Cienījamie vecāki!

 

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvia (JA Latvia) īsteno karjeras izglītības programmu Ēnu diena jau kopš 2001. gada. Šajā laikā Ēnu diena kļuvusi par atpazīstamu un spēcīgu zīmolu gan skolu vidē, gan potenciālo darba devēju vidū visā Latvijā. Par šīs programmas labajām sekmēm liecina mūsu 2013. gada aptaujas dati - tikai 6% no JA Latvia programmu absolventiem bija aktīvi darba meklētāji iepretim augstajam 28% jauniešu bezdarba līmenim valstī.

 

Ēnošana 1. - 3. klasē

Apliecinājuma zīme (1. klases skolēniem) vai Apliecinājuma zīme (2.-3. klases skolēniem) Tev ir jāizdrukā, Ēnu dienā jāņem līdzi un dienas beigās jāaizpilda kopā ar savu Ēnu devēju. Tā apliecina Tavu dalību Ēnu dienā.

Darba lapas (1.klases skolēniem) vai Darba lapas (2.-3.klases skolēniem) Tev palīdzēs neapjukt un satraukumā zināsi, ko jautāt un par ko runāt ar Ēnu devēju. Izlasi to laicīgi pirms Ēnu dienas, papildini ar saviem jautājumiem, ko vēlies jautāt uzzināt un esi gatavs un sarunai!

 

Ēnošana 4. - 7. klasē

Skolotājus un vecākus aicinām palīdzēt skolēniem izvērtēt viņu iespējas ēnot un kur to darīt. 1.-4. klašu skolēniem iesakām ēnot savus vecākus, radiniekus vai klasesbiedru vecākus, lai gūtu pirmo priekšstatu par to, kas ir profesija un amats, kā norisinās viņu darbadiena. 5.-7. klases skolēniem jau ir iespēja doties ēnot, izvēloties kādu no www.enudiena.lv pieejamajām vakancēm. Tā kā Ēnu devēji norāda arī ierobežojumus ēnotāja vecumam, tad, pirms sākt izskatīt lapā pieejamās vakances, tad aicinām tās apskatīt no skolēna, kurš ēnos, reģistrētā profila. Kādēļ šādi? Jo tad jums būs iespēja atzīmēt Rādīt tikai pieejamās, kas nozīmēs, ka tagad varēsiet izskatīt tikai tās vakances, uz ko skolēnam ir iespēja pieteikties. 

Esam sagatavojuši materiālu skolēniem, lai veiksmīgāk sagatavotos Ēnu dienai, kā arī lai kopumā tā būtu skolēniem pēc iespējas lietderīgāka.

Šeit pieejams materiāls 1.-4.klašu skolēniem, šeit 5.-7.klašu skolēniem.

 

Ēnošana 8. - 12. klasē

Skolēni ir aicināti pieteikties ēnot, izmantojot enudiena.lv platformu un izvēloties sev interesējošās vakances no lapā pieejamajām. Ja skolēns vēlas ēnot kādu profesiju, kas platformā nav pieejama, aicinām būt aktīvam un atrast darba devēju, pie kā būtu iespēja šo ēnot, un ar viņu sazināties personīgi un aicināt reģistrēties Ēnu dienas platformā un piedāvāt savas vakances. Ja Ēnu devējs nevar sniegt iespēju ēnot vairākiem skolēniem, taču piekrīt uzņemt skolēnu, kas ar viņu sazinājās pie sevis Ēnu dienā, tad skolēnam šis ir jāreģistrē kā Pats atradu savu Ēnu devēju.

 

Skolēniem svarīgi un noderīgi dokumenti

Apliecinājuma zīme - šis dokuments skolēnam ir jāizdrukā, Ēnu dienā jāņem līdzi un dienas beigās jāaizpilda kopā ar savu Ēnu devēju. Tā apliecina dalību Ēnu dienā. To ir iespēja pēc tam pievienot savam CV, piesakoties darbā, apmaiņas mācību programmai vai studijām.

Paraugs intervijas jautājumiem palīdzēs neapjukt un satraukumā zināt, ko jautāt un par ko runāt ar Ēnu devēju. Iesakām to izlasīt pirms Ēnu dienas, papildināt ar saviem jautājumiem, lai skolēni būtu gatavi sarunai.

Skolēna Ēnu dienas atspoguļojuma lapa ir aizpildāma pēc Ēnu dienas, lai novērtētu ieguvumus un apkoptu iegūto informāciju. Jautājumi palīdzēs apkopot domas par Ēnu dienā piedzīvoto.

Datu apstrādes forma - līdz ar 2018.gada 25.maijā spēkā stājušos Vispārīgo datu aizsardzības regulu, Ēnu devējiem, lai varētu Ēnu dienas laikā uzņemt foto, kā arī saņemt informāciju no ēnotājiem, ir nepieciešams skolēnu aizpildīts pieteikums dalībai Ēnu dienai. Tādēļ skolēniem saviem Ēnu devējiem ir iepriekš jāiesūta vai arī Ēnu dienas datumā līdzi jāņem vecāku aizpildīta datu apstrādes forma.

Ēnu diena 2022 nolikums