Neilas Ondzules Ēnu diena kopā ar SEB bankas prezidentu Aināru Ozolu

10.01.2015.

Šogad Ēnu dienu pavadīju SEB bankā ēnojot tās prezidentu Aināru Ozolu. Manu stāstu par šo ārkārtīgi vērtīgo dienu lasiet pielikumā.

Šogad, jau pirms Ēnu dienas mājas lapā bija parādījušās manis kārotās vakances, izrādīju iniciatīvu un, izvēlējusies sev atbilstošu un tīkamu mērķi, centos atrast visefektīvākos ceļus tā sasniegšanai. Skaidri zināju, ko un kur vēlos ēnot. Mans mērķis bija kļūt par ēnu kādai no SEB bankas vadības personām. Kāpēc tieši SEB bankā un kāpēc vadība?

Pirmkārt, iemesls, kāpēc vēlējos ēnot SEB bankā bija pavisam vienkāršs – pagājušā gada pavasarī ar klasi bijām ekskursijā uz SEB banku Valdlaučos. Jau tad mani apbūra vēl neredzētais pozitīvisma un saulainuma vilnis, kas bija pārņēmis uzņēmuma darbiniekus. Banka un tās vide šķita tik patīkama, ka biju pārliecināta, ka vēlos tajā atgriezties un izzināt tās darbību sīkāk.

Otrkārt, kopš sevi atceros, kad runa bijusi par manu sapņu profesiju, vienmēr teicu, ka būšu boss.

Izlēmu, ka savā negaistošajā bērnības sapnī vajadzētu ielūkoties dziļāk, lai gūtu ko vairāk par aptuvenu priekšstatu. Vēlējos uzzināt, ko uzņēmuma vadītāja, prezidenta amats, tā sacīt, nes sev līdzi.

Lai kļūtu par ēnu SEB bankā, pēc personīgas sazināšanās ar banku gaidīju vakanču parādīšanos www.enudiena.lv. Kad manis gaidītās vakances beidzot parādījās, uzrakstīju motivācijas vēstuli SEB bankas prezidentam Aināram Ozolam. Nebija jāgaida ilgi līdz saņēmu zvanu no bankas ar piedāvājumu ēnot prezidenta kungu, ko ar lielāko prieku arī akceptēju.

Šā gada 12.februārī izmantoju unikālu iespēju dienu pavadīt ar SEB bankas prezidentu Aināru Ozolu, sekot līdzi viņa darba dienas gaitām, izzināt uzņēmumā notiekošās darbības, iesaistīties diskusijās par vadītāja profesijas niansēm un pat apmeklēt preses konferenci, kurā kā jau uzņēmuma pārstāvim Aināram Ozolam bija jāsniedz intervija medijiem, arī man ļāva izbaudīt, kā ir sniegt saturīgu interviju Latvijas medijiem. Šī iespēja ēnot Ozola kungu pavisam noteikti bija ārkārtīgi vērtīgs ieguldījums manā nākotnē, jo pārliecinājos, ka tas, ko man šķita, ka vēlos, arī ir tas, ko patiešām vēlos.

Ar skatu nākotnē un tai pašā laikā, neaizmirstot apskatīt reālo situāciju mūsdienu darba tirgū, izlēmu, ka pirms uzsāku mācības augstskolā sevis izvēlētajā profesijā, vēlos praktiski izmēģināt savu topošo arodu. Līdz ar to, rūpīgi apdomājoties, jautāju Aināram par vasaras prakses iespējām SEB bankā, jo atminējos, ka pagājušā gada klases ekskursijā ekskursijas vadītāja stāstīja, ka banka ir ļoti draudzīga un piedāvā jaunajiem censoņiem prakses vietas.

Uz manu jautājumu par praksi Ainārs atbildēja ar prieku sejā, sakot, ka man ir visas iespējas vasarā iemēģināt savu roku darbojoties bankā. Praksi vēlos, lai jau savos padsmit gados saprastu, vai turpmāk dzīvē darīšu to, ko sirds kāro. Nevēlos būt viena no tiem, kuri savos 30 pēkšņi atskārš, ka tas, ko viņi dara, nav tas, ko tie patiesi dzīvē vēlas!

Tāds nu lūk ir mans Ēnu dienas veiksmes komplekts: izzināta kārotā vadītāja profesija, ne tikai teorijā, bet arī reālā darbībā + iepazīts uzņēmuma vadītajā etalons - lielisks, pozitīvs, uzņēmīgs un ar patīkamu personību apveltīts cilvēks – Ainārs Ozols + iegūti kontakti un iespēja pārbaudīt savus spēkus praksē.

Dalies ar ziņu