Saeima 15.februārī tradicionāli piedalīsies Ēnu dienas pasākumā

19.01.2017.

Parlaments “ēnām” savas durvis vērs jau devīto gadu pēc kārtas. Šajā laikā esam kļuvuši par vienu no populārākajām “ēnošanas” vietām mūsu valstī, un jau vairāk nekā 1 750 skolēni no visas Latvijas “ēnojuši” Saeimas deputātus un darbiniekus.

Ēnu dienā Saeimā skolēni varēs iepazīties ar mūsu valsts parlamenta ikdienas darbu, labāk izprast likumdošanas procesu, sekot deputātu darbadienai, kā arī “ēnot” Saeimas darbiniekus – juristus, tulkus, protokola un sabiedrisko attiecību speciālistus, kas nodrošina sekmīgu parlamenta darbu.

Šogad visām “ēnām” būs iespēja piedalīties arī Satversmes pieņemšanas 95 gadu jubilejas svinīgajos pasākumos, kas Saeimas namā notiks šajā pašā dienā.

 Pasākuma dienā plānota arī tradicionālā Saeimas priekšsēdētājas uzruna Sēžu zālē un Ēnu dienas dalībnieku kopīgā fotografēšanās. Tāpat būs iespēja apmeklēt komisiju sēdes un citus parlamenta plānotos pasākumus, kā arī apskatīt Saeimas nama reprezentācijas telpas.

Lai pieteiktos “ēnot” Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, Saeimas priekšsēdētājas biedru Gundaru Daudzi, Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri, Saeimas sekretāru Andreju Klementjevu, Saeimas sekretāra biedru Gunāru Kūtri, kā arī parlamenta deputātus un darbiniekus, skolēnam līdz šī gada 8.feburārim uz e-pastu pasakumi@saeima.lv jānosūta aizpildīta pieteikuma anketa un motivācijas vēstule. Anketā jānorāda Saeimas deputāts vai darbinieks, kuru vēlas ēnot, un kontaktinformācija, bet motivācijas vēstulē jāuzraksta, kāpēc vēlas piedalīties Ēnu dienā Saeimā.

 Pēc pieteikuma reģistrēšanas skolēns savā e-pastā saņems apstiprinājuma vēstuli un informāciju par to, kā rīkoties turpmāk.

Aktuālajai informācijai par Ēnu dienas norisi parlamentā var sekot Saeimas mājaslapā www.saeima.lv un parlamenta sociālajos medijos.

Dalies ar ziņu