīvi un motivēti, ar interesi iesaistījās diskusijā un praktiskajās nodarbībās, uzdeva daudz jautājumu.

Jaunieši atzina, ka Ēnu diena bija veiksmīga, piepildīta un aizraujoša, viņi ieguva nenovērtējamu pieredzi, zināšanas un pozitīvus iespaidus, kas paliks uz ilgu laiku. 

Arīna, direktores ēna: “Mani interesē “lielā” profesija, profesija, kas ir saistīta ar cilvēku sadarbību. Manuprāt, direktora profesija ir interesanta un dinamiska, jāzina likumi, jābūt līderim, jābūt stingram savos lēmumos.”  

Luīze, direktores ēna: “Ēnošana man bija ļoti pilnvērtīga un aizraujoša pieredze. Pedagogi ir sirsnīgi un atbildīgi.”

Alīna, psihologa ēna: “Mani interesē psiholoģijas nozare. Apzinos, ka skolas psihologa darbs ir ļoti svarīgs un grūts, jāiemācās saprast cilvēkus, jāpalīdz viņiem izkļūt no grūtām situācijām.”

Varvara, psihologa ēna: “Es domāju par psihologa karjeru un uzskatu, ka jāpalīdz bērniem, jo viņu nākotne ir atkarīga no tā, cik profesionāli pieaugušie var palīdzēt atrisināt bērnu problēmas.”

Darja, psihologa ēna: “Uzskatu, ka psihologs ir ļoti nozīmīga profesija. Psihologs skolā palīdz, atbalsta, parunā, uzjautrina.”

Veronika, sociālā pedagoga ēna: “Mani interesē izglītības joma. Gribētu nākotnē strādāt ar bērniem un palīdzēt grūtajos gadījumos. Ēnu diena palīdzēja man pārliecināties par manas izvēles pareizību un atrast atbildes uz jautājumiem.” 

Aurita, karjeras konsultanta ēna: “Šodien es uzzināja, uz ko es esmu spējīga. Karjeras konsultanta profesija ir ļoti vajadzīga, jāzina, par ko interesējas mūsdienu jaunieši, kādās jomās viņi grib darboties.”

Alina, karjeras konsultanta ēna: “Diena radīja daudz pozitīvu emociju, ļoti patika skolas kolektīvs. Uzzināju ne tikai par karjeras konsultanta ikdienu un pienākumiem, bet arī par izglītības iespējām.”

Noslēgumā tika pasniegti apliecinājumi, kas atgādinās jauniešiem, ka viņi pavadīja vienu dienu izglītības speciālista lomā. Daugavpils 10.vidusskolas ēnojamo komanda pateicas jauniešiem par izrādīto vēlmi ieraudzīt skolu no iekšpuses, vēlmi ieklausīties savā sirdī un atrast savu sapņu profesiju, kas sagādās prieku.  

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 10.vidusskolas pedagoģe karjeras konsultante
Jekaterina Kovaļevska

Dalies ar ziņu