Ēnotāja ēnoja laboratorijā

10.01.2015.

Vēlos pateikties visiem „Ēnu dienas” organizatoriem un uzņēmumiem, kas tajā iesaistās, jo „Ēnu diena” ir fantastiska iespēja ielūkoties savas sapņu profesijas aizkulisēs. Uzskatu, ka visiem skolēniem jāizmanto šī iespēja, jo tikai redzot darba ikdienu un vidi iespējams to objektīvi novērtēt.  Man „Ēnu diena” lika pārvērtēt savas nākotnes profesijas izvēli un palīdzēja saprast, ka profesija, par kuru sapņoju jau divus gadus, nav man piemērota.

Pagājušajā gadā pieteicos „ēnot” molekulārbiologu laboratorijā. Bioloģija man vienmēr ir padevusies, apmeklēju arī dažādas ārpusskolas nodarbības bioloģijas sfērā. Visvairāk mani saistīja molekulārbioloģija un ģenētika, tādēļ biju nolēmusi ar to saistīt savu nākotni un studēt bioloģiju, kā arī strādāt kādā labarotorijā. Biju ļoti priecīga, kad saņēmu apstiprinājumu no „ēnas” devēja, ka esmu gaidīta izzināt molekulārbiologa darba ikdienu.

Ēnu devējs veic augu aizsardzības, augu karantīnas un sēklu aprites uzraudzību. Molekulārbiologa uzdevums ir laborotorijā noteikt vai augi ir veseli vai slimi ar kādu augu slimību. Ja augi izrādās slimi, molekulārbiologam arī jānoskaidro, kas ir šī slimība. Darbs laborotorijā notiek pēc stingra, Eiropas Savienības izstrādāta plāna. Visi šķīdumi un aparatūra jau ir sagatavota un molekulārbiologam tikai jāizpilda pa punktiem sarakstītas darbības. Kā mums, „ēnām”, paskaidroja mūsu „ēnu devējs”, šāda ir molekulārbiologa ikdiena ne tikai augu aizsardzības laboratorijā, bet arī citās.

Es sapratu, ka es vēlos radošāku profesiju, darbu, kurā varu kontaktēties ar cilvēkiem un pati meklēt risinājumus. „Ēnu diena” pavēra molekulārbiologa profesijas ikdienu, par kuru es nemaz nezināju, un šajā vienā dienā es mainīju savus nākotnes plānus, par kuriem biju pārliecināta vairākus gadus.

Ja nebūtu „Ēnu dienas”, iespējams, es neuzzinātu, ka šī profesija man nav piemērota, un pēc studiju beigšanas mani sagaidītu vilšanās par velti izlietoto laiku un naudu. Tāpēc „Ēnu diena” man patiesi ir veiksmes stāsts, kas man laicīgi lika apzināties, ka man karjeras izvēlē jāmeklē cits ceļš. Milzīgs Jums paldies par to!

Dalies ar ziņu