RSU Ēnu dienā 2017 profesijas iepazīst divreiz vairāk skolēnu kā pērn

16.02.2017.

Šogad Ēnu dienā – karjeras izglītības programmā, kas Latvijā norisinās jau 16 gadu pēc kārtas – Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docētājus un administratīvos darbiniekus ēnot no visas Latvijas bija ieradušies 80 skolēni, kas ir divreiz vairāk kā pērn. Kā katru gadu, vislielāko interesi skolēnos raisīja zobārsta un ķirurga profesijas. Ēnošanai kopumā tika pieteiktas 37 vakances, uz kurām tika saņemti vairāki simti skolēnu pieteikumu.

 

Ēnu diena RSU sākās ar skolēnu ekskursiju universitātes centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16. Skolēniem bija iespēja ielūkoties auditorijās, modernizētajās bibliotēkas telpās, RSU muzejā, aulā un zobārstniecības preklīnikā, kur topošie zobārsti apgūst pirmās praktiskās iemaņas.

 

Šogad pieaugums novērots gan starp ēnojamajiem (ēnošanai pieteiktas 37 vakances; pērn – 24), gan ēnotgribētājiem, kuru skaits kopumā pārsniedza vismaz divus simtus, bet pie iespējas ēnot tika 80 skolēni. Kā ik gadus, iespēja pieteikties ēnot bija tādās profesijās kā ķirurgs, zobārsts, jurists un daudzas citas. Ēnas viesojās gan pie docētājiem RSU centrālajā ēka, gan apmeklēja RSU Medicīnas informācijas tehnoloģiju centru, tāpat daļa ēnu jau agri no rīta tikās ar ķirurgiem operāciju zālēs P. Stradiņa klīniskajā slimnīcā. Tāpat ēnošana norisinājās arī RSU zinātniskajās struktūrvienībās, piemēram, Bioķīmijas laboratorijā un Darba drošības un vides veselības institūtā, kas atrodas RSU zinātniskajā centrā Kleisti, kā arī Anatomijas un antropoloģijas institūtā (Anatomikumā).

 

Ēnotājiem bija iespēja iepazīties arī ar administratīvo darbu universitātē, sekojot, piemēram, attīstības prorektora gaitām, mārketinga nodaļas projektu vadītāju pienākumiem, muzeja krājuma speciālista darbam un Studējošo pašpārvaldes vadītāja ikdienai.

 

Apmeklējot RSU, skolēni Ēnu dienā varēja ne tikai iepazīties ar dažādām profesijām, bet gūt ieskatu studiju norises procesā un nepastarpināti kontaktētie ar nozaru profesionāļiem.

Dalies ar ziņu