Cienījamie vecāki!

 

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvia (JA Latvia) īsteno karjeras izglītības programmu Ēnu diena jau kopš 2001. gada. Šajā laikā Ēnu diena kļuvusi par atpazīstamu un spēcīgu zīmolu gan skolu vidē, gan potenciālo darba devēju vidū visā Latvijā. Par šīs programmas labajām sekmēm liecina mūsu 2013. gada aptaujas dati - tikai 6% no JA Latvia programmu absolventiem bija aktīvi darba meklētāji iepretim augstajam 28% jauniešu bezdarba līmenim valstī.

 

Ēnošana 1.- 7. klasē

Skolotājus un vecākus aicinām palīdzēt skolēniem izvērtēt viņu iespējas ēnot un kur to darīt. 1.-3. klašu skolēniem iesakām ēnot savus vecākus, radiniekus vai klasesbiedru vecākus, lai gūtu pirmo priekšstatu par to, kas ir profesija un amats, kā norisinās viņu darbadiena. 4.-7. klases skolēniem jau ir iespēja doties ēnot, izvēloties kādu no www.enudiena.lv pieejamajām vakancēm. Tā kā Ēnu devēji norāda arī ierobežojumus ēnotāja vecumam, tad, pirms sākt izskatīt lapā pieejamās vakances, tad aicinām tās apskatīt no skolēna, kurš ēnos, reģistrētā profila. Kādēļ šādi? Jo tad jums būs iespēja atzīmēt Rādīt tikai pieejamās, kas nozīmēs, ka tagad varēsiet izskatīt tikai tās vakances, uz ko skolēnam ir iespēja pieteikties. 

Esam sagatavojuši materiālu skolēniem, lai veiksmīgāk sagatavotos Ēnu dienai, kā arī lai kopumā tā būtu skolēniem pēc iespējas lietderīgāka.

Šeit pieejams materiāls 1.-4.klašu skolēniem, šeit 5.-7.klašu skolēniem.

 

Ēnošana 8. - 12. klasē

Skolēni ir aicināti pieteikties ēnot, izmantojot enudiena.lv platformu un izvēloties sev interesējošās vakances no lapā pieejamajām. Ja skolēns vēlas ēnot kādu profesiju, kas platformā nav pieejama, aicinām būt aktīvam un atrast darba devēju, pie kā būtu iespēja šo ēnot, un ar viņu sazināties personīgi un aicināt reģistrēties Ēnu dienas platformā un piedāvāt savas vakances. Ja Ēnu devējs nevar sniegt iespēju ēnot vairākiem skolēniem, taču piekrīt uzņemt skolēnu, kas ar viņu sazinājās pie sevis Ēnu dienā, tad skolēnam šis ir jāreģistrē kā Pats atradu savu Ēnu devēju.