Latvijas Radio Ēnu dienā viesojās zinātkāri jaunieši

16.02.2017.

Trešdien, 15.februārī, Latvijā tiek aizvadīta Ēnu diena. Šogad pieprasītākā profesija ir programmētājs, kurai saņemti 342 pieteikumi, bet vairāki desmiti zinātkāru „ēnu” apmeklēja arī Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīziju (LTV).
Vēl bez programmētājiem šogad pieprasītākās profesijas ir ārsts (263), radio diktors (248), fotogrāfs (206), ārsta palīgs (185), fizioterapeits (184), ugunsdzēsējs (162), jurists (158), gaisa kuģa stjuarts (151), mākslinieks (151), informēja Ēnu dienas organizatori.

LR viesojās gandrīz 70 ēnas, kas iepazinās ar ētera personību, žurnālistu un citu radio darbinieku pienākumiem. Šajā gadā lielāka ir jauniešu interese iepazīties arī ar to radio darbinieku ikdienu, kurus parasti ēterā neredz un nedzird, piemēram, raidījumu producentu darbu. Vairāk nekā puse skolēnu ēno jauniešu kanāla "Pieci.lv" veidotājus, liela interese ir arī par sporta žurnālistu darbu un darbu Latgales Multimediju studijā. Aptaujātās dažādu radio kanālu ēnas atzina, ka viņus radio vide patiešām ieinteresējusi.

„Visa dzīve ir saistīta ar mūziku. Kad mājās gatavojam ēst, tad arī skan radio. Mūsu māja bez radio ir kā māja bez dīvāna vai bez gultas,” stāsta Megija, kura izvēlējusies ēnot LR3 ētera personības.

„Šo vakanci izvēlējos tāpēc, lai redzētu vispār visu radio darbību kā tādu. Producenta darbs radio, kāpēc nē? Arī tāda varētu būt mana nākotnes izvēle. Es ļoti labprāt vēlētos izmantot savu balsi un, iespējams, nodarboties ar žurnālistiku, veidot ziņas,” atzina Gustavs no Hanzas vidusskolas.

„Man ļoti interesē viss, kas ir saistīts ar medijiem. Iepriekš es mēģināju televīzijas lauciņā, Čaula.tv. Toreiz bija tiešraide aiz ekrāna. Tagad gribējās redzēt, kas notiek radio. Man patīk Grēviņš, kā viņš vada šovu. Tas ir tas, ko es no rītiem klausos. Man likās interesanti to paklausīties un paskatīties,” sacīja Bille no 1.ģimnāzijas.

Dalies ar ziņu