Signe Pētersone, ēnoja Swedbank valdes locekli Daniilu Ruļovu

10.01.2015.

Diena sākās ar kopīgu pulcēšanos Swedbank galvenajā ēkā, kas man, kā ne-rīdziniecei, jau vien radīja iespēju apskatīt šo skaisto ēku no iekšpuses. Prezentācija par pašu Swedbank un nelielā anketa pēc tam deva iespēju pārbaudīt arī savas zināšanas par bankas darbību. Un tad jau ilgi gaidītais brīdis bija klāt – iepazināmies ar saviem Ēnu devējiem – man bija iespēja kļūt par ēnu Swedbank valdes loceklim Daniilam Ruļovam. Sākums, kā jau ierasts bija mazliet mulsinošs – kādus jautājumus uzdot, kā atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem, taču jau pēc neilga brīža mulsums pārgāja un sarunas sāka ievirzīties. Galvenais, manuprāt, ir nebaidīties un būt atvērtiem, jo tieši ar atvērtību rodas labas savstarpējās sarunas un ir iespējams uzzināt sev interesējošos jautājumus.

Kā vienu no spilgtākajiem Ēnu dienas notikumiem šķiet varu minēt Valdes sēdes apmeklējumu, ko laikam pastiprināja arī fakts, ka sēde notika Swedbank ēkas 24.stāvā, kas arī pavēra burvīgu panorāmas skatu uz Rīgu.

Godīgi sakot, pirms ēnu dienas, tā arī nekad nebiju līdz galam izpratusi kāds īsti ir valdes locekļa darbs, taču pēc šīs dienas to lieliski izprotu. Laiks pagāja nemanot, un noslēgumā vēl vispārīgs ieskats Swedbank darbībā un ar ko nodarbojas katras šīs ēkas stāvs. Skats visādā ziņā iespaidīgs, jo pirms tam nebiju spējusi iedomāties, cik daudz dažādu pofesiju pārstāvju patiesībā sadarbojas šajā ēkā. Šeit arī vēlviens ,,ieguvums,, no šīs dienas – iespēja sīkāk uzzināt par pašu bankas darbību kopumā, un katrā ziņā šaubos, vai man kādreiz vēl būs iespēja pastaigāties pa šīs ēkas augstākajiem stāviem.  Ēnu diena sniedz vienreizēju iespēju vienas dienas laikā pārliecināties par konkrēto darba izvēli nākotnei, jo ir visai ticams, ka pēc šīs dienas blakus, tik sen izsapņotajam darbam, pamanām arī šī darba negatīvām puses, un tā ir lieliska iespēja izvērtēt darba abas puses.

Aicinu ikvienam izmantot lielisko iespēju izzināt sev interesējošo profesiju kā arī uzzināt ko pilnīgi jaunu un vēl neapjaustu.

Šī diena sniedz plašu ieskatu ikdienas darbā, kā arī ar savām acīm vērot un iepazīt lietas, kuras savādāk nebūtu iespējams apskatīt. Tikai Ēnu dienas ietvaros ir dota iespēja ne vien vērot pašu profesiju, bet iepazīties arī ar konkrētā darba plusiem un vērot uzņēmumu no ,,iekšienes,,. Pietam, varbūt tavs šī gada Ēnu devējs nākotnē kļūs par tavu kolēģi. 

Dalies ar ziņu