VID veiksmīga aizvadīta Ēnu diena 2020

14.02.2020.

Trešdien, 12. februārī, Ēnu dienas ietvaros Valsts ieņēmumu dienestā (VID) visā Latvijā viesojās vairāk nekā 75 jaunieši – “ēnas”, kuri bija izteikuši vēlmi tuvāk iepazīt tieši kāda VID darbinieka profesionālo ikdienu. 56 jaunieši viesojās pie dažādiem VID speciālistiem Rīgā, bet 18 – dažādās iestādes struktūrvienībās citur Latvijā.

Tos jauniešus, kuri Ēnu dienu bija izvēlējušies pavadīt Valsts ieņēmumu dienestā Rīgā, pasākuma pirmajā daļā uzrunāja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme un pēc tam attiecīgās jomas eksperti iepazīstināja ar VID kopumā, plašāk – tieši ar muitas jomu, nodokļu un muitas policijas pārvaldes darba specifiku un, protams, visu iemīļoto kinologu un viņu gudro palīgu – darba suņu sadarbību.

Pasākuma otrajā daļā jaunieši kopā ar saviem izvēlētajiem “ēnu devējiem” – VID darbiniekiem devās praktiski iepazīt interesējošo profesiju darba dienu. Šogad “ēnas” Rīgā tuvāk iepazina darba ikdienu Muitas pārvaldē, tostarp arī Rīgas brīvostas muitas kontroles punktā un Rīgas lidostas muitas kontroles punktā, Juridisko un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldē, Sabiedrisko attiecību daļā, Nodokļu pārvaldē, Nodokļu kontroles pārvaldē, Akcīzes preču aprites daļā, Personālvadības pārvaldē, Nodrošinājuma pārvaldē, Iekšējā audita daļā un Nodokļu un muitas policijas pārvaldē.

Aktīvi un interesanti Ēnu diena tika aizvadīta arī VID struktūrvienībās citur Latvijā. Šogad “ēnas” viesojās muitas kontroles punktos Silenē, Daugavpils preču stacijā, Vientuļos, Ventspils un Liepājas ostā un Grebņevā, kā arī pie Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes darbiniekiem Jelgavā.

Esam pateicīgi jauniešiem, kuri izvēlējās tuvāk iepazīt tieši Valsts ieņēmumu dienestu un tā dažādās darbības jomas. Mums, Ēnu dienas organizētājiem un “ēnu devējiem”, šī noteikti bija īpaši jauka un pozitīva darbdiena, un mēs ceram, ka skolēni guva jaunus iespaidus, vērtīgu informāciju un pats galvenais – pozitīvu pieredzi saskarsmē ar VID.

Biznesa izglītības biedrības “Junior Achievement – Young Enterprise Latvija” organizētā Ēnu diena šogad notika jau 19. gadu. Tradicionāli tajā piedalāmies arī mēs, Valsts ieņēmumu dienests, lai iepazīstinātu ar savu iestādi, tās dažādajām darbības jomām un veicinātu jauniešu interesi par VID kā par pievilcīgu un interesantu nākamo darba vietu.

Avots: vid.gov.lv

Dalies ar ziņu