Skolēnus aptiekā sajūsmina iespēja pašiem izgatavot zāles

16.02.2017.

Daudzi vēlējās sekot līdzi «Mēness aptiekas»farmaceitu darbam Rīgā un reģionos. Pēc aizraujošās dienas skolēni atzīst – visspilgtākās emocijas sagādāja iespēja pašiem izgatavot zāles aptiekas zāļu izgatavošanas telpā, kur katru kustību uzrauga zinošs farmaceits. Taču izaicinājumiem bagāts ir arī darbs ar klientiem, ikvienam izvēloties piemērotāko risinājumu viņa veselības problēmai.

«Mēness aptiekās» visā Latvijā šodien ēnot farmaceitus pieteicās 38 skolēni, kas sekoja līdzi farmaceita un farmaceita asistenta profesijas dažādajām šķautnēm – darbam ar klientiem, medikamentu un uztura bagātinātāju izkārtošanai, kā arī medikamentuizgatavošanai. Madonas Valsts ģimnāzijas 10. klases skolnieces Agne Lībore un Madara Vestmane ēnot farmaceitu bija atbraukušas uz Rīgu. Viņas savu nākotnes profesiju saista ar medicīnu, tādēļ vidusskolā centīgi apgūst arī ķīmiju un bioloģiju. «Šķita intriģējoši redzēt, kā top zāles, kas kādam ļaus atgūt veselību, taču, kad aicināja zāļu izgatavošanā iesaistīties man pašai – bija bail. Sākumā atteicos – tā ir milzīga atbildība, biju satraukusies. Taču farmaceits bija līdzās, uzraudzīja katru darbību, palīdzēja un sekoja, lai receptē noteiktās devas būtu precīzi ievērotas. Tādēļ zinu, ka zāles, kuru izgatavošanā savām rokām piedalījos, ir drošas un labas. Par to esmu priecīga un ļoti lepna,» sajūtās dalās Madara.

Meitenes atzīst – aptiekā pavadītā diena ir stiprinājusi pārliecību, ka darbs medicīnā ir ārkārtīgi atbildīgs un pieprasa precizitāti, vienlaikus sniedz arī prieku un gandarījumu. Tādēļ pēc Ēnu dienas viņas turpinās virzīties uz mērķi – kļūt par mediķi vai farmaceitu.

Ņemot vērā būtisko darbinieku deficītu farmācijā, gandarījumu par jauniešu izrādīto interesi pauž «Mēnes aptieka» personāla vadības direktore Baiba Pedraudze: «Gadā augstskolu absolvē daži desmiti jauno farmaceitu, bet vakanču skaits aptiekās krietni pārsniedz simtu. Turklāt nozarē izjūtams novecošanās risks – daudzi aptiekāri turpina strādāt arī cienījamā vecumā, kad jau varētu doties pelnītā atpūtā. Latvijā aptiekās kopumā uzreiz būtu iespējams piedāvāt darba vietas diviem trim simtiem jauno farmaceitu. Tādēļ atbalstām un arī paši īstenojam aktivitātes, kas nozarei piesaista jaunos speciālistus.»

Viena no tādām ir bezmaksas studiju nodrošināšana topošajiem farmaceitu asistentiem. ««Mēness aptieka»sadarbībā ar Rīgas 1. medicīnas koledžu un Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžu, rada iespēju farmaceita asistenta profesiju apgūt bez maksas – studiju samaksu sedzot pilnā apmērā. «Mēness aptieka» finansē farmaceita asistenta studijas 53 studentiem, kuri paralēli studijām aktīvi mācās praktiskā vidē «Mēness aptiekās», pēc diploma saņemšanas turpinot tur strādāt. Studentiem ir iespēja pieteikties arī stipendijai,» informē Baiba Pedraudze. Iespēja apgūt profesiju, kas garantē arī tūlītēju darbu, jauniešiem ir saistoša. «Jau tagad studijām nākamajā mācību gadā pieteikušies gandrīz 20 interesenti. Sagaidām, ka pieteiksies vēl.

Dalies ar ziņu